Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T-34/76 (WAK i troszkę Answera)
#1
Wydawnictwo: WAK i Answer Wydawnictwo Modeli Kartnowych
Gąsiennice: Panzer Hobby Art shop

Prawie rok minął w znoju, ale model nareszcie ukończon. Była to hybryda 2 wydawnictw i jak każda hybryda ma swoje baboki. Z WAKa wziąłem: kadłub i koła napinające i napędowe, a z Answera wziąłem charakterystyczną wieżę, koła i jakieś pierdoły wyróżniające ten model. Przy pracy rzucałem okiem na galerię Teciaka stojącego gdzieś na złomie w Rosji. Co skopałem: powinien być inny KaeM, tył powinien być zaokrąglony, a nie ostry. To wynika z mojego lenistwa. Z nowych technik wymienię – po raz pierwszy użyłem aluminium do produkcji błotników (o tym później) oraz tłoczyłem na gorąco klosz do reflektora.
Technikalia: Wręgi – lasery z WAKa, gąski lasery od Pana Piotrka z Panzer Hobby Art shop. Kolor podstawowy – Pactra A30, gąski – Pactra A108. Antena – struna od elektryka, zawiasy – druciki + izolacja, imitacje spawów – stary Wikol, klosz do reflektora – okładka do bindowania, faktura odlewu robiona wg. przepisu z "Pani Domu", czyli Wikol + soda. Żarówka w reflektorze to kuleczka z pochłaniacza wilgoci. Błotniki to aluminium z formy na paszczet – najpierw zmatowiona i połączona z modelem klejem dwuskładnikowymModel malowany pędzlem, obdrapania robione małym pędzelkiem, gąbką lub starym rozczochranym pędzlem do kleju.
 
Do zobaczenia w następnym modelu, który już czeka na zrobienie.

[Obrazek: DSC_5524_zpsiwbsjupl.jpg]
[Obrazek: DSC_5519_zpsseg2jbch.jpg]
[Obrazek: DSC_5517_zpswxibvja3.jpg]
[Obrazek: DSC_5494_zpsvr99uni2.jpg]
[Obrazek: DSC_5497_zpsq0rjjgf7.jpg]
[Obrazek: DSC_5502_zpsrpu2nmsy.jpg]
[Obrazek: DSC_5509_zpsxabmlmm4.jpg]
[Obrazek: DSC_5492_zpsucrg442m.jpg]
[Obrazek: DSC_5491_zpseukt1djc.jpg]
[Obrazek: DSC_5485_zpssuz3orhw.jpg]
[Obrazek: DSC_5482_zpsj7vliwtn.jpg]
[Obrazek: DSC_5466_zpshl2jk8zc.jpg]
[Obrazek: DSC_5468_zpsdjezi6u5.jpg]
[Obrazek: DSC_5477_zpsdvhioxpl.jpg]
[Obrazek: DSC_5478_zpste5zjhnt.jpg]
[Obrazek: DSC_5464_zps9luswdc5.jpg]
[Obrazek: DSC_5463_zpssmigj6b3.jpg]
[Obrazek: DSC_5460_zps06292gge.jpg]
[Obrazek: DSC_5457_zpszyfpsqid.jpg]
[Obrazek: DSC_5449_zpsrzw9vycm.jpg]
[Obrazek: DSC_5451_zps5vfmwxu1.jpg]
[Obrazek: DSC_5452_zpsxj6huntn.jpg]
[Obrazek: DSC_5455_zps6rdlf9ub.jpg]
[Obrazek: DSC_5449_zpsfhoxdkgv.jpg]
[Obrazek: DSC_5447_zps1fkhzz4m.jpg]
[Obrazek: DSC_5444_zpst7r4fbno.jpg]
[Obrazek: DSC_5440_zps52ceba9r.jpg]
[Obrazek: DSC_5441_zpsq9ql6lkg.jpg]
[Obrazek: DSC_5441_zpsc0ytisor.jpg]
[Obrazek: DSC_5443_zpslbqssqhx.jpg]
[Obrazek: DSC_5437_zpsk59nrtc6.jpg]
[Obrazek: DSC_5435_zpso7y1yyr3.jpg]
[Obrazek: DSC_5435_zpsywsiw9zc.jpg]


Oczywiście zapraszam do komentowania i do usłyszenia. PDT_Armataz_01_42
I pamiętaj: oszczędzaj światło i wodę.
Odpowiedz
#2
Przepiękny!
Uwielbiam pancerkę a jeżeli jest tak perfekcyjnie wykonana to już w ogóle szał...

Gratulacje.
PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#3
hehe sporo coś tych puszek się tu narobiło.: ]
Wygląda świetnie, choć w moim subiektywnym odczuciu, delikatnie za mocno przerysowana. Tak czy siak rewelka
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#4
No to pojechałeś. Wykonanie wyborne. Trochę mi nie pasuje ta jednolita rdza na dachu wieży. Może jakis tutorialik o brudzeniu zamieścisz? Tak po kolei.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#5
Och, Ach, Ech... itd.

Z tym, że mam wrażenie pewnej nikonsekwencji w brudzeniu - calość niby ślicznie "naropowana" ale zółtawe osady są prawie wszędzie suche... taki układ wydaje mi się mało prawdopodobny (ale natura potrafi płatać figle)
Odpowiedz
#6
Ja tam laik w pancerce jestem i dla mnie to wykonanie jest super Smile)
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#7
Fajny PDT_Armataz_01_34
Jak prawdziwy , przydały by się jeszcze jakieś zbiorniki na paliwo .
PDT_Armataz_01_42
Odpowiedz
#8
A też mi się podoba! Gratulacje!
W ogóle urodzaj pięknej pancerki na forum. Aż miło się ogląda Smile
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#9
Pięknie, jak dla mnie świetnie wykonana replika czołgu frontowego.
GratulujęSmile
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#10
cytat:
Jak prawdziwy , przydały by się jeszcze jakieś zbiorniki na paliwo .
Hej Pawcyk!
Ale on ma  zbiorniki, dwa za anteną i jeden po drugiej stronie. W tej wersji (jak przypuszczam z początku produkcji) tak one wyglądały, później były takie duże prostokątne za błotnikami, a takie "beczki" z jakimi kojarzymy zbiorniki na paliwo i olej teciaki weszły później. No, ale nie obraź się, większości kojarzy się wygląd teciakaz tym z "Czterech Pancernych" ale w filmie od początku był grany on przez wersję T-34 z działem 85 mm czyli większa wieża (3 osobowa), a tu mamy z mniejszą wieżą na działo 76 mm i w dodatku jest to tzw. komandirowka czyli wóz dowodzenia z radiem notabene b. rzadkim w radzieckich czołgach z tego okresu. tylko ten wóz odbierał informacje radiem z placu boju i teoretycznie przekazywał je dalej kodami  flagami sygnałowymi.A w praktyce wszystko szło na żywioł. przepraszam za elaborat. A model mi się podoba, włożono w niego dużo pracy.
Wojtek
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#11
Świetna praca  PDT_Armataz_01_37
Zadbałeś o każdy szczegół w modelu. Podoba mi się, że jest taki "mokry". Nadaje mu takiego smutku  Wink
Odpowiedz
#12
Ooooo dopieścileś cudeńko  PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#13
Coś Photobucket zagrymasił i nie pokazuje zdjęć, więc podaję link do galerii na Twarzoksiążce: LINK
Pozdrawiam!
I pamiętaj: oszczędzaj światło i wodę.
Odpowiedz
#14
Załaduj więc zdjęcia na forum http://papermodels.pl/ezgallery.php
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Humber Mk.IV skala 1:25 z Answera pulpetto 0 1,193 26-04-2022, 11:51
Ostatni post: pulpetto
  [G] Troszkę z moich zainteresowań karol1985 16 10,234 09-03-2015, 02:34
Ostatni post: karol1985
  [G] Troszkę mniejszy Fokker eV z Kartonowej Kolekcji ReVan_1991 2 2,388 04-06-2013, 09:11
Ostatni post: Kroolo
  Knoller CII z answera Zajonc Poziomka 2 2,739 11-02-2013, 11:03
Ostatni post: Bartko28
  NIeuport 24C1 z Answera 1:33 piotter 2 2,617 26-09-2009, 09:26
Ostatni post: uri
  [Galeria] F6F3 Hellcat troszkę podrasowany... Guciu 7 4,565 11-03-2009, 06:14
Ostatni post: Jaroslav

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości