Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Fiat 126p wyd. Answer skala 1:25
#1
Witajcie. 

Miała być tylko galeria, ale jakoś muszę się zmotywować ( znowu ) do dalszego działania. Po skończonym konkursie w Świdnicy, trzeba  było trochę odsapnąć od budowy mojej remizy. Dla "relaksu" wyciągnąłem niedawno nabytą wycinankę z tematu. Po milicyjnym bandycie ze Świata z Kartonu i bojach przy Bosto z Modelika, projekt 126p z Answera wydawał się być ciekawy. 
Niby taka ot mała łupinka do złożenia, a jednak...... walczymy. 

Przeglądając kilka razy boje Allamy z budowy malczana z tej wycinanki i mając na uwadze co działo się przy Bosto, postanowiłem poczciwego maluszka złożyć ze skanów ( co się przełożyło pozytywnie, bo tu i ówdzie trzeba było, poprawiać/sztukować ). 

Na dzień dzisiejszy prace już zaawansowane. 
Pomimo niby prostego modelu, trzeba poświęcić mu uwagę. Oczywiście model mnie wciągnął i co nie co postanowiłem pozmieniać. Co z tego wyjdzie zobaczymy. 

Poniżej w dużym skrócie budowa i kilka fotek stanu na dzisiaj. 

[Obrazek: DSC_0171_zpszatruvrh.jpg]

[Obrazek: DSC_0122_zpsjqmliq4g.jpg]

[Obrazek: DSC_0123_zpsjtx3arm9.jpg]

[Obrazek: DSC_0180_zpsmp7jp04e.jpg]

[Obrazek: DSC_0181_zpswhwecyey.jpg]

[Obrazek: DSC_0179_zps1oxdaink.jpg]

[Obrazek: DSC_0178_zpsxrt0v2ql.jpg]

[Obrazek: DSC_0175_zpsnhvhk2jd.jpg]

[Obrazek: DSC_0174_zpscu5hxpzb.jpg]

Teraz walka ze światłami i .... dodatkami, ale o nich później. 
Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie lepszy od aktualnego stanu. 

Lecimy dalej.
Odpowiedz
#2
Pomimo dużej sympatii do tego samolotu, to przeglądając Twoją Karolu relację i wcześniejszą Allamy, to wydaje mi się, że model ten nie wyszedł zbyt dobrze Answerowi.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#3
Cześć.

Piterkowiec - co prawda jest tu więcej rzeźbienia i pasowania jak samego klejenia, ale jak tak na niego patrzę sobie codziennie to gęba mi się sama uśmiecha, że będę miał go w kolekcji. 
Jest jaki jest, ale chyba właśnie taki był poczciwy maluszek. Inną stroną jest też to, że jakoś w realu wydaję się wyglądać lepiej jak na prezentowanych przeze mnie fotkach. 

Jako, że czas ostatnio mi nie w ząb, to i postępy mizerne. 
Pytanie brzmi: Jaki zderzak lepszy?

Przedni, potraktowany samoprzylepną folią aluminiową:
[Obrazek: DSC_0237_zpsnouw1vgi.jpg]

Czy tylny, oryginalny z wycinanki. Usztywniony CA i lekko przeszlifowany? 

[Obrazek: DSC_0238_zpsk2g1yudu.jpg]


Na przodzie pojazdu pojawił się jeden kierunkowskaz do puszczania oczek, chociaż tak też myślę że potraktuję go jeszcze CA żeby był bardziej "szklisty/świecący" 
Cały czas trwają prace nad wypełnieniem wolnych przestrzeni. 

Mam nadzieję, że teraz jakoś szybciej coś uaktualnię Smile
Odpowiedz
#4
(22-05-2017, 01:21)karol1985 napisał(a): Cześć.

Piterkowiec - co prawda jest tu więcej rzeźbienia i pasowania jak samego klejenia, ale jak tak na niego patrzę sobie codziennie to gęba mi się sama uśmiecha, że będę miał go w kolekcji. 
Jest jaki jest, ale chyba właśnie taki był poczciwy maluszek. Inną stroną jest też to, że jakoś w realu wydaję się wyglądać lepiej jak na prezentowanych przeze mnie fotkach. 

Jako, że czas ostatnio mi nie w ząb, to i postępy mizerne. 
Pytanie brzmi: Jaki zderzak lepszy?

Przedni, potraktowany samoprzylepną folią aluminiową:
[Obrazek: DSC_0237_zpsnouw1vgi.jpg]

Czy tylny, oryginalny z wycinanki. Usztywniony CA i lekko przeszlifowany? 

[Obrazek: DSC_0238_zpsk2g1yudu.jpg]


Na przodzie pojazdu pojawił się jeden kierunkowskaz do puszczania oczek, chociaż tak też myślę że potraktuję go jeszcze CA żeby był bardziej "szklisty/świecący" 
Cały czas trwają prace nad wypełnieniem wolnych przestrzeni. 

Mam nadzieję, że teraz jakoś szybciej coś uaktualnię Smile
Może lepiej nie. Cieszy mnie Twój zapał do klejenia, ale to co tu widzę nie napawa mnie optymizmem. Wyglada jakby przywalił w księżą oborę po pijaku. Połamany przód,dach,smugi od pędzla,felgi owalne. Długo by wyliczać. Ale najbardziej razi Twój pospiech. Zero szlifowania krawędzi widoczne szczególnie po wycięciu okien, łączenia dachu ech.... To że model jest bublem projektowym to wiemy, ale to nie zwalnia od dokładnego wycinania, szlifowania i pasowania. Może weż do pocięcia coś prostszego i sklejalnego np.z Orlika lub Modelika?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#5
Abstrahując od wykonania, to naprawdę szkoda, że takie fajne tematy są skopane. To naprawdę fajne i nośne obiekty, które pewnie dobrze by się sprzedawały gdyby były zaprojektowane jakoś lepiej. Sam mam ochotę na popełnienie malacza, ale wiedząc ile trzeba przy nim dłubać to jakoś odechciewa mnie się Smile. No cóż, dobrze, że chociaż jakoś trzyma wymiary i bryłę, w przeciwieństwie do 125p z Answera. wydawnictwu należy życzyć modeli z PRL-u opracowanych na poziomie grafik z okładek. Myślę, że te Answer ma jedne z lepszych na rynku, i fajne tematy podejmują, no jednak jest to ale.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#6
nie no co Ty oni w 125p zamiast przodu z 125p wrzucili te z Tarpana , bo co to za różnica ?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] Su-7 BM ANSWER 2/2015 MatrixOST 25 3,847 14-03-2024, 10:50
Ostatni post: żółtodziób
  [R] An-14 - Orlik - skala 1:33 messer 26 3,538 15-02-2024, 11:53
Ostatni post: mirkuch
  [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200 Pablo 1 613 19-12-2023, 11:01
Ostatni post: Hastur
  [R] "IJN Taiho-Inaczej" 1:200 Answer radzias 32 14,754 18-12-2023, 08:47
Ostatni post: radzias
  [R] Star C-25 LOHR Answer 1:25 karol1985 20 4,237 30-11-2023, 03:22
Ostatni post: ges
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  [G] Parowóz TKt48 ANGRAF skala 1:25 tomo11 0 2,116 02-08-2023, 07:42
Ostatni post: tomo11
Tongue [T/R] Dar Pomorza ,Mały Modelarz 7-8-9/2022(2023), skala 1:200 - docelowo 1:87 ma.es.trio 0 2,013 12-07-2023, 12:03
Ostatni post: ma.es.trio
  [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400. zablo1978 23 3,703 14-06-2023, 11:12
Ostatni post: Raven
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,722 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości