Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] Sd.Kfz.250 "Greif" po mojemu
#1
Witajcie
Model, którego miało nie być, przeleżał zaczęty kilka lat w pudełku aż wreszcie jest :Smile
Sd.kfz.250 Greif z GPM. Model efektowny, świetna grafika, papier trochę gorszy. Prosto z pudełka, choć dostępne są różne dodatki, merytorycznie też nie wnikałem bo pewnie jeszcze bym nad nim siedział. Miłego oglądania Smile
[Obrazek: 00_zpsz0yphoql.jpg]
[Obrazek: th_01_zpsvsr29fnq.jpg] [Obrazek: th_02_zpsrtctghgp.jpg] [Obrazek: th_03_zpscl3sy4cy.jpg] [Obrazek: th_04_zpsfpqwpr8t.jpg]
[Obrazek: th_05_zpsfv0x5ece.jpg] [Obrazek: th_06_zps33htwcvb.jpg] [Obrazek: th_07_zpssmqd4t3u.jpg] [Obrazek: th_08_zpsbriv0iqj.jpg]
[Obrazek: th_09_zpsqumjdujs.jpg] [Obrazek: th_10_zpscra7z5sm.jpg] [Obrazek: th_11_zpscyhbekys.jpg] [Obrazek: th_12_zpsqsplt3ho.jpg]
[Obrazek: th_13_zpskebjuwsr.jpg] [Obrazek: th_14_zpsbbw01wb7.jpg] [Obrazek: th_15_zpsxpf5lwau.jpg] [Obrazek: th_16_zps0fvjsb2m.jpg]
Pozdrawiam Smile
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#2
I to się nazywa modelarstwo na mistrzowskim poziomie PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_37
Moje gratulacje, bo całość wyglada oszałamiająco !

JaCkyL, co było inspiracją do  wykonania takiej dioramy... PDT_Armataz_01_01?
Odpowiedz
#3
Widziałem go na żywo. Czysty standard robi piorunujące wrażenie krótko mówiąc Rewelacja. Jeszcze raz gratulacje za świetny model.
Odpowiedz
#4
No dobra, pokażę troszkę jak się robi takie wynalazki. Zdjęcia byle jakie bo nie miały być publikowane.
Tak się zaczęło. Figurka z allegro, gipsowa, model jak widać Smile
[Obrazek: th_17_zps9cms1ild.jpg]
Podstawa zwykła deska, boki z balsy, ale teraz to bym zrobił z plastiku lub twardej tektury. Wypełnienie to styrodur.
[Obrazek: th_18_zpsmaofaqvj.jpg]
Podłoże zwykły gips, akurat miałem pod ręką zostało z remontu.
[Obrazek: th_19_zpsdr9kw0ue.jpg] [Obrazek: th_20_zps0nr5c3gs.jpg]
Powstało takie cuś, krzaczki to korzonki i kłaki z pędzla. Potem tylko pomalować i gotowe Smile
[Obrazek: th_22_zpsummqploz.jpg] [Obrazek: th_23_zpsukfnyzfd.jpg]
Pozdrawiam Smile
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#5
PDT_Armataz_01_37 Super pomysł. I wykonanie.
Rewelacyjny model.
Gratulacje,
Odpowiedz
#6
Znaczy Rommel odnalazł popiersie przodków Adolfa??? Wink

Jacku, przepiękna robota!!! Smile
Odpowiedz
#7
Dobra robota.
Fajny pomysł na podstawkę.  PDT_Armataz_01_34
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#8
Jacek + jakiś pojazd + parę kg gipsu + trochę żywicy i kilkanaście kolorowych farbek i przepis na medalowy model gotowy. Gratuluję!
Odpowiedz
#9
Fajowy Exclamation 
Podstawka pierwsza klasa PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#10
Dołączam się do gratulacji Smile

A piasek to rozumiem rzeczony gips? A jak nakładany? Posypane i polakierowane czy może barwiony wcześniej i sypany? Jak utrwalony?

Wybacz te pytania ale jeżeli chodzi o dioramki to zielony jestem całkiem Sad  a czeka mnie model czołgu, który chcę postawić na czymś podobnym.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#11
Dzięki serdeczne Smile Następny model będzie lepszy, jak zwykle Wink

Po wyschnięciu gipsu powierzchnię wysmarowałem wikolem i na to posypałem taki mega drobny piasek i stad wyszła taka fakturka. Nie barwione wcześnie nic, malowane później wszystko w całości już po wklejeniu "roślinek". Czarny mat najtańszy sprey i potem kolory, niekoniecznie dokładnie, czarny zostaje w zakamarkach i praktycznie same robią się fajne cienie. Na koniec trochę pigmentów i startych suchych pasteli. Utrwalone matowym lakierem w spreju co było błędem bo po tym zabiegu sporo efektów zniknęło Sad Poprawi się kiedyś jak przyjadą farbki Smile
Pozdrawiam Smile
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#12
CudeńkoSmile
PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#13
Jak zwykle klasa sama w sobie!
I pamiętaj: oszczędzaj światło i wodę.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Armata polowa wz.02 " Putiłówka" 1/25 na bazie GPM, ale po mojemu krys 5 1,556 19-09-2022, 06:22
Ostatni post: krys
  [Galeria] Sd.Kfz.250/3 GREIF wojciechg 3 3,031 14-12-2009, 10:51
Ostatni post: wojciechg
  Sd.Kfz.250/3 Greif kordian 6 6,626 18-11-2009, 09:33
Ostatni post: elessar.telc
  [Galeria] Sd.Kfz.250/3 "GREIF" GPM 18/2004 1:16 Janek 6 7,076 04-06-2009, 08:02
Ostatni post: gacek9003
  Heinkel He-177 GREIF kujot666 5 6,690 03-12-2007, 08:30
Ostatni post: gacek9003

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości