Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] P-51D Mustang "Ridge Runner"
#1
Witam
Ulepiłem se z wydawnictwa Haliński model chyba najładniejszego myśliwca II wojny światowej. Możliwość wyboru wycinanki w wersji papieru offset - kreda bardzo chwalę. Za to pomysłu dwóch modeli w jednym zeszycie nie popieram. Stało się jednak, że Mustanga dostałem w prezencie i to jeszcze na papierze kredowym, więc niezwłocznie się za niego zabrałem. Prezentowany model jest w wersji malowania majora P. McKennona. Przy Tempeście na miniaturkach i tu też pokazuję, że nie lubię w samolotach szkieletów typu okrętowego. Mnie w zupełności wystarczą tak jak w części nosowej tylko wręgi pionowe. Za to pod poszycie zwłaszcza na skrzydłach zawsze od siebie dokładam. Teraz o papierze kredowym. Jest on bardziej wymagający ale znowu nie taki diabeł straszny, natomiast dla oka efekt końcowy o wiele lepszy. Model mnie trochę zniechęcał, bo kreda ma to do siebie, że farba łatwo się wyciera. I tu byłaby sugestia do pana Halińskiego o fabryczne lakierowanie kredy. Za argument podam model Mitchela z Orlika wydanego na offsecie i na kredzie. Właśnie wersja kredowa jest fabrycznie polakierowana błyszczącym lakierem dyspersyjnym (info na ich stronie). Kiedyś ten kredowy skleiłem i mimo większych rozmiarów i większego miętolenia w dłoniach, farba się nie wycierała.  Zastanowiło mnie, że stare opracowanie Mustanga ma zaznaczone nitowanie na całych skrzydłach, to nowe tylko na klapach i lotkach a skrzydła mają same linie podziału, ale pewnie tak ma być.  Coś jest nie tak z mocowaniem goleni podwozia do cz. 47 w skrzydle. Zakrzywione końcówki drutu M1 mocno skracałem bo bez tego nie dałem rady wprowadzić goleni w otworki w tejże części.  Błędów niechcianych sporo zrobiłem czyli norma moja pozostaje zachowana  Blush .
Zapraszam do oglądania.
                                        Józek
Ps.  Tu jest galeria Mustanga Margaret-IV
  

 [Obrazek: 001.jpg] [Obrazek: 002.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#2
Idealne klejenie to u Ciebie norma, do tego połączona z pieknymi zdjeciami.
Jestem pełen podziwu.
Wydaje mi się również, że wykonałeś ruchome klapy. Tym większe wyrazy podziwu i zachwytu.
Na zdjęciach wykonanych z perspektywy lotniska (np trzecie od końca) model prezentuje się jak prawdziwy samolot.
Wielkie brawa!!!!
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#3
Józek
   Za tydzień galeria drugiego Mustanga.

No tak długo nic nie pokazał to teraz pokaże sklejony podwójny numer od HALIŃSKIEGO!!
Fajny i bardzo ładny konik PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_37

Może te samoloty dwa w jednym są dla kogoś dobre, ale jak dla mnie to NIE, bo uwielbiam okładki i brakuje mi tej drugiej Big Grin .
Odpowiedz
#4
Witam
kajym  co tu gadać, pisać .....Po prostu Jesteś stworzony do modelarstwa.
Piękny oj przepiękny ....  MOJE GRATULACJĘ .
Odpowiedz
#5
Zdjęcia przepiękne !
Co do modelu zaś, to......
jeszcze lepszy niż zdjęcia !
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#6
Fiu, fiu  PDT_Armataz_01_23
Dobrze, że galerię wystawiłeś wczoraj a nie dziś, bo bym w życiu nie uwierzył że to model. Smile
I ta kreda, fantastycznie sobie poradziłeś z tym "materiałem". Efekt jest naprawdę nieziemski.
Brawo  PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#7
Super, 
Świetna robota Józek, jak zwykle zresztą!
a to trio na dole  PDT_Armataz_01_34
Bravo ty! PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#8
Pięknie!
Cała ta trójeczka z ostatniego zdjęcia, to już w ogóle piękny zestaw. Czy na jakieś zawody jeździsz? Bo bym z chęcią pooglądał na żywo (choć na zawodach to sam nie byłem już od roku Wink )
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#9
Śliczne to!!
Odpowiedz
#10
Piękny!
Mustang to bardzo ładny samolot a Twoje wykonanie jego modelu jest niesamowite PDT_Armataz_01_34
Zdjęcie z uruchomionym silnikiem bombowe!

W zasadzie to już masz modele na jakąś dioramkę... Tylko brakuje jakiegoś hitlerowca albo japońca do całości.

Gratuluję i Pozdrawiam
Odpowiedz
#11
Piękny model. Rewelacyjne wykonanie, a zdjęcia, to wisieńka na torcie...

Moje gratulacje PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#12
Takie cuda z papieru kredowego ?! Podziwiam. Przepiękne wykonanie! PDT_Armataz_01_23
Odpowiedz
#13
O kurdę  PDT_Armataz_01_23
Pana wykonanie po prostu zwala z nóg. Tylko pozazdrościć umiejętności, estetyki i precyzji.
Wielkie brawa.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#14
Dziękuję za wpisy. Przesadzacie z pochwałami chociaż kurtuazja jest przyjemna.  Piotreq, Twój zachwyt trochę ostudzę. Wycinankowa konstrukcja klap jest taka, że jak się je włoży na swoje miejsce to siedzą i jako zamknięte i jako otwarte. Teraz po zdjęciach jednak je przykleję żeby komuś mającemu model w ręku któraś klapa nie wypadła i nie dostała się pod buta.  zbin - ja też okładek nie wyrzucam i też brakuje mi tej drugiej, znaczy się do tego malowania.  Antonio (do Ciebie tak przywykłem), przecież wszyscy na tym forum są stworzeni do modelarstwa SmilePanda,  na konkursy nie jeżdżę, nie czuję takiej potrzeby, choć synowie odgrażają się, że mnie gdzieś zaciągną. Piterkowiec, dziękuję ale słowa Pan na tym forum nie używamy. Tu jesteśmy wszyscy kolegami równymi.
              Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
Piękna modelarska robótka. I - Piękne zdjęcia!
Uznanie się Waści należy, bez dwóch zdań...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#16
Fantastyczna robota - gratulacje!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] P-51B Mustang (MM 1-2/2003) skala 1:33 berto 3 2,924 13-05-2020, 07:16
Ostatni post: Lesio73
  [G] P-51D MUSTANG " Margaret-IV" kajym 21 16,185 21-10-2017, 11:28
Ostatni post: Radek87
  F-82F Twin Mustang z Modelika Partyzant 10 6,879 28-09-2016, 12:00
Ostatni post: Nico
  [G] P-51 Mustang III –KA 3/2006 oraz V-1 Fly Model nr 84 Art 7 5,430 04-09-2015, 11:17
Ostatni post: Sprudin
  [G] Mustang III Kartonowy Arsenał zbin 27 14,710 10-04-2015, 08:05
Ostatni post: qn
  [G] P-51 B Mustang [Haliński 2/2012] xoxsc 9 6,356 22-10-2014, 03:21
Ostatni post: Shinigami
  [G] MUSTANG Mk.I - WAK 1/2013, 1:33 Sylwek 9 5,599 17-12-2013, 12:24
Ostatni post: Sylwek
  [Galeria] P 51 B Mustang Kartonowy Arsenał 2/2012 od mazdamx3 MazdaMX3 8 5,229 23-08-2013, 02:53
Ostatni post: MazdaMX3
  (G)Mustang P-51D Fly Model nr 64 cudzoziemiec007 8 6,377 02-12-2012, 09:53
Ostatni post: cudzoziemiec007
  Mustang III KA Partyzant 10 5,766 13-11-2012, 09:41
Ostatni post: Partyzant

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości