Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[?!]Sklejanie modeli uwiecznione na filmie
#51
Czekam na polskojęzyczyną premierę tego filmu, gdyż niewiele z tego rozumiem.
Ale coś czuję, że film będzie bomba Smile
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#52
Karolisuaf, programista niestety nie planuje teraz jak i w przyszłości tworzenia tej aplikacji na iOS  Sad

Karas, link do ColorPickera jest w opisie pod filmem. Jeśli chodzi o Twoją sugestię to pomyślałem dokładnie o tym samym kiedy wszedłem na stronę zalinkowaną przez Józefa na sąsiednim forum www.trycolors.com

Niestety mieszanie odcieni w oparciu jedynie o składowe CMYK wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Na przykład miałem ogromny problem z uzyskaniem odpowiedniego odcienia żółtego kiedy opierałem się jedynie na mieszaniu barw, które wyświetlały procentowe wartości (MYK). Dopiero po dodaniu odrobiny Cyjanu udało mi się uzyskać odpowiedni odcień. Co ciekawe pomimo tego, że w całości znalazła się część Cyjanu to przy końcowym odczycie wartość ta wynosiła dalej 0%. Podobny problem pojawił się przy mieszaniu brązowego, w którym wyświetlała się odpowiednia wartość czerni (K). Mój problem polegał na tym, że tą czerń chciałem uzyskać czernią co jest zgodne z zasadami zdrowego rozsądku. Dopiero po skorzystaniu ze ściągawki o łączeniu kolorów udało mi się uzyskać brąz o odpowiedniej wartości czerni. Wykorzystałem jedynie Cyjan, Magente (używam tych nazw bo ponoć nie jest to niebieski i czerwony), i Żółty kolor. Ani grama czerni, która przy końcowym odczycie i tak pojawiła się z wysoką wartością procentową. 

Życie byłoby dużo prostsze gdybyśmy mogli uzyskać proporcje potrzebne do wymieszania określonego koloru z farb, które posiadamy. Poszperałem i wiem, że jest to możliwe PDT_Armataz_01_11. Cieszę się jak dziecko bo wiem, że proces mieszania będzie jeszcze prostszy a Color Picker będzie służył w zasadzie do nanoszenia lekkich poprawek do prawie idealnie wymieszanego odcienia. O tym powstanie kolejny odcinek. Niedługo biorę się za pisanie scenariusza co jest chyba najbardziej pracochłonną częścią tworzenia takich produkcji  PDT_Armataz_01_12

Piterkowiec, napisy będą najprawdopodobniej już jutro  Smile

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#53
Technick, więcej mocy dla ciebie! Czasami zdjęcia są lepszą prezentacją, czasami film. Prawie 10,000 wyświetleń jednego z twoich odcinków - najwyaźniej coś robisz dobrze!
Nie szukałem długo, więc prawdopodobnie jest więcej tego typu programów na iPhona - iDropper podaje wartości CMYK i parę innych schematów zapisu kolorów. 
Szczerze mówiąć zastanawiam się po co tobie elektroniczne pomoce jak radzisz sobie z doborem koloru to retuszu na oko jak ekspert!
Odpowiedz
#54
@cotlet, to się nazywa postęp. Technick może i sobie radzi, ale wielu z nas już nie zawsze. Telefon ma chyba każdy, to dlaczego by nie skorzyctać z jego mocy obliczeniowej. Oczywiście, tak jak kolega Technick zauważył, to jest tylko narzędzie. Nadal modelarz ma ostateczną decyzje i nikt za niego nie wymiesza farbek.

@Technick, rewelacja. W sumie nie zastanawiałem się nad tym w ten sposób. Nie moge się doczekać do kolejnej odsłony

pozdr o7
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#55
Dodałem napisy  Smile

Cotlet, dzięki za miłe słowo  Smile. Ludzkie oko łatwo jest oszukać - to elektroniczne już niekoniecznie a spore problemy w wymieszaniu niektórych kolorów zmusiły mnie do sięgnięcia po mniej standardowe metody. Co do programów na urządzenia z nadgryzionym jabłuszkiem to na pewno znajdzie się takich sporo. Problem w tym, że najprawdopodobniej żaden z nich nie będzie dorównywał funkcjonalnością androidowemu ColorPickerowi. Wierciłem programiście dziurę w brzuchu o dodanie możliwości ustawienia balansu bieli, blokowania ekspozycji, zmiany obszaru pobieranej próbki tak żeby cały proces mógł odbywać się w czasie rzeczywistym. Żadna inna aplikacja nie miała takich bajerów. Alternatywą jest każdorazowe robienie zdjęć korzystając z odpowiednich ustawień w aparacie i odczytywanie wartości z cykniętej fotki - wtedy większość dostępnych programów będzie dobrze spełniało swoje zadanie (choć kosztem wygody). 

Karas, sam nie mogę się doczekać  PDT_Armataz_01_11
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] RWD-13S sklejanie testowe nr.2 Paweł O 1 1,221 08-08-2022, 11:29
Ostatni post: Winek
  [R] RWD-13 sklejanie testowe Paweł O 16 5,303 15-11-2021, 05:41
Ostatni post: kajym
  [Relacja] Podstawka pod parowóz ,,Obrotnica,, Świat Modeli h0 dominik294 7 6,193 01-02-2011, 12:11
Ostatni post: belfast

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości