Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] IJN Mogami - Model Hobby - 1:200
#51
Tak ruto88 ma rację trzeba od dołu:
[Obrazek: q7Mg4B9.png]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#52
(05-01-2018, 04:10)Darecki IV napisał(a): tu nie bedziemy się kłucić, poczekamy jak kolega Arkadiusz wybrnie z problemu Smile

Masz rację spieramy kolegę w robocie a fajnie mu to wychodzi i mam nadzieje że dotrwa do końca .
Odpowiedz
#53
Faktycznie, koledzy nie kłućcie się, jesteśmy tu i niech będzie przyjemnie i miło. Rolleyes
To moje ostatnie godziny w kraju, i ostatni wpis odnośnie budowy tego pływadła, na czas jakiś.
Ale do rzeczy, pomęczyłem się trochę, choć w głowie kiełkował manewr Cevy. Ale chytrość i skąpstwo wzięło górę, ostatnio nabyłem kolejne lasery.
I Darecki, i ruto mają rację, narzekałem na Rodneya, ale tu dopiero są jaja, a to dopiero samiuśki początek.
Z mniejszą części komina poradziłem sobie bez problemu, wyciołem z oryginału.
Nie wiem czy na fotce jest to dostatecznie widoczne.

[Obrazek: 821b198baab7b1eemed.jpg]

Teraz widać o co mi chodziło, oryginalny szkielet jest przerobiony i teraz skosy pasują do poszycia, niestety poprzednią wersję musiałem ponownie przemodelować.


Stopę też zmęczyłem, sztukując od spodu oklejki, niestety musiałem sklejać krawędzie na styk i potem taką sklejkę modelować. Pasków łączących nie mogłem zastosować bo odcisnęły by się na poszycia. Następnie znowu na styk od przodu i zboku przykleiłem do całej skorupy i dopiero wtedy wkleiłem cały szkielet.

[Obrazek: efbdd15216c545abmed.jpg]

[Obrazek: 033482e370f9b63dmed.jpg]

Tak to teraz wygląda, niestety wygłądało lepiej, w trakcie retuszowanie komin wyleciał mi z rąk i zaliczył podłogę, a ja głupi zamiast pozwolić mu spaść, nic pewnie by mu się nie stało bo jest lekki, próbowałem łapać go nnnnogami!!!! Angry
Puściły szwy, powstały wgniecenia w poszycia, zgroza. Tyle udało mi się z niego wyciągnąć po regeneracji. Jeszcze jest widoczne rozerwanie na jednym segmencie, ale to puźniej.

Dobrze zauważyliście że brakuje tam jeszcze jednego elementu 71,2 

[Obrazek: e83ed7b5d9d7c79amed.jpg]

Ta oklejka ma być montowana wewnątrz przerwy w postawie, ja z niej zrezygnowałem, po prostu miałem dość walki a i tak nie jest to widoczne, pomalowałem tą przerwę farbą, puźniej odetnę te wąskie paski i dokleję do podstawy co podniesie cały komin i wyrówna jego wysokość z mniejszym.

[Obrazek: 147bcfb7380784b3med.jpg]

Narazie tyle w temacie.

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#54
Super wyszło. Nie marudź Smile
W stoczni: DKM "Bismarck" 1:100 - scratch building.
Odpowiedz
#55
Aż mnie oczy bolą od tych renderów wycinankowych - jak tam można coś dostrzec to ja nie wiem. Większość w sferze domysłów i wyobraźni przestrzennej:/
A Twoją walkę z zainteresowaniem podglądam, tylko szkoda że przerwa się szykuje.
Odpowiedz
#56
(05-01-2018, 10:19)yogi napisał(a): Aż mnie oczy bolą od tych renderów wycinankowych - jak tam można coś dostrzec to ja nie wiem. ......

Ja ich też nie znoszę, są niepraktyczne, nie wiele mówią o sposobie sklejania, i tak jak koledzy piszą nie widać na nich osi symetrii, połączeń sąsiadujących elementów, umiejscowienia szwów. Są generalnie bezużyteczne. A w tym przypadku jeszcze z olbrzymią ilością błędów.

Jeśli zaś chodzi o przerwę, to niestety model jest zbyt wielki aby go ze sobą ciągnąć, i nie zawsze są warunki do sklejania, czas i miejsce.

Pozdrawiam.
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#57
Nie wiem jak Ty to robisz, ale rób tak dalej, bo w mojej ocenie robisz to rewelacyjnie...
W zasadzie okręty to nie moja dziedzina, ale zawsze przykuwały moją uwagę.

Szkoda tylko tej wymuszonej przerwy w sklejaniu, ale ja to rozumiem, bo sam mam z tym styczność PDT_Armataz_01_29
Odpowiedz
#58
Witam wszystkich serdecznie. Jak wiadomo ta relacja z powodu wyjazdu musiała być zawieszenie. Ale jakiś czas temu pojawiło się światełko nadziei. Otuż zmieniły się warunki na lepsze, nowe, komfortowe miejsce zamieszkania i stałe stabilne zatrudnienie. Jak tu nie skorzystać z okazji, kadłub i wycinanka są już w Szwecji. Ja będę po nowym roku, ale w związku z tym mam szereg pytań do kolegów bo moje doświadczenia nie jest zbyt wielkie.

Pierwsze - będą robił podposzycie z tektury piwnej, po tym etapie konieczne jest szpachlowanie, proszę o radę jakiego rodzaju szpachli ogólnodostępnej (to jest kluczowe bo zamówić w sklepach internetowych już nie ma sensu) powinienem użyć? Mam nienajlepiej doświadczenie z akrylową Tytana, zamiast się ścierać pod papierem rolowała się w wałki i odchodziła płatami.
Czy można połączyć techniki wykonania podposzycie np. powyżej linii wodnej z tektury piwnej a poniżej ze styroduru? 
Czym przyklejać poszycie do wykończonego kadłuba, w Rodneyu zrobiłem to BCG, trzyma się świetnie wbrew pozorom ale po wyschnięciu pojawiły się szczeliny, niewielkie co prawda ale zawsze.
Co to są listwy trzymające wykładziny, to znaczy jak się je stosuje, wiem że chodzi o powierzchnie pokładu, widziałem je w ofertach sklepów ale nie mam pojęcia jak je się mocuje, na jakim etapie budowy, czy to samodzielne elementy czy mają być montowane z innymi?

I to na razie wszystkie pytania, chcę jednocześnie zapewnić ze Aśka ciągle jest klejona i powali zbliża się wyczekiwany koniec.

Pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku.
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#59
Na Rodneyu na pattexa. Smaruj obie powierzchnie. tez tak kleje bo robię imitacje blach na poszyciu dennym i burtowym.
W stoczni: DKM "Bismarck" 1:100 - scratch building.
Odpowiedz
#60
Ahoj. Proszę o informację jeśli ktoś też kleił ten model czy zestaw laserowych wręg jest generalnie cały niepoprawny czy chociaż kadłub da się z niego zrobić ?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 121 27,630 07-01-2024, 10:23
Ostatni post: ZbiG
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 635 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,429 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,442 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,747 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,465 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,686 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,349 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,392 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  9K51 SCUD-A(8k11) - Model-Kom 1/2021 skala 1/25 Berni 8 3,989 27-09-2022, 05:48
Ostatni post: GTiStyle

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości