Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WKM2] [R] Nagato DB 1:200
#1
Witam w pierwszej Noworocznej Relacji  Smile


Zawsze chciałem mieć na półce klasyczny, dobrze opracowany pancernik w interesującej mnie tematyce, czyli wojnie na Pacyfiku. Kiedy zobaczyłem w 2D opracowanie Nagato decyzja była natychmiastowa a Nowy Rok jest dobrym pretekstem na uruchomienie relacji.


Model jest trudny, pracochłonny a inne czekają na dokończenie, więc relacja będzie raczej z tych cichszych ale mam nadzieję, że zabawa będzie przednia.

[Obrazek: foto_zpskpgleprx.jpg] [Obrazek: 13116129_869032973206625_654796412251166...zlvlp7.jpg]


W związku z tym, że mamy na forum wzorcową relację z budowy Nagato prowadzoną przez Spychacza, postanowiłem nie robić mu konkurencji  Big Grin  i zacząłem budowę o tyłka strony, czyli bardziej od rufy.  
Tym razem zabawę zacząłem nie od kadłuba ale od tego co znajduje się na pokładach. Nadbudówka rufowa zdecydowanie mniejsza od dziobowej  Wink   idealnie pasuje na początek.
Po sklejeniu poszczególnych poziomów

[Obrazek: IMG_1354_zpsyhobl73t.jpg]

złożyłem je w ciekawą konstrukcję 

[Obrazek: IMG_1349_zpslbjk1cbz.jpg] [Obrazek: IMG_1352_zpsykkr6awo.jpg]

Nadbudówka ta jest wyposażona w szereg dalmierzy i dalocelowników

[Obrazek: IMG_1356_zpsfcqkivdt.jpg] [Obrazek: IMG_1448_zps4kgqjdes.jpg] [Obrazek: IMG_1447_zpszroayno3.jpg] [Obrazek: IMG_1449_zpse1wixufc.jpg]
Następnym etapem będzie dźwig i ciągnięcie masztów w górę.
Do modelu zakupiłem dedykowane pokłady ryflowane i drewniane firmy Model-Hobby i chcąc zobaczyć efekt zmontowałem trzy poziomy nadbudówki dziobowej ( Spychacz nie bój się , wracam na rufę   Big Grin )

[Obrazek: IMG_1446_zpspzjegump.jpg] [Obrazek: IMG_1444_zpslziaelq5.jpg]

Jak dla mnie efekt jest ok
Korzystając z okazji życzę wszystkim wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2017
Pozdrawiam


 
 


 
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#2
Fajna bryła tej nadbudowki, a pokłady drewniane to jest to co mnie osobiście zauroczyło w okrętach, warte są swoich pieniędzy.

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#3
No jedna z moich ulubionych (modelarsko) jednostek Japońskich. Powodzenia Radku, mam nadzieję ze jednak taka cicha ta relacja nie będzie Smile

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#4
No piknie idzie

Kilka drobnych niedociągnięć ale to naszczęście w makroSmile ale pozatym super. Mam w planach więc ciekawe jak będzie szło.

Jakimi farbami malowałes lasery?
pozdr
W stoczni: DKM "Bismarck" 1:100 - scratch building.
Odpowiedz
#5
I te egzemplarze na spotkaniu TPM były nam okazane. Zapewniam, iż było co oglądać! Nawet z przyjemnością otóż.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#6
Radzias, widzę na bogato.. Gratuluję rozmachu..

Patrząc na te okręty powoli wraca mi ochota na jakiś kolejny japoński krążownik.. Trzeba zacząć gromadzić materiały..
Odpowiedz
#7
Sam nie mam ostatnio czasu na hobby, to chętnie popatrzę na twoją robotę. Powodzenia Smile
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#8
No proszę, mocny początek Nowego Roku, bardzo mocny....
Podglądam
Pzdr
Odpowiedz
#9
(03-01-2017, 10:44)FantomModel napisał(a): Patrząc na te okręty powoli wraca mi ochota na jakiś kolejny japoński krążownik.. Trzeba zacząć gromadzić materiały..

Może "Kako" z okresu walk o Guadalcanal  Smile
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#10
FantomModel oj gromadź, gromadź Smile
Odpowiedz
#11
A co Wyśta w tym TPM jakiś spisek uskutecznili???
Jeszcze brakuje tylko ZbiGa z relacją jakiegoś Bismarcka i Stacha z Shinano Wink

W każdym razie oglądam!!!
Odpowiedz
#12
(03-01-2017, 07:08)radzias napisał(a): Może "Kako" z okresu walk o Guadalcanal  Smile

To by było ambitnie. Akurat do niego nie ma planów na Miyukikai. Ale nie zaminiajmy wątku w listę życzeń, show należy do ciebie.. :-)
Odpowiedz
#13
ZbiG i Stachoo to zatwardziali samolociarze niestety. Tylko latawce im w głowach. Poza tym Stachoo w Berlinie siedzi i sporadycznie tylko do nas zagląda; aliści wówczas naprawdę jest co oglądać - na spotkania przywozi takie rarytasy...
Modelarskie, oczywista!
Cała reszta kajakami się zajmuje, co widać w założonych relacjach otóż.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#14
No cóż, Radzias nam nie da się nudzić. Modele w Jego wykonaniu są jak perełki, zaś TO to będzie PERŁA (ze względu na wielkość i oczywiście jakość
wykonania). Pozostaje nam czekać niecierpliwie  na dalsze postępy prac.
Pozdr.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#15
Wygląda to bardzo zacnie. Powodzenia: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#16
Również te elementy widziałem, dotykałem i podziwiałem.
Tradycyjnie piękna robota.
Jedynym zmartwieniem jest fakt, że to kolejny rozpoczęty model Kolegi.
Ale Radzias da radę.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#17
Jest widownia jest zabawa Smile
W ramach relaksu postanowiłem zbudować podstawy pod reflektory i działka opl. wokół komina.
Jest to jedna z charakterystycznych konstrukcji na większych okrętach japońskich.
Podstawa reflektorów

[Obrazek: IMG_1507_zpstq57jyw8.jpg] [Obrazek: IMG_1506_zpsy47bkqex.jpg] [Obrazek: IMG_1505_zpssd2rsgxf.jpg]

podstawa działek opl.

[Obrazek: IMG_1516_zpsil7hvand.jpg] [Obrazek: IMG_1518_zpsgqvsxz5i.jpg] [Obrazek: IMG_1515_zpsewseomph.jpg]

Same podstawy to mało, więc żeby zobaczyć efekt swojej pracy, skleiłem nadbudówkę pod komin

[Obrazek: IMG_1510_zpsl0xdekna.jpg]

teraz mogłem na sucho ustawić moje wypotki Smile

[Obrazek: IMG_1511_zpszx5dbkdu.jpg] [Obrazek: IMG_1512_zps90gqam2b.jpg] [Obrazek: IMG_1513_zpssnn1a9d7.jpg]  [Obrazek: IMG_1514_zpswg57mqvk.jpg]

Pewne niedociągnięcia widoczne na zdjęciach pewnie poprawie w trakcie końcowych prac wyposażeniowych, chociaż w realu są nie widoczne Big Grin
Pozdrawiam
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#18
Ja tam cmokałem jak oglądałem większość tego na żywo, tylko te aparaty jakieś takie wredne że wszystko wyolbrzymiają, każdy farfocel dostrzegą, każdy glucik.
Odpowiedz
#19
Prawdę powiedziawszy to w takiej konfiguracji jak malowane ryfle wolałbym użyć gotowych fototrawionych relingów. Ale rozumiem, że nie każdy je preferuje. Nie każdemu też ładnie wychodzą własnoręczne. Decyzja zawsze po stronie indywidualizmu każdego modelarza.
Radzias możesz jeszcze popróbować zniwelować mikroszczeliny w łączonych elementach. Wystarczy skalpelem wsmarować w szczelinę trochę bcg i chwilę później lekko "zaprasować" delikatnie np. olfą albo wykałaczką.
Pozdrawiam i obserwuję z zaciekawieniem.
Odpowiedz
#20
Fajnie Radzias, że zabrałeś się za Nagato. We dwójkę zawsze raźniej Smile Poza tym jest dodatkowa motywacja do pracy, a ostatnio jakoś nie chce mi się przy nim nic robić Sad No i robisz elementy, do których jeszcze nie doszedłem, więc jest jeszcze ciekawiej.
Relingi faktycznie nie wyglądają najlepiej. Też optowałbym za fototrawionymi, mimo że nie pasują rozstawem słupków. Są jeszcze słupki z GPM, takie jak w relacji Yogiego. Też dają świetny efekt.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#21
A to teraz wiem co planowałeś jako kolejnego przedstawiciela bandery wschodzącego słońca :-)  Siedzę i podpatruję może będzie okazja popatrzeć na żywo ? 
Pozdrawiam
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#22
Witam.
Nadszedł czas na małą aktualizację, ale żeby była pełniejsza i treściwsza, musiałem wykonać pierwsze armaty przy Nagato a jest nią uniwersalna armata kalibru 12,7 cm/40 typ 89.
[Obrazek: IMG_1577_zpsdny6ypnu.jpg] [Obrazek: IMG_1576_zpsiy2h442u.jpg]

Na szczęście nadbudówka rufowa ma tylko dwa takie działa, więc można było szybko przejść do dalszych prac wyposażeniowych. Najwięcej pracy było z dźwigiem. Liny mogły być bardziej naciągnięte ale moje trzęsące łapki nie dały lepiej rady  Wink Ogólnie nadbudówka jest prawie skończona, brakuje paru drucików, reflektorka i dalszego olinowania, ale to już zrobię w dalszym etapie.

 [Obrazek: IMG_1575_zpsvvbulbxp.jpg] [Obrazek: IMG_1569_zps5tdswsrj.jpg] [Obrazek: IMG_1563_zpssiubjzsv.jpg] [Obrazek: IMG_1571_zpssqxqp8gg.jpg] [Obrazek: IMG_1562_zpsyydtwfam.jpg] [Obrazek: IMG_1546_zpsqupooext.jpg] [Obrazek: IMG_1557_zpsvq3ltfdt.jpg] [Obrazek: IMG_1551_zpsp6vyqclz.jpg] [Obrazek: IMG_1549_zpslmkypyrg.jpg] [Obrazek: IMG_1573_zps2xs189qr.jpg]

Pozdrawiam
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#23
No niestety renery psują niesamowity wygląd pozostałych podzespołów. Całość niesamowicie wygląda a armatki i maszt to cud miód..

Nie wiem z czego wykonywałeś linki ale może w takich przypadkach spróbuj z żyłką? Po założeniu wystarczy delikatnie podgrzać lutownicą i żyłka się kurczy napinając się. Tylko trzeba to robić z wyczuciem.

Generalnie wykonujesz piękny model...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#24
KIEDY Ty to wszystko robisz??? Aż wierzyć się nie chce...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#25
(11-02-2017, 05:24)ZbiG napisał(a): KIEDY Ty to wszystko robisz??? Aż wierzyć się nie chce...

Ja myślę, że Radzias posiada czasowstrzymywacz albo... nie śpi.  Dodgy

A model... Hmmm... Jest moc!  PDT_Armataz_01_37
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [WKM2][R] HMS Malaya 1:300 FantomModel 179 79,689 21-03-2023, 02:14
Ostatni post: Karas
  [WKM2][R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi. Spychacz 306 121,487 03-07-2020, 12:18
Ostatni post: Togo
  [WKM2] Lekki krążownik Giuseppe Garibaldi [Modelik 1:200] Sprudin 13 9,130 27-06-2020, 10:48
Ostatni post: Japończyk
  [WKM2][R/G] HMS Good Hope, 1:300, Fantom Model yogi 199 100,041 18-02-2020, 09:58
Ostatni post: janek102t34
  [WKM2][R] HMS RODNEY 1:200 DB Arkadiusz 153 75,996 26-10-2019, 04:10
Ostatni post: jakub
  [WKM2][R] Włoski Niszczyciel DARDO - Orlik 2/2011, 1:200 Hastur 27 20,636 09-10-2019, 05:39
Ostatni post: ZbiG
  [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo Karas 223 99,034 14-02-2019, 08:28
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] Krążownik pancernopokładowy ROSSIJA Japończyk 154 67,795 11-02-2019, 10:01
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] [R] USS Erie WAK 1:200 radzias 51 28,003 14-12-2018, 11:26
Ostatni post: yogi
  [WKM2] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009) pikowski 84 45,007 15-10-2018, 07:02
Ostatni post: pikowski

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości