Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] model testowy Japoński lotniskowiec HIYODA 1:200
#1
Witam,
Po wielu przemyśleniach i zwrotach życiowych, postanowiłem spróbować raz jeszcze.
Tym razem skorzystam z dobrych japońskich planów,
[Obrazek: 6wHMlDR.jpg]
 i skleję moje wypociny osobiście bez " testerów".
Okręt jest niewielki i będzie w camo.
https://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_a...hiyoda.jpg
Zaczynamy od szkieletu:
[Obrazek: lZNfHSM.jpg]
[Obrazek: mQ4oGGn.jpg]
[Obrazek: 6e58dD9.jpg]
[Obrazek: 3JdBt2L.jpg]
[Obrazek: FT1q063.jpg]
[Obrazek: 16gYyHV.jpg]
To na razie tyle :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#2
Ahoj!

Cieszymy się, że wróciłeś. Tak trzymaj.
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#3
Dzięki, postaram się tym razem nie zawieść :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#4
O la la. Co tu się dzieje.
Fajnie byłoby gdyby powstał model dokładny i kompletny. Nie taki wiesz... dla pięciolatka. To nie przytyk, osobiście bardzo na to liczę, że skleję bezstresowo z pod Twojej kolejny model. Powodzenia.
Odpowiedz
#5
Postaram się by był dokładny i kompletny,plany miyukikai nie są kompletne, są ubogie a do tej pory opierałem się na nich.
Do tego okrętu mam inne dokładniejsze plany :-)
Dziś poszycie dna kadłuba , są blachy dodatkowe ale słabo je widać(jedna strona przyklejona), nie stosowałem podposzycia i teraz mam za swoje :-(
[Obrazek: q3jTZqE.jpg]
[Obrazek: 2BiAm8U.jpg]
[Obrazek: kpmnXyD.jpg]
[Obrazek: wvveRrH.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#6
Fajnie że działasz i przykładasz się do tego co robisz.
Osobiście coraz bardziej przekonuję się do wzdłużnego podziału poszycia dennego,chociaż w tym przypadku po naklejeniu "blach" to ginie.
Powodzenia
pzdr
Odpowiedz
#7
Całkowicie wzdłużne poszycie nie wyjdzie na wręgach, chyba że na podposzyciu, ale tak jest ok ponieważ jak napisałeś "to ginie".
Blachy wzdłużne mają swoją długość i są podzielone na krótkie odcinki więc -widać tylko krótkie odcinki :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#8
Powodzenia. Będę Ci kibicował z drugiego rzędu.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#9
(25-06-2017, 08:31)Darecki IV napisał(a): Całkowicie wzdłużne poszycie nie wyjdzie na wręgach, chyba że na podposzyciu, ale tak jest ok ponieważ jak napisałeś "to ginie".
Blachy wzdłużne mają swoją długość i są podzielone na krótkie odcinki więc -widać tylko krótkie odcinki :-)

Na dnie pasy poszycia z na burtach płasko?
W stoczni: DKM "Bismarck" 1:100 - scratch building.
Odpowiedz
#10
Burty na płasko ale ledwo się to wyróżnia, co nie znaczy że w projekcie pasów na burtach nie ma :-)
Kończąc temat dna dokleiłem stępki przeciwprzechyłowe, stępkę steru, wały śrub napędowych.
Strasznie to wygląda ale dno będę malował więc nie ograniczałem się z klejem :-)
[Obrazek: UHIX6CG.jpg]


[Obrazek: DjFCFHT.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#11
Ok , tak to wygląda po malowaniu, jeszcze jak wyschnie przetrę papierem 800 i prysnę ostatecznie.
[Obrazek: O5Abitq.jpg]
[Obrazek: aX9Xnye.jpg]
[Obrazek: 6iUqElM.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#12
Powoli do przodu, niestety drukarka drukuje za każdym razem inny odcień (Canon-nie polecam !), no i moje klejenie jest dalekie od doskonałości ale może z czasem się poprawi :-)
[Obrazek: OoHNWlR.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#13
Za skromny jesteś, wszystko wygląda super, życzę wytrwałości i czekam na więcej.

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#14
Nosek wygląda bardzo zacnie.
Pasy pancerza bardzo dobrze maskują lekko pozapadane poszycie. Ale nie ma co sie zrażąć, mi ostatnio pozapadało się nawet na podposzyciu. hehehe tak więc, nie masz co narzekać ;]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#15
Gdybym mógł coś zasugerować to zmianę grubości pasów linoleum. Mogłyby być cieńsze, takie subtelniejsze.
Odpowiedz
#16
Zrobi się :-)
może tak ?
[Obrazek: oBqvxhX.png]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#17
Według anatomii Pana Skulskiego. Szerokość tych pasów wynosiła 30mm, co w skali daje 0,15mm.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#18
Chodzi o pasy gumoleum te brązowe :-)
Listwy mogę narysować 0,15 ale w druku wyjdzie czarna kreska, chyba że bez konturu, pokombinuję  :-)
Pokombinowałem i linia jest 0,15 odstęp  5mm wygląda według mnie dobrze :-)
[Obrazek: z0bzN30.png]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#19
Jak dla mnie wygląda lepiej - nawet bez nitów. Delikatniejsza, no i w skali.
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
#20
No, spoko jest.
Odpowiedz
#21
Śruby są , ale po wydruku mogą być niewidoczne :-)
[Obrazek: B0Rt9hV.png]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#22
Mimo, że sam rozgrzebałem temat, to nie wiem, tzn być może za delikatnie to wyszło. może by podbić do 0,2 albo nawet 0,25. choć 0,2 już powinno dawać rade. Ja ostatnio robiłem je z drutu mosiężnego 0.2 i wyglądają OK, Tylko że bez wkrętów.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#23
Dobra, stwierdziłem że dzób jest skopany, zdarłem wszystko i zrobię od nowa.
Pokład nadbudówki też zmienię bo ma stare szerokie listwy :-) :
[Obrazek: 8ptJzxU.jpg]
[Obrazek: rL6GfAO.jpg]
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#24
Obraz jakby mi znany ; )
Ale to już mogłeś samo linoleum nowe dokleić. Nikt by się nie jorgnął :p
Odpowiedz
#25
Mam nadzieję że nie rzucę tym o ścianę bo taka ochota mnie nachodzi :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,354 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200 szebi 118 51,602 24-03-2024, 08:19
Ostatni post: Winek
  [R] Japoński opancerzony transporter piechoty Type 1 Ho-Ki, WAK 5/2011 Kapitan Marchewa 8 978 13-01-2024, 10:00
Ostatni post: Kapitan Marchewa
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 698 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,472 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,790 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,579 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,721 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości