Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] Jakowlew JAK-3 z Modelika
#1
Witam w mojej drugiej relacji z budowy Jaczka.kleje go z 2 powodów.1 powodem jest relacja Cevy.Zachciałem jakiś model rosyjskiego samolotu z IIWś,który bylby za razem prosty,tani i sklejalny.samolot z modelika spełnia te wymagania.Sklejam 2 wydanie modelu z 2007 roku opracowane komputerowo.2 powodem było zmienienie opini o tym modelu.Tad na swojej stronie napisał,ze nie oplaca się go sklejać,bo jest niepodobny do oryginału.Nie ma modelu,którego nie opłacałoby się skleić.pozatym,czego sie można spodziewać po modelu z pod ręki seniora z projektantów MMa,czyli Bohdana Wasiaka.a teraz foty.

[Obrazek: obraz098cc4.th.jpg] [Obrazek: obraz100fe3.th.jpg]

Myślę,że narazie nawet dobrze mi idzie.Może zdjęcia nie są powalające,ale wrociłem dopiero co od kumpla z impry.Retusz na razie najlepszy w życiu.spasowanie też niczego sobie.zawartosc to 3 kartki z częsciami z czego 1 to szkielet.warty polecenia początkującym.sklejam jeszcze ten model dla poćwiczenia na czyms prostrzym


Pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
#2
Uważaj bo siedzę i patrzę :wink: .

Pierwsze pytanie: czym kleisz, bo nie wiem jakich rad Tobie udzielić odnośnie łączeń segmentów.
Odpowiedz
#3
kleje klejem polimerowym,wiem ze do tego najlepiej nadawałby sie BCG ale nie mam.Wieczorem dam fotki.a w opracowaniu jest metoda na 2 wregi ja sklejam na 1 sklejając 2 wręgi w 1 podobnie jak ty ceva.

Pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
#4
Witam po długiej przerwie w klejeniu jaczka.Spowodowane to było szkołą.O to co dziż zrobiłem.

Ostatni segment kadłuba.Dziób.użyłem metody Cevy co do poszycia bys ie ze sobą schodziło.Myślę,że wyszło dobrze.

[Obrazek: obraz104de5.th.jpg] [Obrazek: obraz106zf3.th.jpg] [Obrazek: obraz107bs6.th.jpg]

dokończyłem kokpit.

[Obrazek: obraz109xf6.th.jpg] [Obrazek: obraz111zm2.th.jpg]

Wkleiłem statecznik pionowy.Wyprofilowałem go na gumce do ścierania.

[Obrazek: obraz112fa9.th.jpg] [Obrazek: obraz113ij6.th.jpg] [Obrazek: obraz116em0.th.jpg]


I to wszystko na dziś.czekam na komentarze.

Pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
#5
Cytat:użyłem metody Cevy
To nie jest moja metoda, tylko powielona z doświadczeń innych modelarzy.
A co do zwiększenia gładkości połączeń segmentów to staraj się po sklejeniu lekko ostukać na zasadzaie młotka połaczenia segmentów tzn. małym młoteczkiem lub np. rączka noża stołowego prostopadle do powierzchni styku segmentów kładąc ostukiwane połączenie kadłuba na stole. To powinno trochę wyrównać poszycie.
Znacznie lepiej wychodzi to po użycu BCG, ale to narazie na Twoje umejętności zupełnie powinno wystarczyć.
Odpowiedz
#6
Właśnie używam tej metody z młoteczkiem.Dziś może wstawię zdjęcia jaczka ze skrzydłami
Odpowiedz
#7
Witam.Tak jak obiecałem zrobilem dziś skrzydełka.i musze sie pochwalić,ze poszycie mi sie nie zapadło.Pierwszy raz w mojej karierze poszycie skrzydła mi sie nie zapadło :grin: A teraz foty.

[Obrazek: obraz117je0.th.jpg] [Obrazek: obraz118hp5.th.jpg] [Obrazek: obraz120pi1.th.jpg] [Obrazek: obraz121gi8.th.jpg]


Uważam,że dzisiejszy dzień klejenia był nadzwyczaj udany.tylko lewa strona oprofilowania skrzydła wyszła gorzej niż prawa.Ale ogólnie jest dobrze.

Czekam na komentarze

Pozdrawiam.
Adam
Odpowiedz
#8
Nie chcę jeszcze Ciebie chwalić, ale Jak wygląda całkiem przyzwoicie. Oby tak dalej.
Odpowiedz
#9
witam kolegów.

chciałbym przeprosic za długą przerwe,ale miałem dużo roboty w szkole.w jaku dużo nie zrobiłem. Doszedł tylko kołpak.Zaglutowałem go i potraktowałem papierem ściernym.foty beda jutro,poniewaz kabel od aparatu zaginął

pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
#10
Od grudnia wytrzymałeś to i jeden dzień mogłeś ;-)

Czekam na fotki!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#11
a oto obiecane foty.
[Obrazek: 1000448cn3.th.jpg]

[Obrazek: 1000449hv5.th.jpg]

[Obrazek: 1000452ht0.th.jpg]


nastepnym modelem jaki skleje bedzie.......achtung,achtung.......StuG IV z MODELIKA!!!!!!!
Odpowiedz
#12
To czekam na tego Stuga IV Confusedmile: Cóż pancerka niemiecka ale co pełza bliskie memu sercu...

Co do Jaka narazie prace postępują dosyć powoli, ale lepiej powolutku niż się śpieszyć, na jednym ze zdjęć widać że troszkę jedno ze śmigieł upaprało się farbą od kołpaka.

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#13
co do jaka zostało mi pare małych dupereli.mysle ze jutro skoncze.trzymam kciuki byś dostał tą prace :wink:
Odpowiedz
#14
Całkiem fajnie wygląda! Jak będziesz robił kolejne fotki to oświetl model z tej samej strony co masz aparat - będzie znacznie lepiej.
na macie: projekt X
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,156 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,051 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,423 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,456 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,036 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,608 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,771 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,696 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,362 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Tobruk, eskortowiec z MM nr 2-3/1982 kokosz 2 4,375 09-07-2019, 08:08
Ostatni post: hajer_mihau

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości