Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] P-51D MUSTANG " Margaret-IV"
#1
Cześć.
Galeria Mustanga "Ridge Runner" była, teraz drugi model z tej samej wycinanki, czyli malowanie maszyny majora J-B. Tappa.  Jeden z modeli będzie na prezent.  Oczywiście, że to też papier kredowy. Męczyło mnie, że druk na kredzie łatwo się wycierał, więc zaopatrzyłem się w bezbarwny lakier spray serii FLY Color z firmy Dupli Color.  O tym lakierze pisał kiedyś kolega  zetpt  jakoby najlepiej sprawdzał się do papieru kredowego.  Zaimpregnowałem nim ostrożnie arkusze tego Mustanga i potwierdzam, że dobrze się spisuje a farba przestała się wycierać. Jest to lakier akrylowy zarówno błyszczący jak i matowy tylko cena wysoka, bo dwadzieścia kilka zł.  W pierwszym modelu upychałem wszystkie części w kabinie jakie zawierała wycinanka. Natomiast w tym odpuściłem sobie niektóre, bo i tak ich nie zobaczy.  Oglądałem wycinankę na offsetowym papierze,  z takiej jednak dwa modele u mnie napewno by nie powstały.
          Zapraszam do galerii. 


[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#2
Obejrzałem każde zdjęcie po kilka razy.

Przepięknie sklejony model, do tego tak sfotografowany, że ręce same składają się do oklasków.
PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#3
Piękny, patrzę i patrzę i micha mi się cieszy Big Grin . [Obrazek: PDT_Armataz_01_37.gif]
Odpowiedz
#4
Nie mam pytań...
Rewelacyjne wykonanie, precyzja nie do opisania, a zdjęcia to już mistrzostwo PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#5
No rewelacja po raz kolejny...
Ładne te żółto-czarne dodatki.
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#6
Brak słów! Super PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#7
Kolejny, perfekcyjnie sklejony model. Super  PDT_Armataz_01_34!

Kajym, nie miałeś problemów ze zniekształcaniem kartonu przy lakierowaniu arkuszy lakierem akrylowym i czy wiesz jak zachowałby się po takim traktowaniu standardowy, offsetowy wydruk?
Odpowiedz
#8
Nie wiem co lepsze. Czy model, czy galeria  Smile
Ogólnie rewelacja  PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#9
Pjękna prezentacja, jak i sam model.
Gratz
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#10
Bardzo ładne galerie, nigdzie wcześniej nie widziałem skończonych tych modeli PDT_Armataz_01_37  
Szkoda tylko, że bez relacji. Co następne trafiło na matę? Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
#11
Witam.

Józef, w Twoich pracach jest wszystko co bardzo lubię tzn. samoloty oraz góry. Obie te rzeczy są ZAWSZE ze smakiem podane. Przeglądając Twoje prace ( bardzo to lubię robić ) człowiekowi tak fajnie na serduchu zwłaszcza jeżeli brak mu niestety czasu na jedno i drugie. Tak więc bardzo Cię proszę klej modele i prezentuj je na tle tych pięknych gór bo wielką tym radość niesiesz.

Pozdrawiam.

Paweł

P.S.  Ta informacja jest dla Twoich synów, Panowie najbliższa impreza na którą tatę można zabrać a jest niezbyt daleko od Was to Krakowski Festiwal modelarski czas i miejsce pierwszy weekend czerwca Muzeum Lotnictwa Kraków.  Smile
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#12
Od razu widać, że to fake bo na pierwszych dwóch zdjęciach nie widać pilota Wink

Mustang(i) jak żywe i piękna galeria - gratuluję!!!
Odpowiedz
#13
Serdecznie dziękuję wszystkim.
Co do odpowiedzi to:  Technick, do tej pory impregnowałem lakierami syntetycznymi. Nie mam problemów ze zniekształcaniem kartonu. Myślę że oba rodzaje lakierów i syntetyk i akryl będą działać podobnie, czyli jak popsikasz obficie to karty wycinanki powygina co sprawdziłem na syntetyku. Gdy się popsika dwa, trzy razy zygzakiem ale małymi dawkami w odstępach kilku minutowych, papier nie ulega zwichrowaniu. Lakier syntetyczny ma to do siebie, że więcej go czuć, dłużej schnie i odczuwalna lepkość utrzymuje się przez pewien czas. No i obowiązkowo lakier błyszczący a nie matowy (ewentualnie ten na końcu). Papier kredowy nie pije tak jak offset więc ostrożnie, bo łatwo uzyskać efekt  "świeci się jak psu jajca".  Tommy, zdjęcia to nie mistrzostwo tylko stara cyfrówka za 300 zł SmileLukee, "Brak słów",  myślę - aż tak źle? ale palec w górę pocieszył.  Gregory - chodzi o kubki smakowe? SmileCordel, okresy letnie u mnie nie sprzyjają klejeniu i nie wiem co następne. Poprzedniej zimy skleiłem Revenge z Shipyardu  ale nie mam weny żeby dokończyć (zostało olinowanie i ożaglowanie).  Paweł O - taki z Ciebie forumowy kolega?  z synami moimi chcesz spiskować? Wink . No więc niech będzie, Twoje  P.S.  pokażę im, ale na pocieszenie powiem Ci, że dwóch poza granicami a trzeci nie zawsze w domu TongueLesio, że pilot przed chwilą wyskoczył nie przyjmiesz, bo kabina zamknięta, że autopilot prowadzi też nie uwierzysz. No więc jakim prawem leci? Już Ci wyjaśniam - nie wiem  Blush .
Odpowiedz
#14
Zabawa wspaniała! Realizm porażający!
Umiesz się bawić. Mądrze. 
Coś takiego rzadko się zdarza. Wykonanie modeli i kompozycja obrazu wspaniałe; słów brakuje.
GRATULACJE  za całokształt więc należą się.
Przepraszam, że dopiero teraz, ale nie mogłem jakoś wejść na forum.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#15
Józef, po pierwsze primo to gratulacje fotka tygodnia jak najbardziej Ci się należy, ujęcie prawie jak na runwayu lotniska na Iwo-Jima monsunową porą. A co do mojego rzekomego spiskowania czyli primo po drugie to ja tylko chciałbym by Twoi synowie mogli zrealizować to co Tacie obiecali. Poza tym czerwiec, jeszcze wiosna, piękne okoliczności przyrody, Muzeum Lotnictwa.... czegóż chcieć więcej.

Pozdrawiam.

Paweł
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#16
WOW!!! Fantastycznie wykonane Mustangi. Gratulacje
PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz
#17
Wielkie i serdeczne gratulacje za zbudowanie tak pięknego modelu, zresztą obu.
I życzenia kolejnych, równie udanych.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#18
Serdecznie dziękuję Partyzant za przetłumaczenie angielskiego tekstu. Ponoć na linkowanym forum nie są pewni czy to model papierowy, więc proszę Cię, jeżeli możesz to przetłumacz dla  a380

To jest model papierowy a papier w odmianie kredowej. Jest mi bardzo miło, bo model podoba się nie tylko kolegom w kraju ale i za granicami  no i oczywiście że nie mam za złe za linka do innego forum.
              Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
Już chyba nie muszę bo Qbas się tam zarejestrował i napisał co nieco w twoim imieniu Smile .

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#20
Partyzancie, w porozumieniu z kajymem Smile
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#21
Józef,
Przeglądam ten Model już od jakiegoś czasu, i się napatrzeć nie mogę, Jakoś nie mogłem się zebrać żeby coś napisać , ale niebyłym sobą gdym przeszedł obojętnie bez słowa komentarza nad takim cacuszkiem,
Wspaniały model, przyjmij moje gratulacje!
Brawo!
Brawo!
Brawo!
Odpowiedz
#22
Konkret !!! Piękny zazdroszczę Wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] P-51B Mustang (MM 1-2/2003) skala 1:33 berto 3 2,917 13-05-2020, 07:16
Ostatni post: Lesio73
  [G] P-51D Mustang "Ridge Runner" kajym 15 13,149 08-04-2017, 02:01
Ostatni post: Tuco
  F-82F Twin Mustang z Modelika Partyzant 10 6,816 28-09-2016, 12:00
Ostatni post: Nico
  [G] P-51 Mustang III –KA 3/2006 oraz V-1 Fly Model nr 84 Art 7 5,410 04-09-2015, 11:17
Ostatni post: Sprudin
  [G] Mustang III Kartonowy Arsenał zbin 27 14,636 10-04-2015, 08:05
Ostatni post: qn
  [G] P-51 B Mustang [Haliński 2/2012] xoxsc 9 6,335 22-10-2014, 03:21
Ostatni post: Shinigami
  [G] MUSTANG Mk.I - WAK 1/2013, 1:33 Sylwek 9 5,588 17-12-2013, 12:24
Ostatni post: Sylwek
  [Galeria] P 51 B Mustang Kartonowy Arsenał 2/2012 od mazdamx3 MazdaMX3 8 5,209 23-08-2013, 02:53
Ostatni post: MazdaMX3
  (G)Mustang P-51D Fly Model nr 64 cudzoziemiec007 8 6,355 02-12-2012, 09:53
Ostatni post: cudzoziemiec007
  Mustang III KA Partyzant 10 5,746 13-11-2012, 09:41
Ostatni post: Partyzant

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości