Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R i WKM] HMS Warspite 1:600 Military Model
#1
Oczywiście na początku jak można dwiema małpkami zapisuje "Starą damę " do konkursu.
Prędkość już nie ta, ale może zdąży - macie chyba w pamieci jej szarżę jutlandzką. Jak chce to potrafi. Miała, sympatyczna pani ale twarda jest, nawet rozebrać się nie dała....
Swoją drogą nie mogę odżałować że angolom w końcu udało się ją pociąć na żyletki... praktyczni są do bólu Angry
Ileż to razy dama ratowała to całe Imperium...

Dla mnie okręt "kultowy" i bardzo żałuję że nie ma go w offsecie do sklejenia bo chciałem duży. Jakoś kreda nie bardzo mi się widzi...
Okłada ładna więc wstawić można:
[Obrazek: th_DSCN9796_zpsjwglahbz.jpg]
Skoro wydawnictwo Haliński nie kwapi się do wznowienia (a pytałem) to sobie zmniejszę i będę miał. Cieszy jeszcze że się projektuje Malaya, będę miał dwa :-)
Po zmniejszeniu taki jakiś malutki się zrobił, aż go przemierzyłem czy dobrze. No ale to nie Yamata :-)
[Obrazek: th_DSCN9799_zps6yylcjrl.jpg]
Pozostaje kwestia kamo. Mam trzy wersje tego samego malowania z 1942 r, nie wiem która była poprawna. Z tego co oglądam w necie , chyba jasno i ciemnoszary .
W MSiO buł jeszcze z niebieskim pokładem.
Może coś pomożecie ??
[Obrazek: th_DSCN9793_zpshjxjzmfx.jpg]  [Obrazek: th_DSCN9790_zpseqau6mc2.jpg]  [Obrazek: th_malowanie_zpseytx9zbr.png]
Oryginalna wycinanka ma tak:
[Obrazek: th_DSCN9794_zpsbu2onj4r.jpg]

Tak więc do przodu, śpieszył się nie będę, a chyba mi nawet jak nigdy przyjdzie kleić dwa model. Się zobaczy :-)
Pzdr
Odpowiedz
#2
Pozycja obowiązkowa...
Zasiadam w pierwszym rzędzie.
  Big Grin
Odpowiedz
#3
Z ciekawością będę się przyglądał Twojej relacji.
Natomiast w tytule wątku wkradł Ci się błąd , chodzi o skalę modelu i wydawnictwo.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#4
Skala prawidłowa, wydawnictwo rzeczywiście :-)
Pzdr
Odpowiedz
#5
Piterkowiec - spójrz na inne modele dokkera a zobaczysz, że skala jak najbardziej prawidłowa Big Grin
Odpowiedz
#6
Hej Dokker

Badzo się cieszę, że wziełeś  Starą Damę na warsztat. Zasługuje na to swoją historią i pięknym wyglądem Smile

Co do kamo z niebieskim pokładem: zdecydowanie nie idź tą drogą! 
Nie wiem, czy masz to:
https://www.amazon.co.uk/Shipcraft-15-Qu...=shipcraft

Podano tam, że pokłady stalowe były malowane w kolorze 507a. Ja przyjąłem w Malaya ten kolor, taki sam jak dachy wież. 

Szary na burtach to 507b i 507c.

W tej książce są też zdjęcia różnych modeli z całej piątki. Poszczególne wykonania różnią się, ale najczęsciej dolne pokłady nadbudówek, te o stosunkowo dużej powierzchni sa wykonane jako ciemnoszare. Wyższe poziomy czasami są w brązach, być może chodzi o linoleum. Poszególne modele różnią się, ale nigdzie nie ma nibieskiego czy granatowego...

Powodzenia w budowie i have dużo fun ... Smile
Odpowiedz
#7
Warspite dopisany do konkursowej listy - powodzenia życzę!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#8
Dzięki Panowie za zainteresowanie i pomoc. Aż się fajniej klei :-)
Zabawa z Damą rzeczywiście przednia, daje popalić że ho, ho. Kadłub mocno skomplikowany, przy tej skali i braku "wzorcowych" grubości tektur do podklejania, sprawia że najmniejszy błąd cięcia nożyczkami robi "katastrofę" . A błędów moich sporo, dlatego koryguję na bieżąco.
Dlatego tez powoli bardzo powoli....
[Obrazek: DSCN9897_zpsloqulqwe.jpg]
[Obrazek: DSCN9900_zps2scrnjsk.jpg]

Czyli zgodnie z rada Fantoma kamo z niebieskim pokładem odpada.
Mam pytanie; Jaki numer farbek polecalibyście dla tego malowania ? jasno i ciemno szary Royal Navy ??? (507 a,b,c)
Generalnie maluję Pactrą

Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Co kolorków to Ci nie podpowiem, bo jadę vallejo,  a "Stara Mini Dama" wychodzi fajnie Smile
Przy następnej aktualizacji zrób fotkę kadłuba z jakimś "przyrządem" porównawczym.
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#10
Dopiero poczatki, kawał roboty przed tobą, ale i tak ci zazdroszczę, tez bym tak chciał. Ja ugrzęzłem w detalach od kilku mieisęcy....

Z kolorami tez ci nie pomogę, używam tylko do retuszu, a to nie to samo. Jedyne co ci mogę doradzić, to aby używać "czystych" szarości, bez dodatków granatów, brązów itd.. W tej skali raczej powinno się chyba przesuwać w jaśniejsze odcienie, aby nie zlać detali w ciemną masę...  Do najjaśniejszego 507c może nawet sam bały?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#11
Rzeczywiście kadłub to wyzwanie ..... mam ważenie jakbym go już ze dwa lata kleił, dlatego też spokojnie czekam na Malayę, jest co robić z damulką, nie popuści :-)
A skoro ugrzęzłeś w detalach to następne nie pozostaje nic innego tylko kolejny Brytolek - będzie łatwiej , heeehe :-)
pzdr
Odpowiedz
#12
Witam
fotki z postępu prac przy Damie.
Kadłub bez bąbli oklejony, teraz miła faza glutowania, szlifowania szpachlowania :-)
Zdjątka z przymiarami modelarskimi:

[Obrazek: DSCN4228_zpsnwm1uozo.jpg]
[Obrazek: DSCN4230_zpsfljuksqx.jpg]
[Obrazek: DSCN4229_zpsip57sjtu.jpg]

Pzdr
Odpowiedz
#13
Bardo fajnie to wygląda (wiem, wiem, tylko szare kolory, ale dla mnie i tak fajnie).

Masz jakis pomysł na deskowanie pokładu?
Odpowiedz
#14
Spore masz te przymiary modelarskie.
"Wielkość" modelu robi wrażenie PDT_Armataz_01_23
Czekam na więcej
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#15
Jeśli chodzi o deskowanie pokładu, to delikatnie nacinam cały pokład w odstępach mniejszych niż 1 mm (staram się :-) )
Jak to pomaluję myślę że powinno być OK. Na Vittorio Veneto się sprawdziło, myślę że się tu tez powinno być dobrze - mam taką nadzieję
Wygląda tak
[Obrazek: DSCN9906_zpszjx1ucuz.jpg]
[Obrazek: DSCN9904_zpsrucfpshu.jpg]
Pzdr
Odpowiedz
#16
pozytywny wariat  Big Grin
Odpowiedz
#17
Kadłub skończony, ale nie za bardzo mam ochotę na szlifowanie i malowanie. A i farbek jeszcze nie zakupiłem
Więc postanowiłem zrobić coś innego czego chyba nie lubi żaden okrętowiec; szalupy i kutry
W normalnej skali są chyba upierdliwością a w 600 tce to tym bardziej.
Ale są.
[Obrazek: DSCN0017_zps48nxahnu.jpg]
[Obrazek: DSCN0016_zpsklculuob.jpg]
Jak już szalupy to trochę prostych brył nadbudówek i wieże;
[Obrazek: DSCN0019_zpso3nfg1pl.jpg]
[Obrazek: DSCN0020_zpsxpmuzjtk.jpg]
Co by nie powiedzieć to wieże brytyjskich XV calówek podobają mi się najbardziej :-)
Pzdr
Odpowiedz
#18
Witam
Turbulencje z fotobaketem, zastanawianie się nad hostingiem, poszukiwanie prywatnego konta hostującego zrobiły co zrobiły tak że pół roku nie robiłem aktualki.
Co nie znaczy że przy modelu nic się nie działo.
Hosta nie wybrałem :-) więc trzeba się posiłkować czym innym :-)
Kadłub "damy" mnie mocno zmęczył; wycinakowy był mocno "nie tego" - po prostu "bąbel" kończył się w połowie .. co było widoczne przede wszystkim na dziobie i rufie
http://wstaw.org/m/2017/11/12/DSCN8653.JPG
http://wstaw.org/m/2017/11/12/DSCN8651_1.JPG
Kombinowałem, szlifowałem, szpachlowałem i doprowadziłem do stanu jak poniżej
http://wstaw.org/m/2017/11/12/DSCN9843.JPG
http://wstaw.org/m/2017/11/12/DSCN9845.JPG
Zarzuciłem jakiś czas temu pracę nad kadłubem i zająłem się nadbudówkami;
Wieża dowodzenia (jak na razie bez dodatków):
http://wstaw.org/m/2017/11/12/DSCN9833.JPG
http://wstaw.org/m/2017/11/12/DSCN9837.JPG
Nadbudówka śródokręcia z hangarem (hangar otwarty jak na razie i myślę że tak zostanie)
http://wstaw.org/m/2017/11/12/DSCN9841.JPG
http://wstaw.org/m/2017/11/12/DSCN9839.JPG
Złożone na razie na "sucho"
Teraz czas na powrót do kadłuba, podstawkę i powoli gablotę.
Kombinuję co na podstawkę (po raz pierwszy ją będę robił). Musze jakoś estetycznie "podnieść" model z nad podstawki - muszę coś pogłówkować jakieś tuleje czy cuś ??:-)
Pzdr
Odpowiedz
#19
Witam kolegów ponownie.
Pod starym nickiem w końcu. Mam nadzieję że tak zostanie. Katastrofa z logowaniem u mnie. Za żadne skarby. Page not found i gadaj z kompem. Dopiero stare dobre Windows XP mnie uratowało :-) Dobrze że nie wyrzucam kompów :-)
Mogę spokojnie zaktualizować relację i jak nic mi się z logowaniem nie rozpier.... to będę już z tego pisał :-)
Dziergam sobie i pakuje powoli drobnice do pudełeczka :-) I się zbiera.
Jakoś straciłem wenę do pracy nad kadłubem bo jakoś nie mogę wymyślić podstawki i znaleźć "tulejek" na śruby. Więc robię coś innego.
Nie mogę znaleźć żadnych małych deseczek na podstawkę, może spróbuję ze sklejki, ale trochę mi się nie widzi. Zobaczymy
Teraz obrazki
Plotki:
[Obrazek: e48de84b8a18d612med.jpg] [Obrazek: 4c4324a554193fbfmed.jpg]
dźwigi:
[Obrazek: e86b45e536b0bc5amed.jpg] [Obrazek: 7ccea1566720feadmed.jpg] [Obrazek: beabe50f097f9cdamed.jpg]
Chyba najmocniej upierdliwe. Z tych upierdliwości pozostało mi tylko jakoś "wydziergać" jeszcze pontony - te z wycinanki są nie do opanowania w tej skali
Pzdr
Odpowiedz
#20
Ooo, jubiler wrócił ze swoimi mini robótkamiSmileSmile Dziergaj, dziergaj !
Odpowiedz
#21
Witam
Do pudełka ląduje artyleria.
W głównej luf jeszcze nie montowałem; wycinanka nie zaznacza na jaką długość je montować więc montować będę na podstawie rysunków po przyklejeniu nadbudówek. Fartuszki też im uszyję :-)
[Obrazek: cbad9126a382b45dgen.jpg]
[Obrazek: 7ca470ddccaf0cb6gen.jpg]
[Obrazek: b63c2727e722a1c4gen.jpg]
[Obrazek: 529642af6df5a60cgen.jpg]

Teraz czas na latadełka :-)
Pzdr
Odpowiedz
#22
Niedawno ukończyłeś Victoriousa, więc w latadełkach masz wprawę  PDT_Armataz_01_34
Czy kadłub masz już pomalowany, bo ciekaw jestem jak Ci wyszedł.
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#23
Kadłub lada dzień, skończony praktycznie; brak linii wodnej i małe poprawki.
Ale straciłem wenę bo jakoś pomysłu na podstawkę nie mam. Dlatego dłubę wszystko dookoła :-)
W przyszłym tydniu wrzucę fotki z pokolorowanego "kadłubka"
Pzdr
Odpowiedz
#24
Podziwiam skalę !!!, chciałem skleić okręt w 1:350 z plastiku i rzuciłem to do śmieci bo było tak małe że szok a tu skala 600 i to w kartonie !!!
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#25
Paradoksalnie uważam aktualne modele w 200 setce za bardziej skomplikowane i pracochłonne :-)
I szczerze powiem że przymierzam się do paru ulubionych tematów jak "pies do jeża"
hehheeh :-)
pzdr
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,353 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 698 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,472 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,790 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,579 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,721 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,438 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  9K51 SCUD-A(8k11) - Model-Kom 1/2021 skala 1/25 Berni 8 4,005 27-09-2022, 05:48
Ostatni post: GTiStyle

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości