Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] Port w Hamburgu z lat 30-tych - diorama, HMV 1:250
Na prawdę duże BRAWO!!!!
Faktycznie jest tam tyle ruchu że wszystko wygląda jak żywe.
Zasłużone gratulacje.

P.s. fotek miesiąca to chyba będzie na najbliższe pół roku ??
Odpowiedz
Szczere gratulacje i podziw. No piękne to. Nie wiem jak na żywo ale na zdjęciach,  ta woda - no nie daje mi spokoju - super.  Może parę słów, tak łopatologicznie, proces powstawania tejże "wody"?
Odpowiedz
Też proszę o tę wodę  Wink 

Diorama rewelacyjna! PDT_Armataz_01_37
 
Na żywo pewnie wali z nóg...

Tylko zastanawiam się czy aby nie przesadziłeś ładując jednocześnie dwoma dźwigami do tej samej ładowni samochodu i bel szarej bawełny (filcu, siana, czy czegoś tam podobnego). Poza tym samochód wydaje mi się powinien być trzymany przez przynajmniej dwóch dokerów co by się nie obracał Wink

Poza tym zastanawia mnie ta kobieta płci pięknej wchodząca z łódki... Że niby "postboat" mówiłeś Big Grin ? I nie mów, że to żona kapitana bo ta wchodziłaby oficjalnie, wygodnie od nabrzeża z kupą walizek...
Odpowiedz
Świetnie to wygląda. Liczę, że pojawisz się z tym modelem w Osowej; nie ma to jak oglądanie na żywo.
Odpowiedz
Heheh suuuper to jest!
Niektóre ze zdęć, aż się proszą o zrobienie z nich gifów. Co by jakiś jeden element się poruszał Smile
Gratuluję ukończenia i posiadania fajnej dioramy.
Zupełnie "nie mój temat", ale oglądałem i oglądam z zaciekawieniem.
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
Super diorama Tomek.
Można oglądać po kilka razy i zawsze się coś ciekawego dostrzeże. Gratulacje!
Figurki dodały sporo życia do dioramy. Chętnie dowiem się gdzie je dorwałeś, może pasowałyby do 1:200.

Jeśli miałbym się przyczepić do czegoś, to merytorycznie nie pasuje mi że statek stoi w porcie na kotwicy, zamiast być po prostu przycumowany do polerów na nabrzeżu.
Ale kto wie, może w tamtych czasach i tak bywało...
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
Ach Ty czarodzieju  Big Grin Tyle życia i magii już dawno nie widziałem w pracy modelarskiej. Piękna wycieczka po porcie w Hamburgu.
PDT_Armataz_01_37 Yogi.
Odpowiedz
Ta woda.....!!! Gratulacje!!
Odpowiedz
Fenomenalna diorama! Gratuluję ukończenia z tak świetnym efektem. No cudo po prostu  Smile
Odpowiedz
Rewelacja.
Makieta bardzo cieszy oczy, Gratulacje!
Odpowiedz
Brawo, rozwala :-) Jak ty to tak szybko robisz ??
Pzdr
Odpowiedz
Świetna dioramka, jest na co popatrzeć PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
Wielkie GRATULACJE Tomku za konsekwencję, jeszcze większe za wykonanie.
Oglądaliśmy postępy na Forum i na żywo, i podziwialiśmy Twój zapał dla tej pracy.
I to dało efekty.
Super pomysł, super wykonanie.
Mam nadzieję, że debiut w Osowej, czy tak?
Do zobaczenia Kolego za 3 dni!.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
Piękna diorama, widziałem zdjęcia takiej samej makiety ale sklejonej "prosto z pudełka". Nie umywa się do Twojego dzieła. 
Z prostej wycinanki wyszło cudeńko, gratuluję.
Odpowiedz
Jeszcze raz, tym razem taka ciekawostka dzięki Andy'emu:
[Obrazek: FH_51.jpg]
[Obrazek: FH_52.jpg]
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
Dzięki Chłopaki za tak ciepłe przyjęcie dioramki! Po pierwsze to słowa uznania dla wydawcy za tak ciekawy i nietuzinkowy temat. Jeszcze większe uznanie, że tematów podobnych do tej dioramki jest więcej, także już ostrzegam na przyszłość, bedę dalej katował Was swoimi wypocinami w tejże skali Tongue

Padło kilka pytań, spieszę z odpowiedziami:

ZbiG: nie będzie dzielnicy St. Pauli. Uporczywe nakłanianie, podpytywanie, nękanie słowne i inne takie skutku nie odniosą. Zawziąłem się niemiłosiernie i no ni ma bata, nie będzie!Wink

Lukee: auto jest wyciągane na platformę kolejową, zwalniając miejsce na te szare pakuły, tak to sobie wymysliłem.
A co do kobiety, powiedzmy że jest to "druga" żona Kapitana, ta mniej oficjalnaWink

kajym: podstawę pod wodę pomalowałem na początek samymi akrylami vallejo tak aby uzyskać zamierzony kolor późniejszej wody (Surface Primer w kolorze Earth Green zmieszany z czarną farbką w proporcjach 3:1). Następnie po wyschnięciu podstawy wziąłem żel Transparent Water i Still Water (oba tez Vallejo lub ewentualnie można użyć sam Transparent Water zabarwiony na kolor docelowej wody), pomieszałem ze sobą aby uzyskać bardziej papkę niż płyn i dodałem te same kolory w tych samych proporcjach aby uzyskać podobny odcień co pomalowany juz podkład.
Następnie naciapałem większym pędzlem tą mieszankę na podstawę aby uzyskać wyraźne nierówności na całej powierzchni. Po wyschnięciu (czekam zawsze min. 12h) wylewam na całośc już tylko Still Water i zostawiam na kolejne min 12h (tu istotne jest, żeby schło pod przykryciem aby żadne pyłki kurzu i inne farfocle nie pozostały na tafli wody). Still Water ma to do siebie że ładnie wygładza powierzchnię wody ale pozostawia te wystające nierówności nieznacznie je wygładzając. Przy wodzie w kanale portowym nie chciałem uzyskać dużych fal tylko właśnie taką lekko "niespokojną" wodę.

Paragraf, Winek: na Osowie niestety wyjątkowo nie dam rady dotrzeć w tym roku:/

Hastur: Krzychu, figurki to Preiser w skali 1:220 (zwą to też skalą Z), do kupienia w kilku sklepach modelarskich w necie. 160 niepomalowanych figurek, może i trochę drogie (coś ok 100zl) ale jakościowo nie znajdziesz lepszych, są pięknie zdetalizowane. Nie kupuj czasami chińszczyzny na aliexpress za 30-40 zł, odlewy są masakryczne - noga, czasami nawet dwie, tułów i głowa, jak po Czarnobylu.

Chyba nikogo nie pominąłem, teraz czas na lekki odpoczynek a później się zobaczy, mam już co najmniej dwa pomysły w głowie PDT_Armataz_01_36
Odpowiedz
Tomku,
model tygodnia
model miesiąca
model roku...
Biorąc pod uwagę stosunek nakładu do efektu to jest to najbardziej efektywny model jaki do tej pory widziałem :-)
Odpowiedz
Gratulacje! Świetna sprawa.
Szkoda, że nie wpadniesz na Osową. Ale będzie jeszcze okazja, żeby zobaczyć całą dioramę na żywo.
Odpowiedz
Przyłączam się do skrajnie pozytywnych opinii.
Dla mnie ów twór wręcz genialny. Ma ten klimat i swoiste piękno ówczesnych czasów.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
Super, super, super. Nie mogę się doczekać by zobaczyć to cudeńko na żywo.
Pozdr.

Ps.
Brakuje chyba jednego zdjęcia - rozmawiających pracowników  Big Grin
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
(06-12-2017, 12:20)Japończyk napisał(a): Ps.
Brakuje chyba jednego zdjęcia - rozmawiających pracowników  Big Grin

Wiem do czego pijesz, chciałeś to masz! Może to Cię zdopingujeWink

[Obrazek: 825_06_12_17_8_18_39.jpeg]
Odpowiedz
Smile Smile Smile
Odpowiedz
Szanowny Kolego Tomku
Gratulacje za piękną prezentację Twojego dzieła w "Modelarstwie Okrętowym", Numer Specjalny 25 (1/2018).
Tekst i zdjęcia rewelacyjne.
Oprócz talentu modelarskiego masz również redaktorski. Chyba nie poprzestaniesz na jednym artykule?
Powodzenia w pisaniu (i oczywiście w modelach).
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R]"Tankhafen" czyli budujemy port naftowy... HMV, 1:250 yogi 90 24,637 08-05-2021, 09:07
Ostatni post: Andrzej Px48
  [R] Bitwa w zatoce Hampton Roads 1862 - diorama 1:350 Seba77 32 9,085 10-04-2020, 10:55
Ostatni post: Seba77
  [R]Betoniarka 150l + Diorama (1:25/free model) noutilus 5 5,207 04-02-2011, 02:53
Ostatni post: noutilus
  [Relacja] Diorama Parowozownia skala 1:87 tegwoj 12 7,477 12-04-2010, 06:53
Ostatni post: tegwoj

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości