Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modele dla dziecka
#1
Witam;

Mam takie nietypowe pytanie. Jakie modele będą najbardziej odpowiednie dla 10-cio latka? Chciałbym zainteresować mojego syna modelarstwem, ale nie chcę mu dawać trudnych rzeczy, żeby się nie zniechęcił do tego. Zastanawiam się, czy nie zaproponować mu do składania modeli samolotów z klocków. Taka forma zabawy i wprawiania np. przed składaniem modeli z kartonu. Słyszałem o takiej kolekcji Samoloty II Wojny światowej, gdzie w zestawie z gazetą są klocki Cobi, z których buduje się jakieś historyczne modele samolotów. Myślę, że młodemu mogłoby się to spodobać. Co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#2
To może z takimi modelami mógłby się zmierzyć:
http://sklep.orlik-models.pl/index.php?m...ath=106_86
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#3
Hej,
w większości internetowych sklepach modelarskich, jest zakładka "pierwsze modele" lub coś w podobie. Tam na pewno coś znajdziesz. Ja polecam modele samochodów. Przyjemne do sklejenia (proste linie do cięcia) więc dziecko powinno dać sobie rade. Tylko weź ich kilka bo pierwsze sztuki mogą od razu nie wyjść  Wink
Jak masz możliwość to pojedźcie na jakoś wystawę. Zaszczepiony bakcyl murowany  Big Grin

A klocki jak klocki. W Cobi jest chyba cała armia. Samoloty, czołgi, różne pojazdy, budowle. Na pewno jest frajda przy składaniu ale jeszcze większa przy późniejszej zabawie. Przy modelach kartonowych, proporcje "frajdy"  mogą być odwrotne  Smile
Odpowiedz
#4
Masz racje. Klockami Cobi to się jeszcze pobawi jak złoży. Model kartonowy jest bardziej wymagający przy budowie, przez to będzie to większe wyzwanie, a potem stanie na półce i zacznie się kurzyć Big Grin. Na próbę kupie mu to i to i zobaczę jak to będzie Smile
Odpowiedz
#5
ja mam w domu 6scio latka i modele Wektor Models, Orlika i nawet tych z GPMu da radę sklejać. W zeszłym roku nawet skleił Jak-55 z HobbyModel Smile
Niby klockami się pobawi ale warto zrobić coś więcej.
Odpowiedz
#6
Ja ostatnio kupowałam fajne modele dla syna w https://revell.com.pl/, tam mają spory wybór. Jak szukacie czegoś w dobrej cenie i fajnej jakości, koniecznie sobie zerknijcie. Dla młodszych dzieci świetne są junior kity. My mamy ten Donnie Super Wings i bardzo fajny Smile
Odpowiedz
#7
Kolego greece1 - tu się poleca modele kartonowe np. wydawnictw:

JSC
ŚWIAT Z KARTONU
WAK
WEKTOR
inne.

Każde z powyżej wymienionych ma w ofercie proste modele dla początkujących jak i bardziej "profesjonalne".
Linki do tych wydawnictw łatwo znaleźć w każdej przeglądarce internetowej jak również na głównych stronach For modelarskich, kartonowych.
Również w innych wydawnictwach znajdzie się sporo modeli dla początkujących.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#8
Mój 9-cio letni Syn, postanowił, że w końcu i On zmierzy się z kartonem... Co mnie bardzo cieszy PDT_Armataz_01_01
Na dzień dzisiejszy ma już sa sobą trzy makiety z wyd. Extra Model: domek z garażem, nad jeziorem i przejazd kolejowy...
Na razie ta tematyka bardziej mu odpowiada, bo jak stwierdził " na czołgi przyjdzie czas" PDT_Armataz_01_12
Osobiście uważam, że to fajne modele startowe dla naszych Pociech PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości