PaperModels.pl

Pełna wersja: Wagon do przewozu karbidu 421S
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, ostatnio wzięło mnie na wagony i kilka zaprojektowałem, jeden z nich skleiłem.
Nie jest to model "MEDALOWY",ale taki odstresowujący, skleiłem z wydruków z domowej drukarki.
Kleiłem jak leciało bez papieru ściernego , szpachlówki itp.
Malowałem ostoję i w nią wkleiłem boczki z napisami, tak samo malowałem wózki, a to wszystko z powodu niechęci do retuszu(ogrom krawędzi do retuszowania).
Pozostałe elementy modelu są sklejone w standardzie, oczywiście wszelkie elementy z drutu są  malowane.
Budowa modelu zajęła mi 2 tygodnie ( to tyle co jego zaprojektowanie Smile ).
Zdjęcia z lampą bo pogoda do bani, widać więc różnicę co było malowane a co nie - w świetle
dziennym wygląda to całkiem inaczej nie ma tak dużych różnic i model wygląda jednolicie.
Za jakiś czas go "pobrudzę" i dodam kilka zdjęć w świetle dziennym.
ps, Stacja Opole jest niewłaściwa- w modelu będzie Katowice.
Teraz kilka fotek:
[Obrazek: VlZmdC4.jpg]
[Obrazek: dQuat8h.jpg]
[Obrazek: 5MEVB6a.jpg]

[Obrazek: lx1n8pg.jpg]
[Obrazek: a5e4U1b.jpg]

[Obrazek: d79llSh.jpg]
[Obrazek: ou2DdQQ.jpg]
[Obrazek: 16CPOZk.jpg]
[Obrazek: eAYD3Tg.jpg]
[Obrazek: BuIHgY3.jpg]
[Obrazek: zLZzgUE.jpg]
[Obrazek: PW04EPD.jpg]

Tak to wygląda w świetle dziennym(słabym).

[Obrazek: 8OUvms2.jpg]
Z lampą wygląda lepiej Wink
Ale ogólnie to bardzo fajny temat, sklejanie też zresztą!
Faaaajnyyy!

PDT_Armataz_01_34
Ładniutki! Jaka to skala?
skala 1:25
Mniam ,mniam śliczności. Nie pokusisz się o konwersję na 1.45?
Na pewno będzie i w 45 :-)
ps. ja nadal poszukuję planów SN80 :-)
Na wagonach czy pociągach to ja się nie znam, ale widzę tutaj wspaniałą, czystą i staranną robotę modelarską.
Gratuluję bo jest czego.
eeee tam , to zaledwie sklejona surówka dla sprawdzenia pasowania części, tak wiem dlaczego nie biała , a dla tego że nie lubię robić dwa razy to samo więc sklejam na gotowo :-)
Dziękuję za wyróżnienie modelu na stronie głównej :-)
Darecki jak ty w takim tempie będziesz zapowiadał modele to ja ogłoszę bankructwo. Najpierw ten wagon, teraz 13-ka a w zapowiedziach jeden przedwojenny i ta Bipa.
Ty jeszcze nie wiesz ile tego jest nieoficjalnie :-)