Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu
#1
Powitać

Chcę przedstawić ukończony dwa dni temu model szybowca treningowego Ohka K-1 wydawnictwa Świat z Kartonu, skala 1:33. 
Projektowi trudno cokolwiek zarzucić, pasowanie elementów było bardzo dobre. Model wydrukowany cyfrowo, więc praktycznie cały kleiłem za pomocą BCG i Wikolu (klejem polimerowym podklejałem jedynie wręgi i ramki do owiewki). Przed klejeniem części zabezpieczyłem lakierem akrylowym firmy Italeri. O ile klejenie dużych elementów nie sprawiało większego problemu, to mniejsze lubiły się mechacić przy obrabianiu (brak impregnacji... widoczne zwłaszcza na ramkach owiewki) i kruszył się z nich druk. Owiewka własnej produkcji.

Największą wadą modelu, widoczną z resztą na pierwszy rzut oka na zdjęciach, jest jakość druku. Nie wiem co kierowało wydawcą, że w ogóle odebrał ten model z drukarni... 

Zapraszam do oglądania.


[Obrazek: Clipboard01.jpg] [Obrazek: Clipboard02.jpg] [Obrazek: Clipboard03.jpg] [Obrazek: Clipboard04.jpg]

[Obrazek: Clipboard05.jpg] [Obrazek: Clipboard06.jpg] [Obrazek: Clipboard07.jpg] [Obrazek: Clipboard08.jpg]

[Obrazek: Clipboard09.jpg] [Obrazek: Clipboard11.jpg] [Obrazek: Clipboard12.jpg] [Obrazek: Clipboard13.jpg]

[Obrazek: Clipboard14.jpg] [Obrazek: Clipboard15.jpg] [Obrazek: Clipboard16.jpg] [Obrazek: Clipboard17.jpg]
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#2
Fajny! 
Na pewno wielkość modelu nie ułatwiała zklejania! Myślę, że bardziej niż jakość druku biją po oczach grube linie obrysowe. Mimo to świetnie się prezentuje.
Odpowiedz
#3
Piękny!
Widziałem na żywo i wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach Smile  A czubek z cyckiem wyszedł rewelacyjnie jak i kuperek. Linie obrysowe rzeczywiście można by trochę zetrzeć ale pewnie z racji wielkości dało by to więcej zniszczeń niż efektu...

Jednak te maleństwa mają w sobie jakiś niezaprzeczalny urok Big Grin 

Ale jak mawiał klasyk: "Więcej światła!" - to oczywiście dotyczy zdjęć...


Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Przy druku laserowym i do tego niczym nie zaimpregnowanym nie podjąłbym ryzyka starcia linii obrysowych. Z resztą nie są wcale grube. Mogą sprawiać takie wrażenie z powodu dużego kontrastu między pomarańczowym a czarnym.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#5
Są galerie, gdzie zastanawiam się czy to nie przypadkiem zdjęcia oryginału.  A tu proszę, piękny kartonowy model. Brawo Piotr. Taki powrót do korzeni  Smile

Mimo wspomnianych wad, pewnie wydawca wiedział co czyni  Big Grin
Odpowiedz
#6
Śmieszna konstrukcja, wygląda jak coś czego doskonałość aerodynamiczna jest poniżej 1: ] hehehe.
Szybowce, raczej mają długie i smukłe skrzydełka
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#7
Bo na tym szybowcu ćwiczono jedynie szybki lot ślizgowy w kierunku ziemi ;-)
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#8
(10-10-2017, 12:18)Piotr D. napisał(a): Bo na tym szybowcu ćwiczono jedynie szybki lot ślizgowy w kierunku ziemi ;-)

Pecha miał operator jak nie wycyrklował z pasem lądowiska Big Grin
Odpowiedz
#9
Bardzo ładnie sklejony model. Też miałem go w planach ale po tym jak okazało się, że to druk cyfrowy entuzjazm szybko opadł. Gratuluję i modelu i dyplomu  Smile
Odpowiedz
#10
I mnie się podoba "klasyka kartonowa". Druk cyfrowy, moim zdaniem, to porażka i mam nadzieję, że wydawcy czytają takie opinie. Ale wybrnąłeś z tego ładnie.
Pozdrawiam
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#11
Laser jest wymagający, i moim zdaniem nie nadaje się do modeli kartonowych.
Dzielnie wyszedłeś z jego budowy, moje gratulacje !
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#12
Przyłączam się do opinii przedmowców i gratuluję fajnego modelu PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Yokosuka MXY7 11 Ohka / ŚzK camilllo 0 1,396 28-09-2021, 08:20
Ostatni post: camilllo
  [G] Lokomotywa Davenport z wagonami - 1:25 / Świat z Kartonu bomb007 3 1,840 23-05-2021, 07:16
Ostatni post: grek
  [G] Stajnia - Świat z Kartonu 1/87 seria CASTLE karol1985 1 1,955 11-11-2020, 02:10
Ostatni post: Lukee
  [G] AEC Dorchester Świat z kartonu malakser 0 2,010 25-11-2018, 12:36
Ostatni post: malakser
  [G] PZL P.11c Kartonowy Świat 1:50 Gregory 3 3,522 10-09-2018, 01:18
Ostatni post: Gregory
  [G] VAINAMOINEN 1:200; Świat z Kartonu, Winek 20 14,872 15-12-2017, 08:35
Ostatni post: Karas
  [G] Fiat 125p milicja 1:25 Świat z kartonu karol1985 4 4,604 30-09-2016, 10:42
Ostatni post: Gregory
  [G] Ciężki kuter uzbrojony ORP Nieuchwytny - 1:100 - Świat z Kartonu Gregor 6 4,603 27-04-2016, 03:29
Ostatni post: yogi
  Ohka K-1 Szybowiec treningowy klimoreh 5 3,318 13-04-2016, 09:01
Ostatni post: klimoreh
  [SWW] [G] Pflaz D. XII (Kartonowy Świat 1:50) kirasier 4 4,151 12-06-2014, 05:51
Ostatni post: kirasier

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości