Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] P-39D/N Airacobra od Hala
#1
No i sie doczekaliśmy.  Cool

http://halinski.com.pl/

Zdaje się, że mamy dwa modele w zeszycie. To już sie zrobiła nowa tradycja u Pana Halińskiego. Cena 80 zł. Za dwa modele to nie jest źle. Trzeba się wybrac do ĘPiKu.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#2
no i fotka
[Obrazek: p-39DN-cover-large.jpg]

Jak dla mnie zakup obowiązkowy, 
z tymi dwoma modelami to trochę przesada, i tak dwóch nie skleję, wolałbym 1 za około 50,00 ale.... tym razem i tak dam się ostrzyć. 
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Czy w zeszycie są zdublowane wręgi, czy trzeba je sobie "umiejętnie" skserować, aby powstał drugi model?
Odpowiedz
#4
Nic nie trzeba kserować, są dwa kompletne modele.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#5
Po co mi dwa, praktycznie takie same, modele? Ten styl wydawania to jedynie w koncepcji, że kupuję do kolekcji (czego nie robię), albo z kimś na spółkę.
Jeśli ktoś chce kupić przyszłe modele tak wydawane na spółkę, to służę, jako wspólnik. W zależności od tematu oczywiście.
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#6
Nie mam Airacobry, ale tej nie zakupię ze względu na podwójny nr. Spółka odpada. Na czarnym forum czytałem o tej nowości i myślałem,  że to dwa różne wydania bo dwa wątki ale skapowałem się, że jeden wątek jest o tejże nowości a drugi (pierwszy) o zapowiedzi.
Odpowiedz
#7
Dziwne podejście do klienta...w pewnym sensie narzuca się kupno dwóch model za prawie 80 zł, mimo że sklei się tylko jeden...

Ale cóż, widać że wydawnictwo nie hula już jak kiedyś i wydaje coraz mniej modeli, wiec musi zarobić w taki, nie inny sposób Sad
Odpowiedz
#8
Bardzo nie podoba mi się taka polityka firmy i w tym przypadku postanowiłem zagłosować portfelem nie kupując tego wydania. Szkoda, wielka szkoda bo ząbki ostrzyłem na Airacobrę od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że wydawca zrezygnuje z takich praktyk i powróci do odgrzewania kotletów - ten kto będzie chciał kupi i nikt nie będzie czuł się zmuszany do płacenia podwójnie za jeden model.
Odpowiedz
#9
To jest tak jak w niektórych sklepach, jak nie kupisz czteropaka piwa to jednego piwka na smaka się nie napijesz.
Poza tym 82 zł to troszkę dużo jak na taki model.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#10
Jak już się tak chwalicie że nie kupicie, to ja dla odmiany pochwalę się że kupiłem. I nawet taniej, bo za 70 zł w zamian za założenie karty Mój Empik. Modele wydrukowane są bardzo ładnie (oliwkowa zieleń palce lizać;-)), mają fajną waloryzację, do tego oba nieco się od siebie różnią (to tak w kontrze do zarzutu, że oba modele są takie same). Może skleję dwa, może jednego przehandluję jeśli znajdzie się chętny na zamianę za połówkę któregoś z poprzednich podwójnych modeli. Tak czy siak nie czuję się przez nikogo zmuszany do czegokolwiek.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#11
Na czarnym  Kolega Ceva wrzuci fotki arkuszy,
Odpowiedz
#12
Oczywiście Piotrze D. że nie czujesz się zmuszany, jak pewnie wielu zagorzałych fanów wydawcy, ale ja i  też wielu czuje się odwrotnie.

Nie prościej było wydać najpierw w malowaniu amerykańskim za np 45 zł, potem w barwach ZSRR-a ? Nawet wydrukować w tym samym czasie, zważywszy na koszt druku i wydać jako dwa osobne zeszyty? 

Co do kotletów - to nawet z tym jest ostatnio ciężko, bo numeracja KA jest rok w plecy...
Odpowiedz
#13
To mówicie, że Haliński się wygłupia z tymi dwoma modelami za 79,20 zł???
Dlaczego dwa świetnie opracowane i w pełni sklejalne modele za cenę 80 zł budzą tyle negatywnych emocji?

Nikt nie ma ochoty porozmawiać o M10 Achilles z Angrafu? Za skromne 59 zł Answer oferuje nam nieprawdopodobne możliwości waloryzacyjne podczas doprowadzania modelu do wyglądu zbliżonego do oryginału a sama sklejalność zapewniona jest dużym zapasem koloru w wycinance...
A może lotniskowiec Taiho? Za 140 zł mamy zapewnione podobne doznania...
A może Casa C-295? Tylko 75 zł a arkuszy z pewnością więcej niż w nowym KA....

Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania i ja Wam tego nie odbieram ... tym bardziej, że jestem zagorzałym wielbicielem grillowania Smile

PS. Jako fanatyczny fan oczywiście kupiłem Smile
PS2. Ogólnie to jestem fanem wszystkich wydawnictw wydających sklejalne i dobrze opracowane modele!
Odpowiedz
#14
Lesio- dobrze opracowane i sklejalne modele nie budzą negatywnych emocji, emocje budzi polityka wydawnicza i zmuszanie  kupującego do nabycia dwóch modeli. A jak powszechnie wiadomo , Polak to z natury oportunista i do niczego zmuszany być nie lubi . Jak tak dalej pójdzie to wydawnictwo się rozochoci i wznowi np. OTSU GATA  z numerami I 17, a drugi  I 19
Odpowiedz
#15
PrzemekW, odczytuję cień sugestii, że mogę być zagorzałym fanem hala ;-) a to dość karkołomna teza, bo jak dobrze liczę, w ciągu ostatnich 6 lat kupiłem 2 jego modele (2 kolejne dostałem w prezencie). Z takimi fanami wydawnictwo długo by nie pociągnęło.

Nadal nie rozumiem, gdzie tu jest zmuszanie. Mi na przykład nie odpowiadają modele z obowiązkowym zestawem laserowym, więc po prostu ich nie kupuję. Nie twierdzę natomiast że wydawca mnie do czegoś zmusza. No chyba że do Was hal przychodzi z pistoletem i każe kupować swoje modele.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#16
(03-04-2017, 09:36)Navi napisał(a): ...Jak tak dalej pójdzie to wydawnictwo się rozochoci i wznowi np. OTSU GATA  z numerami I 17, a drugi  I 19
Jako człek z urodzenia ufny i wierzący w przedstawicieli mego gatunku tego akurat nie wziąłem pod uwagę Big Grin

Ale w razie czego będę pamiętał, kto rzucił Halowi pomysł Wink
Odpowiedz
#17
@Piotr D. Zmusza nie zmusza. Rzecz subiektywna. Niby nie musisz kupować , bo nikt nie zmusza, ale z drugiej strony nie kupisz 1 sztuki P39 gdy tego chcesz.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#18
Nie chodzi o uprzedzenia do wydawnictwa, tylko sens tego zabiegu, w którym wydawca ceni swój model na 80 PLN bo tam są dwa modele tego samego typu samolotu. Można pójść dalej. Można wydać w jednym wydaniu 3 za 120 PLN, 4 za 160 PLN lub 5 samolotów za 200 PLN. Tylko w każdym tym przypadku raczej większość sklei tylko jeden samolot a reszta pójdzie na półkę. Ale zapłacić trzeba. Proste.
Odpowiedz
#19
(03-04-2017, 09:36)Navi napisał(a): (...) A jak powszechnie wiadomo , Polak to z natury oportunista i do niczego zmuszany być nie lubi . (...)

Za Wikipedią:
Oportunizm (łac. opportunus dosł. (wiatr wiejący) w kierunku portu; przychylny, korzystny, wygodny – postawa moralna charakteryzująca się rezygnacją ze stałych zasad moralnych lub przekonań dla osiągnięcia doraźnych korzyści, wybieranie zawsze tego, co jest w danej sytuacji bezpieczne i korzystne. Oportunizm jest podobny do konformizmu – dana jednostka łatwo ulega wpływom grupy, jednak nie jest to jedna określona grupa a każda, która w danym momencie ma przewagę nad innymi. Także ugodowość i uchylanie się od walki (np. rewolucyjnej)


Chyba Navi chciałeś powiedzieć "malkontent" albo "anarchista"...

Albo ja nie zrozumiałem idei Twojej wypowiedzi...

A osobiście też uważam, ze kupno dwóch modeli bardzo podobnych do siebie jest bez sensu. Widziałbym sens takiej operacji gdyby zamieszczono dwa modele ale odmiennych całkiem barw albo nawet wersji (różniących się lekko konstrukcją). A tak - to już chyba tylko dla zapaleńców kolekcjonujących wszystkie modele danego typu.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#20
To i ja sobie coś napisze w temacie  Wink
Ja skorzystałem z tego, że są dwa modele w jednym opracowaniu. Kupiłem w spółce, wiec koszty podzielone a "jakość" została. Pewnie za rok gdybym chciał ten model kupić, też w połowicznej cenie, byłoby mi trudno znaleźć drugą osobę do kupna. 
Dużo pochwał przeczytałem o grafice modelu i też to potwierdzam. Delikatnie widoczne ślady eksploatacji, zabrudzenia, zacieki. Cieniowanie elementów t.j. nity, wklęsłości, wypukłości. Nie wiem czy to jest standard dla tego wydawnictwa ale wygląda bardzo fanie i podoba mi się Smile Na pewno po sklejeniu będzie cieszył niejedno oko.
Odpowiedz
#21
(04-04-2017, 04:46)Gregory napisał(a): Delikatnie widoczne ślady eksploatacji, zabrudzenia, zacieki. Cieniowanie elementów t.j. nity, wklęsłości, wypukłości. Nie wiem czy to jest standard dla tego wydawnictwa ale wygląda bardzo fanie i podoba mi się Smile Na pewno po sklejeniu będzie cieszył niejedno oko.

Tak - w tym wydawnictwie to standard. Było tylko jedno wydawnictwo z porównywalną grafiką, ale zakończyło działalność na 2 modelach, w tym jednym z nich była właśnie Airacobra. Mam teraz obydwie Airacobry i powiem, że ta od hala podoba mi się nawet nieco bardziej. Ale jak wiadomo "De Gustibus non est disputandum".
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#22
Wiadomo jak to jest z czasem, ....płynie i płynie.. mija i nie wiadomo kiedy. Airacobra z KW praktycznie niewiele odstaje od opracowania AH, ale pamiętać należy że minęło już kilka ładnych lat. Ten kto zlepi amerykańca z byłego wydawnictwa i ten co sklei model  od  HALA może być zadowolony w równym stopniu. Mi osobiście to RUSKI przypadł do gustu Big Grin
Odpowiedz
#23
Nie rozumiem bicia piany wokół tematu. Merytorycznie niewiele jest o samym modelu, a polityka wydawnicza pana Halińskiego jest taka, jaka potrzebna jest Jemu. Kropka.
Wszyscy wiemy, na jak wysokim poziomie Wydawca oferuje swoje modele, więc wydziwiać nie widzę potrzeby: - do cholery! - kupujesz, lub nie - i sprawa zakończona. 
I - jakkolwiek nie odpowiada mi koncepcja tych modeli, to przecie pochwalić należy naprawdę staranne ich opracowanie i uważam, iż cena ich jest adekwatna do jakości.
Druga kropka.
Weźcie się, marudy, do sklejania!
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#24
(04-04-2017, 10:00)ZbiG napisał(a): ....Weźcie się, marudy, do sklejania!
No wiedziałem!!! Wiedziałem, że czegoś mi w tym moim modelarstwie brakuje!



Wink
Odpowiedz
#25
Jak jest kotlet to jest i piana. Typowy zestaw Słowianina  Big Grin

Cytat:ZbiG
Wszyscy wiemy, na jak wysokim poziomie Wydawca oferuje swoje modele, więc wydziwiać nie widzę potrzeby: - do cholery! - kupujesz, lub nie - i sprawa zakończona. 

Ja niestety nie wiem. Wiec chyba po to jest forum aby pogadać: do cholery!
A nie tylko kleić i to najlepiej po nocy  Wink Wink Jak tak dalej pójdzie, to z całego forum zostanie dział "Galeria" 

Bez urazy Zbigniewie Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N] Kartonowy Arsenał A6M2 Zero i P-39D Airacobra Piter 55 18,246 17-12-2015, 10:46
Ostatni post: air_22
  Hood i Zero od Hala Dombeer 52 17,256 05-08-2011, 02:56
Ostatni post: Kosmynauta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości