Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Ła-7 - Answer ModelART.
#26
JUż się nie mogę doczekać następnej relacji Big Grin.

Fajnie to wygląda co pokazujesz, a i ster kierunku bardzo realistyczny.
Wygniatałeś go ??
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#27
No trochę go podgniotłem :razz:
na macie: projekt X
Odpowiedz
#28
Ster bardzo fajny, ale co tam zakombinowałeś z tym połączeniem ogonowej części kadłuba?
Odpowiedz
#29
Witam...
„Kroolo” widzę, że troszkę pogniotłeś to usterzenie pionowe hehe, ale tak na serio to bardzo ładnie ci to wyszło - jestem już bardzo ciekaw jak będzie wyglądać poziome....
Pozdrawiam...
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#30
Piterski, chodzi ci o łączenie pomiędzy "2" i "7" ? To taki tam retusz - na żywo efekt jest całkiem przyjemny w odbiorze :-) Co do steru - te rowy mariańskie to tak na zdjęciu powychodziły (specjalnie pod światło ustawiałem ;-) ) normalnie wyglądają znacznie bardziej delikatnie.

[Obrazek: th_PICT3111.jpg] [Obrazek: th_PICT3110.jpg] [Obrazek: th_PICT3108.jpg] [Obrazek: th_PICT3107.jpg]
na macie: projekt X
Odpowiedz
#31
[Obrazek: th_PICT3122.jpg]  [Obrazek: th_PICT3119.jpg] [Obrazek: th_PICT3118.jpg]

na macie: projekt X
Odpowiedz
#32
Fajniutkie! A jakbyś jeszcze spiłował krawędzie spływu "w szpic" to już byłoby super fajniutkie Smile
Odpowiedz
#33
KPaweł, następnym razem! :-)

A co do ławoczkina to powoli, powoli do przodu... Jak zwykle skopałem lotki, trudno mi te elementy umiejscowić przy płacie w każdym modelu - może w następnym będzie lepiej? Dokleiłem też te "bąble" na przodzie kadłuba na wierzchu, no i postawiłęm go na razie na szczudłach ;-)
[Obrazek: th_PICT3130.jpg] [Obrazek: th_PICT3133.jpg] [Obrazek: th_PICT3132.jpg]
[Obrazek: th_PICT3131.jpg] [Obrazek: th_PICT3129.jpg] [Obrazek: th_PICT3128.jpg]

Dziękuję za odwiedzanie - mam nadzieję że nie przynudzam?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#34
Eeeeee, Panie :!: :!: :!: A gdzie silnik :?: :?: :?:
Lotki faktycznie jakieś dziwne, za duża szpara wg mnie Ci wyszła od strony końcówki skrzydła. Trzeba było wypośrodkować to jakoś, i dopiero potem przyklejać drobnice na której mocujesz lotki i było by git. No nic, następnym razem będziesz widział.
Silnik musi być, nawet jak nie widać :mrgreen:
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#35
JaCkyL, profil lotki itd dobrałem właśnie tak aby to wypośrodkować. Może dźwigar powinienem odsunąć od krawędzi ze 2mm? Wtedy lotka bardziej by sie schowała i byłoby git. Na szczęście nie rzuca się to aż tak bardzo w oczy, chociaż przy następnym modelu będę musiał sporo nad tym posiedzieć. Co do silnika to chyba forumowicze dobrze wiedzą że ławoczkiny latały BEZ ;-)
na macie: projekt X
Odpowiedz
#36
Powycinałem otwory w klapach i trochę je wysyfiłem. Syf dorabiałem mażąc pędzel w rozpuszczalniku nitro i taki wilgotny w startej czarnej i szarej suchej pasteli. Jak tą mazią pomazałem klapy to czyściłem z niej je pędzlem obficie nasączonym nitro. Na zdjęciu jakieś to ciemniejsze wyszło - normalnie jest takie trochę ciemniejsze niż kolor podstawowy. Efekt fajny - takie nieregularne plamy i przebarwienia - natężenie można regulować odpowiednio wycierając samym rozpuszczalnikiem.

[Obrazek: PICT3266.jpg]

A tak wygląda ta część:
[Obrazek: th_PICT3264.jpg]

A tak to wygląda w komplecie:
[Obrazek: th_PICT3284.jpg] [Obrazek: th_PICT3277.jpg] [Obrazek: th_PICT3273.jpg]

[Obrazek: th_PICT3271.jpg] [Obrazek: th_PICT3270.jpg] [Obrazek: th_PICT3269.jpg]

No i kołpaczek też zrobiłem:
[Obrazek: PICT3288.jpg]
na macie: projekt X
Odpowiedz
#37
No i koniec! Model fajny, jest mały kryzys przy płatach ale efekt końcowy warty chwili uwagi. Mnie się podoba :-)


[Obrazek: th_PICT3704.jpg] [Obrazek: th_PICT3702.jpg] [Obrazek: th_PICT3701.jpg] [Obrazek: th_PICT3699.jpg]
[Obrazek: th_PICT3697.jpg] [Obrazek: th_PICT3695.jpg] [Obrazek: th_PICT3694.jpg] [Obrazek: th_PICT3691.jpg]
[Obrazek: th_PICT3690.jpg] [Obrazek: th_PICT3689.jpg] [Obrazek: th_PICT3688.jpg] [Obrazek: th_PICT3687.jpg]
[Obrazek: th_PICT3686.jpg] [Obrazek: th_PICT3684.jpg] [Obrazek: th_PICT3683.jpg] [Obrazek: th_PICT3682.jpg]
[Obrazek: th_PICT3681.jpg] [Obrazek: th_PICT3680.jpg] [Obrazek: th_PICT3679.jpg] [Obrazek: th_PICT3678.jpg]
[Obrazek: th_PICT3677.jpg] [Obrazek: th_PICT3676.jpg] [Obrazek: th_PICT3705.jpg]

PS: Owiewka się poniszczyła podczas sesji foto - do poprawy, no i zapomniałem przylepić rurki pitota...

Co do projektu: wg mnie jest całkiem niezły. Punktem krytycznym były wnęki podwozia które trzeba po swojemu dopasować i skleić nieco "od tyłu". Szkielet jaki jest na nie przewidziany dezorientuje, ale wystarczy się nim w ogóle nie przejmować i jakoś to będzie: nie poszycie dla szkieletu a szkielet dla poszycia. Spasowanie reszty jest super, właściwie się wycina i skleja - mały zgrzyt miałem przy segmencie za kabiną ale sam nie wiem czemu - skleiłem to jeszcze raz i błąd był zupełnie inny... Chyba coś z dokładnością cięcia było u mnie nie tak. Uszczegółowienie jak dla mnie w sam raz - przerażają mnie ilości dupereli w nowych opracowaniach :-P Karton z początku wydawał mi się za gruby i jakiś taki "nie bardzo", ale po impregnacji Caponem nie miałem z nim problemów.

Co do projektanta, p. Łukasza Fuczka, to już się przyzwyczaiłem do jego koncepcji i patrzę na jego rysunki z większym zrozumieniem niż na początku ;-) Widać że się stara, przede wszystkim że szlifuje swój warsztat i z projektu na projekt jego modele są coraz lepsze, a przede wszystkim chwała mu za to że bierze się za taką świetną tematykę! Widać też że bierze do siebie skargi, zażalenia i postulaty :-) Jednocześnie chciałem podziękować Łukaszowi za wsparcie przy składaniu ławoczkina - stokrotne dzięki!!!

Czarny retusz w owiewce to nie lenistwo - specjalnie od wewnątrz posmarowałem czarną - jakoś tak mi się spodobały w Fortecy takie "uszczelki" ;-) , wiem że to moja "radosna tfurczość" no ale tak zrobiłem ;-)

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za odwiedziny w relacji!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#38
Jeszcze raz dzięki! :oops:

Następny będzie kotek Grummana, zwany Hellcat'em.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#39
Piterski, relacja była tu i na sklejmy. Przechyliłem golenie do przodu i przykleiłem rurkę.

[Obrazek: DSCF2502.jpg]
na macie: projekt X
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] Su-7 BM ANSWER 2/2015 MatrixOST 25 3,847 14-03-2024, 10:50
Ostatni post: żółtodziób
  [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200 Pablo 1 613 19-12-2023, 11:01
Ostatni post: Hastur
  [R] "IJN Taiho-Inaczej" 1:200 Answer radzias 32 14,754 18-12-2023, 08:47
Ostatni post: radzias
  [R] Star C-25 LOHR Answer 1:25 karol1985 20 4,237 30-11-2023, 03:22
Ostatni post: ges
  Macchi C.202 Folgore od Answer Nemo04 2 1,610 15-02-2023, 02:09
Ostatni post: Raven
  USS Ticonderoga, (CV-14), Answer, 1:200 Sven 35 17,514 01-11-2022, 09:20
Ostatni post: yogi
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,152 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,422 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25 tomo11 20 12,911 03-06-2021, 04:24
Ostatni post: JO

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości