Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa kolekcja nr 27
#1
[Obrazek: kk27_Chi-ri_1_zps6v6a4fa5.jpg]
Moja kolejna wycinanka kartonowa (nr 27) to tym razem model pojazdu gąsienicowego, a konkretnie prototypowego, japońskiego czołgu średniego typu 5 "Chi-ri". Pojazd ten był ostatnim czołgiem średnim zbudowanym w Japonii pod koniec II wojny światowej. Produkcji seryjnej nie zdołano już uruchomić. Model przedstawia docelowy wygląd seryjnego czołgu w hipotetycznym, trójbarwnym kamuflażu z końca wojny.
    
    Model został opracowany w skali 1:25, tradycyjnie, jak praktycznie wszystkie moje projekty "ręcznie" bez wspomagania programami 3D typu Rhino itp (nie znam się na nich). Całość opracowania mieści się na 16 arkuszach kartonu (1955 części). Autor Paweł Mistewicz. Instrukcja montażu to 6 stron, w tym 3 z rysunkami. Model uproszczony (bez wnętrza, gąsienice w paskach), średniotrudny w budowie, ale dość pracochłonny - czyli taki mój pancerny standard. Jednocześnie dość spory z ciekawą sylwetką i delikatną waloryzacją graficzną, co sprawia że jest stosunkowo efektowny.
          Numer KK z modelem "Chi-ri" będzie dostępny w salonach Empik od poniedziałku, to jest 24 kwietnia, a wsprzedaży wysyłkowej u wydawcy od dziś. Cena detaliczna zeszytu została wyceniona na 42 zł brutto. Do modelu przygotowałem szereg dodatków:
- tradycyjny zestaw elementów wyciętych laserem (szkielety, detale) w cenie 30 zł,
- wycięte laserem gąsienice (80 zł),
- żywiczne lufy karabinów typ 97 (Z-07) - cena 4,00 zł (w zestawie 2 szt),
- oraz elementy metalowe firmy RB Model - szekle, anteny i linka stalowa (na linę holowniczą).
Te i inne iformacje o modelu powinny już być na stronie KK.
     Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego i przykładowy arkusz. Widoczny na fotkach model roboczy powstał z wykorzystaniem opisanych wyżej dodatków.

[Obrazek: kk27_okladka_JPG_300x300_q85.jpg]  [Obrazek: kk27_Chi-ri_2_jpg_300x300_q85.jpg]  [Obrazek: kk27_Chi-ri_3_jpg_300x300_q85.jpg]  [Obrazek: kk27_Chi-ri_6_jpg_300x300_q85.jpg]

Do następnego modelu,
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz
Odpowiedz
#2
Piękne są prezentacje tego wydawnictwa.
Cieszy kolejna zapowiedź świetnego modelu. Miłośnicy WOTa będą zachwyceni Smile
Jednak po cichu liczyłem na okręt. TEN okręt... Wink z poprawkami... No cóż czekam dalej.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Stronę Kartonowej Kolekcji przez ostatni czas obserwowałem dosyć uważnie i po cichu liczyłem na jakiegoś zimnowojennego odrzutowca z szachownicą. No cóż czekamy na sierpień. Aczkolwiek czolgiści są wniebowzięci.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#4
Paweł wszystko pięknie , ale dlaczego nie ma gąsienic z pojedynczych ogniwek? Angry
Czy przewidujesz wypuszczenie ich w pdf-ie  do ściągnięcia ze strony?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
No to patataj, patataj .... lecę do empiku.

EDIT:
No to już po wizycie w empiku ... model oczywiście kupiłem bo:
- chociaż nie przemawia do mnie daleko posunięta probabilistyka w modelarstwie,
- chociaż jestem zwolennikiem modeli pojazdów seryjnych i historycznych,
to, wziąwszy w ręce wycinankę Pana Mistewicza, nie mogłem postąpić inaczej.

Opracowanie modelu, grafika, kreska, waloryzacja, rysunki, instrukcja ... to wszystko to dla mnie mistrzostwo i esencja Cool

PS. Przyłączę się do apelu Partyzanta o rozrysowanie ogniwek i udostępnienie na stronie wydawnictwa!!! Też bym chciał mieć możliwość upodlenia się przy ich wykonywaniu Wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N] Kartonowa Kolekcja 35 Hawker Hurricane Mk I bonk 11 4,370 15-01-2021, 11:58
Ostatni post: radzias
  [N] AH-64A Apache - Kartonowa Kolekcja nr 33 Paweł M. 6 4,270 25-11-2019, 03:15
Ostatni post: Maciejesław
  [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32 Paweł M. 11 5,965 05-04-2019, 08:13
Ostatni post: maluch116a
  [N] Hurricane Mk IIC, Kartonowa Kolekcja nr 31 Paweł M. 21 9,818 03-11-2018, 02:56
Ostatni post: MeFisto
  [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30 Paweł M. 2 3,092 04-07-2018, 06:06
Ostatni post: Lesio73
  [N] Sopwith F.1 "Camel" Kartonowa Kolekcja nr 29 Paweł M. 12 6,370 15-01-2018, 08:15
Ostatni post: Karas
  [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja Paweł M. 4 5,692 05-11-2017, 07:37
Ostatni post: Paweł M.
  [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 Paweł M. 10 6,521 01-09-2017, 11:23
Ostatni post: Gregory
  [Nowość] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26 Paweł M. 9 6,475 29-11-2016, 07:37
Ostatni post: kordian
  [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25 Paweł M. 13 11,039 19-07-2016, 07:56
Ostatni post: marcin1323

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości