Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] LTV A-7E Corsair - Answer
#1
Witam,

Rozpoczynam nową relację. Kilka elementów sklejone. Pasowanie narazie jak lego.

[Obrazek: RWdTg5O.jpg]
[Obrazek: 1AX3W3c.jpg]
Odpowiedz
#2
Kurcze, jeszcze farba drukarska nie wyschła, jeszcze słychać echo dyskusji o nowości a Ty już go tniesz?

Powodzenia Smile
Odpowiedz
#3
I bardzo dobrze, zobaczymy co w trawie piszczy, bo temat ciekawy Smile.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#4
Też tu będę zaglądał :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#5
Witam,

Prezentuje delikatne postępy w budowie.
Udało się wkleić wnękę podwozia przedniego, oraz wszystkie elementy kabiny potrzebne aby okleić ją poszyciem.
Następnie skleiłem ze sobą poszycie 33 i 34 (instrukcja mówi 43.. literówka Smile)
I tak pasowanie poszycia jest bardzo dobre. Jeden drobny mankament to to że element 34 moim zdaniem jest minimalnie za duży, albo wręga za mała. To jest ten element z przodu.
Jak przykładam krawędź poszycia równo z krawędzią kabiny to poszycie u dołu odstaje. trzeba będzie wręgę okleić delikatnie paseczkiem papieru.
Ale to może być mój błąd.

[Obrazek: 0oC4Dvu.jpg]
[Obrazek: PprIEMU.jpg]
[Obrazek: T2tAiNH.jpg]
[Obrazek: 5MROLOv.jpg]
Odpowiedz
#6
Porównywałeś laserki z wręgami drukowanymi? Może tu jest der hund degraben (albo jakoś tak  Big Grin ).

Dużo radochy przy budowie tego modelu życzę!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#7
Tuco, tak, porównałem, i moim zdaniem laserki są dobrze zrobione. Mój błąd napewno był taki iż burta z prawej strony była przeze mnie wycięta 1,5mm za dużo, była cała kreska i tyćkę, uciąłem ten kawałek, i spasowało się niemalże idealnie.
Dokleiłem poszycie do wręg, i przykleiłem następne 2 segmenty.

[Obrazek: lBAluqb.jpg]
[Obrazek: AeajWPK.jpg]

Dalej instrukcja mówi żeby skleić jeszcze jeden segment do przodu, oraz tablicę przyrządów i jej osłonę oraz celownik. (Tablica przyrządów w 2 wersjach wypas i nie wypas)
Odpowiedz
#8
Cześć

Jakimi farbkami retuszujesz? Możesz podać ich numery?
Odpowiedz
#9
Mieszałem tempery, mam 6 kolorów podstawowych
Odpowiedz
#10
Ok. Myślałem, że masz jakieś gotowce.
Odpowiedz
#11
Niestety, umęczyłem się chyba z 2 godziny zanim udało się coś podobnego wymieszać.
Odpowiedz
#12
[Obrazek: oDYf3Wx.jpg]
[Obrazek: it5XDVs.jpg]

Postanowiłem się tym nie przejmować.
Sklejałem dalej. Zrobiłem tablicę, wkleiłem w osłonę, i znowu zonk, nie sprawdziłem położenia tablicy.. i osłona nie doszła do wręgi :/
Trudno owiewka powinna to wszystko zakryć.

[Obrazek: x5llQ38.jpg]

Model mi się podoba, i mam nadzieje że na tych problemach się skończy, nic to wielkiego, ale denerwuje. A lakoniczna instrukcja nie pomaga.. niestety.
Wykonam jeszcze celownik i instrukcja kieruje mnie na środek kadłuba z wnękami podwozia.

Za późno przeczytałem post Laszlika, użyłem Humbrola do pomalowania i lakier nie wysycha cały czas się klei.
Odpowiedz
#13
Owiewka pasuje bardzo dobrze. Wykorzystałem oszklenie z modelu GPM, narazie przyłożone na sucho jeszcze nie wklejone. Ale da się je spasować bardzo dobrze.
Ten etap budowy mam praktycznie za sobą, teraz instrukcja przenosi mnie na środek kadłuba z wnękami podwozia.
Co do obciążenia, nie robiłem tego, nie było to zaznaczone w instrukcji..
Trzeba będzie coś zmieścić we wlocie powietrza.

[Obrazek: ljo4O74t.jpg]
[Obrazek: Lnn5roxt.jpg]
[Obrazek: oks9vDOt.jpg]

Jeżeli aktualizacje są za częste dajcie, znać. Staram się codzień, skleić przynajmniej kilka elementów, porzucenie modelu zwykle właśnie odbywa się u mnie, po odstawieniu modelu na tydzień.. i już nie wracałem.

p.s. dajcie znać czy mogą być miniaturki
Odpowiedz
#14
Piszesz, że nie sprawdziłeś położenia tablicy, ale czy mogłeś ją wkleić dalej? Czy nie blokowała jej wręga zamykająca kabinę od góry?
Moim zdaniem szczelina na zamknięciu kabiny jest prawidłowa. Błędna jest wielkość wręgi. Ten uskok musi być bo trzeba na nim zmieścić 3 grubości kartonu (zewnętrzna i wewnętrzna oklejka wiatrochronu i osłona tablicy) oraz grubość wytłoczki oszklenia.
Odpowiedz
#15
Moim zdaniem też, błędna jest wielkość wręgi, jednakże moim zdaniem osłona tablicy też jest delikatnie za krótka. Inaczej tablicy nie da się wkleić. położenie ustalają części wklejane pod osłonę, oraz właśnie wręga kończąca kabinę.
Odpowiedz
#16
I następny Update.

I niestety muszę trochę ponarzekać, samo opracowanie jest fajne, ale problem z wręgami istnieje praktycznie na każdym etapie. Są za mało, gdzie nie gdzie są za duże. Ktoś tu zle odrobił swoją pracę.
Idąc dalej brakło mi 2mm żeby zamknąć wnękę koła przedniego. No i nie wydrukowany kolor poszycia na jednym z elementów. Nie rzuca się to tak bardzo w oczy, Ale klapy to nie jedyny źle wydrukowany element.
Szkoda bo model oprócz tego naprawdę się fajnie skleja. Ale raczej będzie to mój ostatni Answer jaki kupiłem.

[Obrazek: r7qriN2t.jpg]
[Obrazek: t8JRX26t.jpg]
[Obrazek: jNtqpRCt.jpg]
[Obrazek: lYPtUs2t.jpg]
Odpowiedz
#17
Wrzuć zdjęcie od dołu, tam gdzie miałeś problem z wnęką przedniego podwozia i opisz problem dokładniej.
Odpowiedz
#18
Dalszy postęp budowy:

Na pierwszym zdjęciu jak wygląda kamo:
[Obrazek: 80VCcVyt.jpg]

Bryła kadłuba gotowa, następnym etapem będzie wlot powietrza do silnika.
O dziwo tył kadłuba spasował mi się praktycznie idealnie. Cieszy mnie to, bo to chyba mój najładniej sklejony kadłub do tej pory.

Do listy wad modelu muszę dorzucić inne odcienie ciemniejszego brązu w obrębie bryły kadłuba.

[Obrazek: cZMcedat.jpg]

Zdjęcie wnęki:
[Obrazek: rP51kdPt.jpg]

Od przodu poszycie zgrane idelanie, z drugiej strony brak dosłownie 2mm, albo wnęka za krótka, albo poszycie za bardzo wcięte.. naprawi się z zapasu koloru, który na szczęście jest dodany.
Odpowiedz
#19
Dzięki.
A nie zastanawiałeś się jakby to pasowało gdybyś segmenty kadłuba wycinał bez czarnej linii obrysowej? Na długości wnęki zaoszczędził byś z 1,5 mm.

Nie dawała mi spokoju ta wnęka, więc zmierzyłem na arkuszach jej długość oraz sumę długości wycięć na nią w segmentach kadłuba. W obu przypadkach wyszedł ten sam wynik tj. 5,4 [cm]. Gdyby jeszcze ściąć linie obrysowe segmentów to wnęka powinna być nawet dłuższa niż otwór na nią przeznaczony.
Zastanawiam się skąd wzięła się taka duża szpara?

W tym modelu największy mankament to różnice kolorów na poszczególnych arkuszach.
Odpowiedz
#20
Wiesz, co prawdopodobnie to mój błąd, nie twierdzę że wycinanki. Jest i muszę z tym sobie poradzić. Tych felerów jest więcej..
Wręgi części nosowej są przymałe, znowuż, części ogonowej przyduże, i z tym i z tym można sobie poradzić, ogólnie coś z wręgami nie do końca gra.. albo poszycie jest przyduże, albo wręgi za małe.

Różnice odcieni to jedno, brak druku kamo na elementach klap, i na segmencie który pokazałem, pierdoła - brak zaznaczonych miejsc otworów na druty podwozia.
I instrukcja która nie mówi o wielu aspektach..
Na plus napewno Kamo, ogólne spasowanie modelu, jak dla mnie to duża zaleta, jestem po etapie wlotu powietrza, który okazał się bardzo wdzięcznym elementem.
W ogóle to mam wrażenie że coś poszło nie do końca tak, kolega który skleja też ten model, ma różnice odcieni na części ogonowej.. u mnie jej nie ma..
Pisał też że wręgi w tamtej części są za małe.. u mnie były za duże.
Jestem raczej początkującym, i świadomym że większość to mogą być moje błędy, dlatego niczego nie udowadniam, i biorę to na siebie.
Odpowiedz
#21
U mnie tez dwa ostatnie segmenty mają delikatnie inny odcień piaskowy. U Ciebie pewnie też bo to jeden nakład. Przyjrzyj się dokładnie. Jeżeli faktycznie nie masz różnicy to jest to zagadka z typy tych z archiwum "X" Smile .

Jedziesz dalej i aktualizuj relację na bieżąco.
Odpowiedz
#22
U mnie na końcu nie ma różnicy, różni się segment z napisem va-72, z poprzedzającym go.
Odpowiedz
#23
Tu to dobrze widać.
https://postimg.org/image/1wvu0lj5tn/
Zrób podobne zdjęcie to porównamy.
Odpowiedz
#24
Budowa trwa dalej.
Na ten moment brak uwag, statecznik jak lego, wlot powietrza jak lego

[Obrazek: EUl64ift.jpg]
[Obrazek: uVQdC2Gt.jpg]
[Obrazek: gqTRiYBt.jpg]

Gonzo, sprawdziłem w innym świetle jest to samo, ster kierunku, też się różni od statecznika.
Odpowiedz
#25
Super to wychodzi!

Oglądam te Wasze relacje i nie mogę się doczekać jak już wezmę w łapki model i go zakupię co nastąpi już wkrótce Big Grin
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] Su-7 BM ANSWER 2/2015 MatrixOST 25 3,847 14-03-2024, 10:50
Ostatni post: żółtodziób
  [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200 Pablo 1 613 19-12-2023, 11:01
Ostatni post: Hastur
  [R] "IJN Taiho-Inaczej" 1:200 Answer radzias 32 14,757 18-12-2023, 08:47
Ostatni post: radzias
  [R] Star C-25 LOHR Answer 1:25 karol1985 20 4,237 30-11-2023, 03:22
Ostatni post: ges
  Macchi C.202 Folgore od Answer Nemo04 2 1,610 15-02-2023, 02:09
Ostatni post: Raven
  USS Ticonderoga, (CV-14), Answer, 1:200 Sven 35 17,516 01-11-2022, 09:20
Ostatni post: yogi
  [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25 tomo11 20 12,913 03-06-2021, 04:24
Ostatni post: JO
  [R/G] MiG-23 M, Answer/MS Model 1/2020 stachooo 57 21,305 24-04-2021, 04:36
Ostatni post: yogi
  [R] HMS Havock, Answer Kartonowy Świat nr.8, skala 1:200. zablo1978 6 4,086 13-04-2021, 06:46
Ostatni post: pikowski
  [R] Ursus C-330 (Answer, 1:25) ediacz 94 31,869 09-11-2020, 06:56
Ostatni post: Kryrod

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości