Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] Port w Hamburgu z lat 30-tych - diorama, HMV 1:250
#26
Może nadrukuj ramy na folii, wtedy zostanie tylko wkleić całe segmenty?
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#27
fajnie to wygląda
Odpowiedz
#28
Pięknie wyglądają te maleństwa...

A tak od siebie dodam, że miałem ostatnio okazję być w Bremie i trafiłem na sklepik, gdzie starszy jegomość sprzedawał modele kartonowe wydawców niemieckich. Oczywiście wśród stosu wycinanek znalazłem i Twoją Smile  Ale ponadto zobaczyłem, że wydawca ten dioramowych elementów wydał jeszcze całkiem sporo razem z podwójną śluzą do jednego z portów (niestety nie pamiętam jakiego). Sporo budynków, nabrzeży i pojazdów oraz dźwigów. W zasadzie można zbudować całkiem fajną i olbrzymią dioramę Big Grin 

Swoją drogą, nie sądziłem, że Niemcy mają taką różnorodność wydawców... Tylko niestety większość kreślona ręcznie i to dość dawno. Ale za to tematy, jakich u nas nie uświadczysz. I co śmieszniejsze nie znalazłem tam żadnego Smarka czy Jamata za to stał na półce złożony zapewne przez właściciela sklepiku wielki Great Eastern czy rybołów w skali 1:1 Big Grin. Oczywiście w jednym z kątów pomieszczenia stał stolik z zieloną matą i skalpelem. Ciekawe czy sprzedawca też tam pracuje czy to tylko taka aranżacja??

Pozdrawiam
Odpowiedz
#29
Gratuluję odwagi. Jak skleisz wszystko co sobie wymyśliłeś, to będzie super diorama.
Trzymam kciuki za powodzenie tego projektu.
Brawo Ty  Big Grin
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#30
(10-07-2017, 03:49)Lukee napisał(a): Ale ponadto zobaczyłem, że wydawca ten dioramowych elementów wydał jeszcze całkiem sporo razem z podwójną śluzą do jednego z portów (niestety nie pamiętam jakiego). Sporo budynków, nabrzeży i pojazdów oraz dźwigów. W zasadzie można zbudować całkiem fajną i olbrzymią dioramę Big Grin 

Oj można poszaleć z naprawdę dużą i ciekawą dioramą jeśli poklei się wszystkie wydane "moduły".

A tymczasem chciałoby się z przyzwyczajenia powiedzieć, że praca w stoczni wre, ale harmonogram prac ułożony jest zgoła inaczej PDT_Armataz_01_29
Powstało nabrzeże portowe. Widziałem na forach, że ludziska kleili podstawę bez jakichkolwiek wzmocnień szkieletu, ale do mnie to nie przemawia i w ruch poszła 1mm tektura:

[Obrazek: 26ee437eff55a63fgen.jpg]
[Obrazek: 93eabccc8c135fedgen.jpg]

[Obrazek: 39359005ac7408d2.jpg]

[Obrazek: e6c1d35466d7a2d3.jpg]

Z ciekawostek dodam, że sama diorama jest dosyć popularna na niemieckich forach. Znalazłem co najmniej cztery obszerne relacje zakończone galeriami, w tym jedną, z której podkradnę kilka pomysłów bo autor znacznie uatrakcyjnił finalny wygląd paroma rzeczami  dodanymi od siebie.

cdn..
Odpowiedz
#31
Już jest fajnie i zapowiada się jeszcze lepiej. Samo nabrzeże robi wrażenie Smile czekam na więcej ( spoglądając po cichu ) Smile
Odpowiedz
#32
Magazyn w większej częsci ukończony. 
Całkowicie zrezygnowałem z bocznych i tylnych ścian aby pokazać trochę więcej tego co się będzie działo w środku. Pociągnęło to za sobą konieczność zastąpienia wycinankowych podpór dachu czymś wyglądającym bardziej realnie. Z racji długości i odpowiedniej wielkości padło na zapałki kominkowe jako główny materiał uzupełnione paskami 1mm tektury. Wszystko upaprałem w brązowych i szarych suchych pastelach i gotowe - efekt taki jaki chciałem osiągnąć. 

Podpory w pierwotnej wersji:
[Obrazek: b29ba45e7e80f123gen.jpg]

i po podrasowaniu:
[Obrazek: 93cdf9cc3f2735d2gen.jpg]
[Obrazek: f8686f00d8e839f4gen.jpg]

Drugą rzeczą nad którą się głowiłem to jak wyciąć kilkaset okienek z zadowalającym rezultatem, bo to wszystko takie tycie że strach skalpel w ogóle ruszyć. Pomysł podrzucił mi kolega Karas (dzięki chłopieSmile, a mianowicie poradził aby zrobić ksero odpowiedniego arkusza na folii przezroczystej. Pomysł trafiony i po wydaniu kilku zł w punkcie ksero miałem w rękach piękną imitację szyb - jak na moje potrzeby to było właśnie to czego szukałem.

[Obrazek: acedede6d2c0a054gen.jpg]

[Obrazek: 700b18c8f5927c7bgen.jpg]

[Obrazek: e3a0967a572ecedfgen.jpg]

A tak się prezentuje magazyn gotowy do przyjęcia towaru:

[Obrazek: 08f9de0339ae8bd3.jpg]
[Obrazek: 81c1b15e832a76f6.jpg]
[Obrazek: 3945634538ac4741.jpg]


Wprawne oko dostrzeże pierwszego kierownika budowanego magazynu ,który leniwie przechadza się po pustych jeszcze halach.

Za kilka miesięcy nie będzie miał w co ręce włożyć, tyle się tu będzie działo PDT_Armataz_01_24

[Obrazek: ff97dfd7c4409ae4.jpg]

bez odbioru..
Odpowiedz
#33
Z wielkim zaciekawieniem i ciepłymi uczuciami oglądaliśmy to dziełko na zebraniu naszego Pikniku. I - chociaż to dopiero początek tej budowy, wszyscy zachwyceni byliśmy jego niepowtarzalnym urokiem! Czuje się wprost tę atmosferę starego portu.
Zaproponowałem, aby do doków dobudować jeszcze chociaż kawałek słynnej ze swoich rozrywek dzielnicy Hamburga - St. Pauli, aliści odpowiedź na tę sugestię otrzymałem raczej enigmatyczną; jest, co jest, i to powinno wystarczyć. 
Nie mogliśmy wyjść z podziwu: - takie to małe - i - takie FAJNE!
Brawo YOGI! To był wspaniały pomysł.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#34
Pusty magazyn to nie magazyn, tak więc podziubane zostało trochę:

[Obrazek: c40d420bc348eed2gen.jpg]


zatowarowanie w toku:

[Obrazek: 05650c83b86506c0.jpg]

[Obrazek: 703d01c173bd812e.jpg]

[Obrazek: 72f53136a9623cc5.jpg]

[Obrazek: 3beb210c0f492f9a.jpg]
Odpowiedz
#35
Hmmm.... wydaje mi się, że w magazynie, a zwłaszcza niemieckim, to te skrzyneczki to powinny stać jak od linijki. A tymczasem u Ciebie taki jakby misz-masz.
Niemniej model zapowiada się arcyciekawie, a to co do tej pory zrobiłeś zasługuje na duże słowa uznana!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#36
Tomek, świetna robota!!!
Odpowiedz
#37
Pięknie, pięknie i wspaniale Smile
Gratuluję super roboty i pomysłu.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#38
(27-07-2017, 11:15)Tuco napisał(a): Hmmm.... wydaje mi się, że w magazynie, a zwłaszcza niemieckim, to te skrzyneczki to powinny stać jak od linijki. A tymczasem u Ciebie taki jakby misz-masz.

Może faktycznie ciut za dużo artystycznego nieładu za dużo jest ale ma to swój klimat Big Grin

Rzut okiem jak to faktycznie wyglądało:

[Obrazek: bdeba36078cf3c7dgen.jpg]

[Obrazek: c2e2a57c7d5de5dagen.jpg]

[Obrazek: 65b1814830c50fe3gen.jpg]

A tu fotograficzna kopalnia wiedzy o tamtych czasach:

http://hamburger-fotoarchiv.de/bilder_ha...mburg.html
Odpowiedz
#39
No to sporo skrzynek jeszcze Ci zostało Smile
Odpowiedz
#40
Taaaa... - o końtenerach nikt jeszcze nie miał bladego pojęcia; egzotyka portów była naprawdę piękna. Statki stały w porcie odpowiednią ilość czasu, aby marynarze mieli możliwość przeputania zarobionego grosza... - a teraz? - Kilka godzin - i statek wychodzi w morze, a biedni marynarze nie zdążą nawet części wypłaty przepić! Tfy! - to już nie to, co było! Poza tym statek wyglądał naprawdę jak prawdziwy STATEK, a nie jak jakiś wynaturzony wytwór fantazji jakiegoś pijanego wariata.
 Rób, proszę, YOGI, nadal ten port - to naprawdę ładny kawałek historii! I - przyjemnie go oglądnąć.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#41
Ilość skrzynek ograniczę tylko do tych wycinankowych PDT_Armataz_01_29  Zostało ich jeszcze z jakieś 20szt. do złożenia, ale dodam też jakieś własnoróbki - imitacje worków, deski czy cuś, pomyślę.

A teraz wracamy w tematy kolejowe!
Powstała moja pierwsza lokomotywa, małą bo mała ale jest PDT_Armataz_01_28
Wyczytałem że fachowo zwie się BR94, doszedł też kolejny wagon

[Obrazek: f72659c5b8e9327bgen.jpg]

[Obrazek: c85a098dd8d25ff2.jpg]
[Obrazek: 991d9567e55d1810.jpg]
[Obrazek: b62d0d9dd7dd55ba.jpg]
Odpowiedz
#42
Ciufcia świetna Wink 

To będzie kawał pięknej dioramki!

Pozdrawiam
Odpowiedz
#43
Śjakieś czyste te skrzynki ładunkowe Big Grin
Fajnie to zaczyna wyglądać.
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#44
A samolot jakiś będzie???
Odpowiedz
#45
Bardzo ładnie Ci to idzie. : ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#46
Dzięki za miłe słowa, temat wdzięczny to i robota idzieSmile 
Dokładność wycinanki i jakość papieru jest super, jak na razie to brak jakichkolwiek zastrzeżeń.

Lesio: a wiesz, że myślałem o tym,bo w jednej relacji skleiłbym i pierwszy samolocik od hen czasów, ale miejsca zaczyna mi brakować:/

Mam pytanie do osób co maja wiedzę na tematy okołokolejowe. 
Jest taka mała lokomotywa do sklejenia ale nie widzę żadnych kół, zawieszenia (wybaczcie terminologię ale nie znam się). Czy w takiej postaci to "coś" jeździło po torach?

[Obrazek: 401b365e9fc64764gen.jpg]
[Obrazek: 3bacba491dec5dd6gen.jpg]
[Obrazek: 1bd253b8b4a0827bgen.jpg]
Odpowiedz
#47
Długo tu nie zaglądałem.
Bardzo ładnie wyszło wnętrze magazynu i mało ważne wydaje się ułożenie skrzynek.
Wyszło tak, jak rozmawialiśmy.
Z lokomotywką nie pomogę, mogę tylko wrzucić jakiś żartobliwy komentarz ale się powstrzymam do osobistego, kolejnego spotkania TPM.
Dalszej wytrwałości.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#48
Słyszałem, że miała kwadratowe kołaSmile

Ale mówiąc bez kiepskich żartów, to obstawiam https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kö lub https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Köf_II . Musi mieć koła, by jeździć.
Odpowiedz
#49
(07-08-2017, 06:42)Arturo napisał(a): Słyszałem, że miała kwadratowe kołaSmile

Ale mówiąc bez kiepskich żartów, to obstawiam https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kö lub https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Köf_II . Musi mieć koła, by jeździć.

Kö II lub późniejsza nazwa Köf II to właśnie to - dzięki Arturo.
Niskopodłogowiec z niego był to i kół nie za bardzo mogłem dostrzec:

[Obrazek: 1bd619cf80d5b566gen.jpg] 

Znając już nazwę znalazłem ciekawy filmik na yt:
https://www.youtube.com/watch?v=RerVaGVF3BU

W międzyczasie skończyłem kolejny wagon, pozostał mi jeszcze zestaw z pow. zdjęcia: kleine loco + wagon z tą budką od frontu i rozdział kolejowy będę miał zamknięty.
Odpowiedz
#50
Kolejna aktualizacja:

[Obrazek: 6d3c72a670eb493a.jpg]
[Obrazek: 8ffbf800ac99a374.jpg]
[Obrazek: fec62c95aa8f3f5c.jpg]

Tym sposobem wszelkie jeżdżące elementy są ukończone, pozostały tylko pływadła!

[Obrazek: 82312cc4dfb0f8c7.jpg]
[Obrazek: e734600d78b4abef.jpg]
[Obrazek: f3f38daf7f2c224b.jpg]

cd z pewnością nastąpi  Big Grin
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R]"Tankhafen" czyli budujemy port naftowy... HMV, 1:250 yogi 90 24,632 08-05-2021, 09:07
Ostatni post: Andrzej Px48
  [R] Bitwa w zatoce Hampton Roads 1862 - diorama 1:350 Seba77 32 9,083 10-04-2020, 10:55
Ostatni post: Seba77
  [R]Betoniarka 150l + Diorama (1:25/free model) noutilus 5 5,207 04-02-2011, 02:53
Ostatni post: noutilus
  [Relacja] Diorama Parowozownia skala 1:87 tegwoj 12 7,476 12-04-2010, 06:53
Ostatni post: tegwoj

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości