PaperModels.pl

Pełna wersja: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: 63_04_07_18_1_08_40.jpeg]

     Tematem najnowszego, 30-tego numeru Kartonowej Kolekcji jest śmigłowiec bojowy AH-1F "Tzefa". Jest to zmodernizowana przez Izraelskie Siły Powietrzne (IAF) standardowa wersja amerykańskiej "Cobry". Prezentowany w tym numerze model przedstawia śmigłowiec w malowaniu i oznakowaniu 160 Dywizjonu IAF stacjonującego w bazie Palmachim około 2008 roku.
Model bazuje na wcześniejszym opracowaniu "Cobry" sprzed 10 lat (nr 4 Kartonowej Kolekcji). W projekcie wprowadziłem szereg poprawek w stosunku do starego wydania oraz co oczywiste, zmiany merytoryczne uwzględniające modernizację izraelskich maszyn przeprowadzoną na przełomie wieków.
Kilka informacji "technicznych" na temat nowego numeru KK. Autor opracowania: Paweł Mistewicz, skala modelu oczywiście 1:33. Objętość zeszytu to 6 arkuszy kartonu offsetowego, w tym 5 z elementami modelu (436 części) i 1 z szablonami. Instrukcja tekstowo-rysunkowa została zawarta na 5 stronach. Uzupełnia ją rys historyczny śmigłowca oraz rysunek zestawieniowy. Model średniotrudny w budowie, bez przesadnej detalizacji i z "rozsądnymi" uproszczeniami. Posiada możliwość wykonania ruchomych wirników i podkadłubowego działka oraz otwartych drzwi kabiny załogi. Model waloryzowany graficznie.
Numer KK będzie dostępny w sprzedaży od czwartku 5 lipca, tradycyjnie w salonach Empik, sklepach modelarskich i sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy. Cena detaliczna 25 zł. Do modelu przygotowałem standardowy zestaw wycinany laserem w cenie 15 zł. Szczegóły jak zwykle na stronie internetowej KK.
Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego jaki udało mi się skleić i przykładowy arkusz z częściami.
 
[Obrazek: thumb_63_04_07_18_1_05_42.jpeg]   [Obrazek: thumb_63_04_07_18_1_08_00.jpeg]  [Obrazek: thumb_63_04_07_18_1_09_29.jpeg]  [Obrazek: thumb_63_04_07_18_1_09_59.jpeg]  [Obrazek: thumb_63_04_07_18_1_10_28.jpeg]

No to do następnego modelu.
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz
Cacko. Atrakcyjna skórka. Zejdzie jak świeży boczek.
Temat niespodziewany acz interesujący Smile Brawo Ty!