Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R\G] Hindenburg LZ-129 (Sklej Model, 1/2016, skala 1:400)
#26
Witam serdecznie  Smile
To już będzie ostatni odcinek z serii Hindenburg , gdyż z dniem dzisiejszym zakończyłem budowę tego pięknego sterowca.

Ale za nim to się stało, należało wykonać jeszcze kilka elementów.
Pierwszym z nich to była kabina (gondola) pilota, która do zbyt wielkich nie należała :
Do jej wykonania potrzeba było wykonać a'la szkielet, i okleić go poszyciem.
[Obrazek: IMAG2014.jpg][Obrazek: IMAG2016.jpg]
Wszystko było by w porządku gdyby nie niska jakość farby drukarskiej, która podczas formowania małych elementów po prostu się ścierała.Stąd dolną część gondoli musiałem pomalować na szaro.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Następnie przyszła pora na silniki (są ich cztery), a każdy z nich składa się z 6 elementów zewnętrznych i chyba z 4 wewnętrznych sklejek.

Oczywiście jako, że sterowiec do małych nie należy, to i silnik musi być pokaźnej wielkości co by sterowiec wprawić w ruch;


[Obrazek: IMAG2024.jpg]
Co by nie mówić takiego liliputa nie łatwo było skleićSmile
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I na koniec kilka zdjęć gotowego modelu.
Sterowiec jeszcze będę lakierował lakierem bezbarwnym (przynajmniej mam taki zamiar, jak próba oddziaływania lakieru na "super" farbę drukarską przejdzie pozytywnie).

[Obrazek: IMAG2025.jpg][Obrazek: IMAG2026.jpg][Obrazek: IMAG2028.jpg][Obrazek: IMAG2030.jpg][Obrazek: IMAG2032.jpg][Obrazek: IMAG2033.jpg][Obrazek: IMAG2037.jpg][Obrazek: IMAG2040.jpg][Obrazek: IMAG2045.jpg][Obrazek: IMAG2046.jpg][Obrazek: IMAG2047.jpg]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


PODSUMOWANIE
Cóż by tu napisać ?
Szanowni Koledzy i Koleżanki, przez ostatnie półtora miesiąca sklejałem model sterowca Hindenburg wydanego przez wyd. Sklej Model.
W mojej opinii model ten jest bardzo dobrze opracowany i ja jako początkujący modelarz (staż
= 5 modeli sklejonych), przy jego budowie nie napotkałem zbyt dużych trudności, z którymi nie mógłbym sobie poradzić.
Elementy w większości przypadków są dobrze spasowane, aczkolwiek zawsze trzeba parokrotnie pasować na tzw.sucho, bo zdarzały się babole.
Moje spostrzeżenia (te najważniejsze) starałem się wskazać i opisać w relacji. Dlatego wydaje mi się, że model stanowi dobry początek dla osób, które chciałby rozpocząć sklejanie modeli ze "średniej" półki trudności.
Co do elementów raczej trudnych to zaliczyłbym takielunek przy statecznikach (dużo drutów i dużo połączeń) oraz budowę silników i gondoli (małe to wszystko strasznie). 

Natomiast pewnym rozczarowaniem było dla mnie niska jakość druku (tzw. farby drukarskiej), która aż nadto ulegała ścieraniu przy formowaniu, zwłaszcza małych elementów oraz po użyciu taśmy maskującej (tak jak opisałem w relacji).

Model sklejałem przy wykorzystaniu laserowo wyciętych elementów szkieletu i detali.
Polecam to ułatwienie bardzo, gdyż przekrój balona nie ma okrągłego kształtu, jest to 36-cio wielokąt.
Jakbym miał wycinać to ręcznie to bym się skończył.

Zatem ów sterowca gorąco polecam, bo fajnie się go sklejało i elegancko wygląda Smile


Ps. Wszystkim komentatorom, opiniotwórcom oraz osobom śledzącym relację gorąco dziękuję, w szczególności koledze Undertow, za wsparcie merytoryczne i doping.


A ja poczekam jeszcze na to co wyda Kartonowa Kolekcja i będę coś działał dalej.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#27
To teraz spektakularne podpalenieSmile
Mam nadzieję, że w Kartonowej Kolekcji będzie ORP "Piorun" w nowym malowaniuSmile
Odpowiedz
#28
(23-08-2017, 03:12)Arturo napisał(a): To teraz spektakularne podpalenieSmile
Mam nadzieję, że w Kartonowej Kolekcji będzie ORP "Piorun" w nowym malowaniuSmile

Arturo,
spektakularnego spalenia to ja nie przewiduję. 
A ów sterowiec już wisi pod sufitem w pokoju synka Smile

------------------------------------------------------------------

Wykonałem już próbę lakierową, i niestety farba się trochę rozmazuje.
Więc Hindenburg do lakierni nie trafi.

Zdjęć gotowego sterowca do Galerii nie będę wrzucał, gdyż fotograf ze mnie żaden, a tam takie cudeńka pokazują, że aż wstyd z moim tam startować.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#29
Gratuluję ukończenia modelu - pięknie się prezentuje.

Relacja też poprowadzona wzorowo - dla ktoś kto będzie kleił ten model, na pewno okaże się pomocna.
Odpowiedz
#30
Nie ma co się rozpisywać:

PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam i czekam no kolejny model i relację w Twoim wykonaniu.
Odpowiedz
#31
Pewnie, iż nie ma co się rozpisywać: model dobry, temat ciekawy; - i szluss!
Wszystko tak, jak powinno być.
Ciekawe, co będzie następne...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#32
Dziękuje Panowie za dobre słowo.
Wszak model ciekawy, nietuzinkowy, niemilitarny i chyba dla większości mało ciekawy.
Ale mi on w zupełności spasował i jestem bardzo zadowolony z jego budowy.

A ja pomału szykuję się z nową relacją.
Do zobaczenia wkrótceSmile
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#33
Świetnie model ulepiłeś, aż miło popatrzeć  PDT_Armataz_01_37

Z jeden strony, nr boczny jest do góry cyframi  Wink rozumiem, że to taki chochlik drukarski?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,350 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [R] An-14 - Orlik - skala 1:33 messer 26 3,538 15-02-2024, 11:53
Ostatni post: mirkuch
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 697 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,472 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,789 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [G] Parowóz TKt48 ANGRAF skala 1:25 tomo11 0 2,114 02-08-2023, 07:42
Ostatni post: tomo11
Tongue [T/R] Dar Pomorza ,Mały Modelarz 7-8-9/2022(2023), skala 1:200 - docelowo 1:87 ma.es.trio 0 2,013 12-07-2023, 12:03
Ostatni post: ma.es.trio
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,579 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400. zablo1978 23 3,703 14-06-2023, 11:12
Ostatni post: Raven

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości