Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.
Szanowni Państwo. Zrobiłem dokumencik do dodawania zdjęć do galerii. Jest dostępny pod adresem : http://papermodels.pl/misc.php?action=help&hid=8 Jeśli macie jakieś przemyślenia lub sugestie piszcie na adres admin@papermodels.pl

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo
Te drabinki na masztach są o wiele trudniejsze do wykonania niż na powierzchniach płaskich. Dodatkowo jest to utrudnione tym, że autor modelu nie zaznaczył miejsc ich mocowania. Natomiast, u Ciebie głównym problemem wydaje się być zbyt czarna farba. Czarny wycinankowy nie jest czarny, a raczej ciemnoszary. No i druga sprawa, to bezpieczniejsze jest malowanie stopni przed ich przyklejeniem. Potem ewentualnie drobne poprawki. Mimo wszystko, Arkadiusz dobrze mówi. Decyzja poprawy może skutkować efektem jeszcze gorszym.
A nadbudówka robi wrażenie. Fajnie wyglądają te otwarte stanowiska kontroli ognia.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Żeby było ciekawiej, tych stopni chyba nie było na okręcie. tzn są one widoczne na jednym z zdjęć po 1 teście. Ale mam wrażenie, że te stopnie były techniczne tylko w trakcie modernizacji której Naga miała być poddana. Zdjęcie z strony 52 EOW vol2. dobrze ukazuje górną część pagody. Kolumny i podstawe masztu. Tych stopni tam nie ma. Szkoda, że wcześniej tego nie wypatrzyłem: ]

Ale Tak, Spychacz ma całkowitą racje. Problem to czarna farba i upaćkane nią wszystko wokół. Może na samym modelu AŻ tak bardzo to nie jest uwydatnione, ale i tak mnie denerwuje, nie chciałem ich malować przed przyklejeniem, bo bałem się, że w czasie walki wszystko i tak mi sie obłuszczy na delikatnym druciku 0,2. Kolejne co Spychacz zaznaczył to kolor. Taki ciemnawo szarawy, nie mylić z czarnym. Ja znalazłem na to obejście, ale niestety co spartoliłem to moje: ].
Zastosowałem zwykłe farbki tempery. Pomalowałem nimi już część druciarni i wygląda ona o niebo lepiej. Jedynie trzeba odciągnąć olej i dać farbie dobrze przyschnąć przed malowaniem, wtedy robi się pieknie matowa, z kryciem też nie ma "większego" problemu.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Jest na co popatrzeć, oj jest. Elegancja - Francja jak się kiedyś mówiło  Smile
Tylko taka mała myśl mi się kołacze po głowie - czy Wy ze Spychaczem specjalnie
uwzięliście się na nas maluczkich modelarzy? Specjalnie nas dołujecie swoimi pracami?
Ech, zostaje tylko oglądać postępy Twoich prac i gryźć palce, że tak nie potrafię.
Jeszcze raz BRAWO.
Pozdr.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
Odpowiedz
Dzięki Panowie.
Przyznam, że ten tydzień był ciężki. co widać na modelu. Mianowicie spadła mi pagoda z biurka na podłoge przedwczoraj jak już mialem wszystkie antenki zrobione. powyginały się obie reje oraz top masztu. po kilku godzinach mozolnego odginania, wycinania poszarpanych nitek udało się to doprowadzić do stanu "jako takiego".
Pierwsze moje takie przyzieniemie modelu. do tej pory jeśli mi coś upadało to były tylko części.
[Obrazek: eHwWvWD.jpg]
[Obrazek: liumJ13.jpg]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Niezłą pajęczynkę utkałeś. Świetnie wygląda.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Skoro to było prostowane to ja już nie wiem jak miałby wyglądać ideałWink
Piękna robota
Odpowiedz
Stan "jako taki" podoba mnie się niesamowicie PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
Piękności
Odpowiedz
To Nagato był żaglowcem? A ja myślałem, że kleisz okręt liniowy z II WŚ Wink
Zakończone: PaK 40 T-20+ZIS-3 Monitor ORP "Wilno" TK-3
W budowie: USS England