Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WKM2] [R] Nagato DB 1:200
#26
Świetne.
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#27
Widzę duży postęp. Czyli Radzias klei dalej.
Wspaniała robota.
Co do renerów, to ponaciągaj trochę te wyoblone linki.
Obojętnie jakim sposobem.
Cała "pagoda" super.
Życzę czasu i powodzenia!
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#28
Smile Smile Smile
Odpowiedz
#29
(04-01-2017, 08:27)Lesio73 napisał(a): A co Wyśta w tym TPM jakiś spisek uskutecznili???
Jeszcze brakuje tylko ZbiGa z relacją jakiegoś Bismarcka i Stacha z Shinano Wink

W każdym razie oglądam!!!

Nie, nie, ja się za okręty nie tykam, z grzeczności. Nie chciałbym żeby moi dobrzy koledzy mieli konkurencję Big Grin A tak na serio to zrobiłem kilka podejść do tematów okrętowych i stwierdziłem, że to nie jest moja bajka. Ciągnie mnie do skrzydeł, śmigieł, gwiazdowych silników i kabinek z tysiącem elementów :-)

Radziu, cieszę się że widzę Cię w dobrej modelarskiej kondycji, detale robią wrażenie :-)

P.S. Zdążysz skończyć do Rypina? Jeszcze 12 dni Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#30
Miło popatrzeć na Twoją relację. Bardzo miło. Rośnie okręcik, widać wena wróciła, a że wszystko
sklejane w bardzo wysokim standardzie, ochów i achów nie nie będzie...  Tongue
No dobra, BRAWO  PDT_Armataz_01_34
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#31
Dzięki dobrzy ludzie za opinie i komentarze  Smile a odnośnie renerów to na pocieszenie powiem, że w realu wyglądają znacznie lepiej Big Grin 
Według mnie problem siedzi w zamocowaniu dźwigu, bo w tej chwili dynda jak ta lala. Jak przyjdzie czas na montaż nadbudówki do pokładu, to może się skuszę na jakąś walorkę Wink
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#32
Ja ostatnio robiąc linki, część z nich, tych niesfornych, potraktowałem CA. "Druciana" lina ma znacznie mniejsze skłonności do wygibasów; ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#33
Witam Smile
Z związku z wyjazdem na pierwszą w tym roku imprezę modelarską do Rypina, postanowiłem mimo braku czasu, pogrzebać przy kominie z drutologią, bo po powrocie raczej długo takich rzeczy nie ruszę  Big Grin 
Do komina powstała prosta podstawka robocza, która szalenie ułatwia pracę.

 [Obrazek: IMG_1584_zps00zhruyp.jpg]

Po wklejeniu "jeżyków" przymocowałem resztę konstrukcji 

    [Obrazek: IMG_1597_zpsrybzety6.jpg] [Obrazek: IMG_1596_zpsvf3xhhob.jpg]

Teraz można jechać na "zajęcia w podgrupach" PDT_Armataz_01_40
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#34
Radzias szaleje.
A mógłbyś kiedyś tak krok po kroku opisać metodę wykonywania takiej drutologii? Podobają mi się japońskie łajby, ale takie coś skutecznie hamuje wszelkie moje zamysły, nawet w skali niszczyciela.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#35
Proszę popatrzeć: to w NASZYM Trójmiejskim Pikniku takie tuzy! 
A przecie to jeszcze nie wszyscy. W odwodzie są jeszcze Koledzy: Winek, Pikowski, Yeti... - wcale, ale to wcale nie gorsi.
W samolotach - Stachoo!!!
Jest o czym rozmawiać i podziwiać na naszych spotkaniach.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Oczywiście, nie "yeti" - ino YOGI!!!!  
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#36
o,2mm? wygląda bardzo ładnie, choć wydaje mi się, że nóżki są delikatnie za długie. Przynajmniej te z zestawu laserowego są dużo krótsze. Dodatkowo widze, że najwyższy poziom włazi do środka, jeszcze nie przyglądałem się dokładnie tej sekcji i nie pamiętam czy oklejka jest 2stronnie nadrukowana. Jeśli tak to bedzie klopot.

brawo: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#37
To nie jest REPLIKA. To jest MODEL. Model zaś pewne swoje odrębne prawa do plastyki posiada: niektóre cechy się bardziej wyeksponowuje, inne - nie. Nie mówiąc już o pewnych koniecznych uproszczeniach. Podobnie jest z kolorystyką. Wymagania ogólnej plastyki MODELU są trochę inne, niż REPLIKI otóż.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#38
Eee tam, przecież to 1:200, tam wszystko musi być gigantyczne .. Jakby było 1:300 albo 1:600 jak Dokker, albo i 1:1000, o to co innego... Wink

W Suzuya w 1:300 druciki malowałem przed przyklejeniem. Unikałem wtedy glutów z farby w łączeniach. Odpowiednią wysokość od komina można uzyskać jakąkolwiek się chce, nawet i 0,2. Tyle ma grubość kartki, wycinamy z niej takie widełki, utwardzamy superglue i potem obcinaczem do paznokci docinamy na taką wysokość jaką daje dystans z tej kartki.
Odpowiedz
#39
Za druciarnie się wziął zawczasu bo po weekendzie wszystko się będzie w łapach trzęsło - słuszna koncepcja  Tongue
A druciki tak ładnie wyglądają że aż żal malować - zrobiłbyś kiedyś jakieś warsztaty może bo dla mnie to dalej pięta achillesowa jest.


pzdr., Yeti, tfuuu... yogi znaczy się.
Odpowiedz
#40
Do prośby Yogiego również się dołączam!
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#41
Piotreq i yogi w temacie warsztatów, to miejscówka u ZbiGa już zaklepana, tylko proszę bez samochodów Big Grin Tongue
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#42
(23-02-2017, 10:41)radzias napisał(a): Piotreq i yogi w temacie warsztatów, to miejscówka u ZbiGa już zaklepana, tylko proszę bez samochodów Big Grin Tongue

Takie warszataty to lipa. jak będę widział podwójnie to nic nie skleję.  PDT_Armataz_01_28
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [WKM2][R] HMS Malaya 1:300 FantomModel 179 79,994 21-03-2023, 02:14
Ostatni post: Karas
  [WKM2][R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi. Spychacz 306 121,981 03-07-2020, 12:18
Ostatni post: Togo
  [WKM2] Lekki krążownik Giuseppe Garibaldi [Modelik 1:200] Sprudin 13 9,163 27-06-2020, 10:48
Ostatni post: Japończyk
  [WKM2][R/G] HMS Good Hope, 1:300, Fantom Model yogi 199 100,307 18-02-2020, 09:58
Ostatni post: janek102t34
  [WKM2][R] HMS RODNEY 1:200 DB Arkadiusz 153 76,198 26-10-2019, 04:10
Ostatni post: jakub
  [WKM2][R] Włoski Niszczyciel DARDO - Orlik 2/2011, 1:200 Hastur 27 20,685 09-10-2019, 05:39
Ostatni post: ZbiG
  [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo Karas 223 99,394 14-02-2019, 08:28
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] Krążownik pancernopokładowy ROSSIJA Japończyk 154 68,148 11-02-2019, 10:01
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] [R] USS Erie WAK 1:200 radzias 51 28,135 14-12-2018, 11:26
Ostatni post: yogi
  [WKM2] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009) pikowski 84 45,115 15-10-2018, 07:02
Ostatni post: pikowski

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości