Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] LTV A-7E Corsair - Answer
#26
Jedziemy dalej.

Model dostał stery wysokości, i częściowo skrzydał. Te elementy nie sprawiły żadnych problemów.
Teraz nie do końca wiem, czy powierzchnie sterowe mają być czarnym paskiem do góry czy do dołu.
Pasek do góry daje praktycznie idealne spasowanie, ta druga opcja, trochę kicha.

[Obrazek: FzSJLdnm.jpg][Obrazek: ugjloZQm.jpg][Obrazek: RMjqMD5m.jpg][Obrazek: HZzp35Pm.jpg][Obrazek: vmkxZk3m.jpg]
Odpowiedz
#27
Na drugim zdjęciu widać "gołą" wręgę 25. Korzystasz z laserów więc powinieneś tam nakleić szary fragment wręgi 25 wydrukowany na nie w wycinance.

Jeżeli chodzi o stateczniki poziome to sprawa jest jednoznaczna. W wycinance są one oznaczone jako "L" i "P". Z tego oznaczenia wynika, że powinny one być czarnym do góry. No chyba, że w wycinance jest pomyłka w oznaczeniach stron.
Odpowiedz
#28
Czarny pasek powinien być od góry, na niektórych amerykańskich samolotach w tym na Corsair widać tak pomalowane stery wysokości.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#29
Idąc dalej model otrzymał, jedno złożone skrzydło, i całe podwozie. Także stoi już o własnych siłach.
W dalszym ciągu brak problemów z pasowaniem.
Życzę wszystkim wydawcą tak spasowanych modeli. A Answerowi lepszej drukarni.

[Obrazek: Gnsh7ait.jpg] [Obrazek: oeU38kIt.jpg] [Obrazek: 5KryaZNt.jpg]

Gonzo, dokleiłem to o czym mówiłeś. Stateczniki czarnym do góry.
Odpowiedz
#30
Witajcie,

Dalsze postępy. Na modelu przybywa detali..
Kabinka z GPMU niestety nie pasuje. Przód jest ok ale tylna część jest za mała, niestety
I tu mam problem, bo chciałem na Rudę Śląską zdążyć.
A kabinek robić nie umiem.. Sad

No nic fotki z budowy:
[Obrazek: veqNNs7t.jpg] [Obrazek: Y6ZYCiLt.jpg] [Obrazek: HCLtScBt.jpg] [Obrazek: h8c442pt.jpg]
Odpowiedz
#31
Czemu oba skrzydła będą miały podniesione końcówki? Sad
Nie to, żebym zmuszał do czegoś ale taki samolot według mnie najlepiej prezentuje się z rozłożonymi płatami... Wtedy wygląda jak rasowa maszyna bojowa a nie jak kaczka na gnieździe... Wink 
A sam model wykonujesz bardzo porządnie PDT_Armataz_01_34

A może to wiatrochron jest za duży (?)...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#32
Dziwne. Tak psioczyli ,,samolociarze"( głównie fanatycy jednego wydawnictwa) na ten projekt w Szczecinie...A tu widzę, że poza pewnymi błędami projektanta( lub wydawcy) da się spokojnie ten model skleić.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#33
Jak dla mnie ten model ma rewelacyjne pasowanie. Oprócz tych kilku rzeczy które pokazałem.
Niestety wytłoczką z GPM jest za mała. co do skrzydeł, tak zawsze chciałem, No i zajmuje mniej miejsca.
Odpowiedz
#34
No parę błędów ma jak pokazałeś. Ale to go wcale nie dyskredytuje- zapewne wielbiciele nadmorskiego wydawnictwa będą innego zdania
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#35
No niby tak,

Pewny jestem że różnice odcieni to nie moja wina, co do spasowania, już tej pewności nie mam, ze to błąd projektowy. Nie sklejam na poziomie Cevy, np, żeby to w 100% stwierdzić.
Odpowiedz
#36
Ale o jakich błędach, na które narzekali Koledzy w Szczecine mówimy? Kleje ten model i jedyny na razie błąd projektowy to za mała wręga zamykająca kabinę. O co chodzi z ta wręgą było pokazane w tej relacji. Reszta pasuje (łącznie z tym, że nie ma szczeliny na wnęce przedniego koła). Wręgi również pasują (korzystam z laserów).
Fakt są różnice w odcieniach koloru na arkuszach.
A z tym "urwaniem się kamuflażu" - na zdjęciu od dołu widać, ze kamuflaż zgrał się z tym na "bąblu" za wnęką przedniego koła. To może tak to miało być?
Odpowiedz
#37
Witam przedostatnia aktualizacja przed ukończeniem podstawowej wersji modelu.
Mam na myśli przed uzbrojeniem Smile

[Obrazek: eIN4YHft.jpg] [Obrazek: 4Tj5Idyt.jpg] [Obrazek: eItVTf4t.jpg] [Obrazek: UpsIUTst.jpg]

Tak jak już pisałem, jestem świadom że to moje błędy Smile Jedyne co jest nie fajne to ta róznica odcieni. Pasowanie to super sprawa w tym modelu, ale są momenty że jest naprawdę genialnie.
Odpowiedz
#38
No widzisz, kabinka pasuje, czyli "dla chcącego nie ma nic trudnego"   PDT_Armataz_01_34 .
Odpowiedz
#39
Sam model jest już skończony. Pozostało jedynie uzbrojenie. Ale tego na Rude Śląską nie zdążę zrobić, może na Bielsko.

Narazie takie zdjęcia:

[Obrazek: Rusi1Eam.jpg] [Obrazek: EcI95Hcm.jpg] [Obrazek: xP2D8Rrm.jpg] [Obrazek: MJ3AqLUm.jpg] [Obrazek: 23SZnGDm.jpg] [Obrazek: UR4F9ILm.jpg] [Obrazek: zPOTuI7m.jpg] [Obrazek: 5WdIFhdm.jpg]

Model dostał 3 warstwy lakieru błyszczącego i 3 warstwy lakieru matowego.

--
Odpowiedz
#40
Nieee no tak ładnie Ci szło a na koniec tak rakietę skaszanić...
Tę głowicę mogłeś troszkę bardziej dopieścić np końcówką pędzla na gumce - ładniej by wyglądała trochę chociaż wyoblona...

Ale co do samolotu to złego słowa powiedzieć nie można PDT_Armataz_01_34 Wyszedł piękny...
Odpowiedz
#41
Dzięki, niestety na tych rakietach poległem Sad
Odpowiedz
#42
Fajny ten samolot. Bardzo dobre wykonanie w tak krótkim czasie   PDT_Armataz_01_37
Jedynie szkoda tej kabiny, że tak szczerbata.  Wink
Odpowiedz
#43
Gratulacje,
Fajny Model  PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#44
Mogę już naocznie powiedzieć, że kawał dobrej roboty odwaliłeś z tym modelem. Jedyne czego szkoda to kabiny ale cóż, tak już musi być i gdybym nie wiedział to dzięki jej uniesieniu nawet bym się nie zorientował.
Odpowiedz
#45
Także dziś widziałem naocznie w Rudzie Śląskiej, świetny model a tempo iście zabójcze.
Odpowiedz
#46
Witam wszystkich

Z góry chciałbym podziękować za wszystkie miłe komentarze. Jestem świadom błędów które popełniłem, cały czas się uczę zwłaszcza że to 2 model po dłuższej przerwie a może z 6 w karierze skończony.
Chciałem się pochwalić iż model otrzymał 2 miejsce w kategorii samoloty odrzutowe, oraz otrzymał wyróżnienie od wydawcy za tempo i jakość sklejania Smile
Organizatorom oraz Wydawcy bardzo dziękuje !
Odpowiedz
#47
Model fajny i ekspresowy, ale te nosy rakiet... zdaje się, że nie chciało Ci się ich robić i teraz odstają od poziomu reszty modelu.
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] Su-7 BM ANSWER 2/2015 MatrixOST 25 3,847 14-03-2024, 10:50
Ostatni post: żółtodziób
  [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200 Pablo 1 615 19-12-2023, 11:01
Ostatni post: Hastur
  [R] "IJN Taiho-Inaczej" 1:200 Answer radzias 32 14,758 18-12-2023, 08:47
Ostatni post: radzias
  [R] Star C-25 LOHR Answer 1:25 karol1985 20 4,237 30-11-2023, 03:22
Ostatni post: ges
  Macchi C.202 Folgore od Answer Nemo04 2 1,610 15-02-2023, 02:09
Ostatni post: Raven
  USS Ticonderoga, (CV-14), Answer, 1:200 Sven 35 17,516 01-11-2022, 09:20
Ostatni post: yogi
  [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25 tomo11 20 12,913 03-06-2021, 04:24
Ostatni post: JO
  [R/G] MiG-23 M, Answer/MS Model 1/2020 stachooo 57 21,305 24-04-2021, 04:36
Ostatni post: yogi
  [R] HMS Havock, Answer Kartonowy Świat nr.8, skala 1:200. zablo1978 6 4,086 13-04-2021, 06:46
Ostatni post: pikowski
  [R] Ursus C-330 (Answer, 1:25) ediacz 94 31,872 09-11-2020, 06:56
Ostatni post: Kryrod

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości