PaperModels.pl

Pełna wersja: [R] USS Leutze 1:200 Modelik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Rozpoczynam 4 swoją relacje.. Smile
A mianowicie model Amerykańskiego niszczyciela z II wojny światowej, model kilkukrotnie budowany na forach, ale najlepsza relacja niewątpliwie od kolegi QN, tam model znacznie przerobiony w stosunku do wycinaniki. U mnie będzie raczej standard nie planuje niczego innego.
Wycinanka kreślona chyba ręcznie, dość gruba kreska, ale stosunkowo łatwy w budowie. 
Niestety ze spasowaniem jest średnio:
To co u mnie wyszło, ale może być to również moja wina, szkielet za długi w stosunku do pokładu, szkielet skróciłem. Burty z celowym naddartikiem, pasują całkiem fajnie.
Postanowiłem zrobić łączneie burt i dna na styk, i efekt jak dla mnie i na moje umiejętności jest super Smile
Niestety dno muszę pasować po połowie, rozcinając oklejki na pół, powoduje to powstanie szpary na środku dna, postaram się zakleić to jakimś zapasem.
Aczkolwiek mówi to że przy standardowym klejeniu dna by brakło.. do burt.. 
Metoda oklejania zastosowan u mnie, podpatrzona u kolegi Zbiga, mianowicie każdą oklejkę przyklejam z jej kopią, czyli pod burty poszła skopiowana burta z przesunięciem tak by tworzyła sklejkę dla następnego elementu, powoduje to że poszycie jest sztywne, i dużo mniej podatne na krowie żebra. Na burtach nie wyszło żadne, A dno jestem w trakcie.

[Obrazek: UIaE3b9.jpg]
[Obrazek: OTEzxIF.jpg]
Witam,

Udało się zakończyć oklejanie kadłuba, poszyciem.
Niestety w poszyciu dennym mało co pasowało, każdą oklejkę musiałem pasować do poprzedniej, również pod koniec brakło mi prawie 5mm poszycia. Kolor uzyskałem z elementu który miał być zwinięty w wał.
Prawdopodobną przyczyną było to że pasowałem dno do burt na styk, i w każdej oklejce brakowało po około 2-3mm, poradziłem sobie z tym rozcinając oklejki na środku.
Jeżeli ktoś podejdzie do projektu tak jak przykazał autor, pewnie będzie wszystko ok. Troszeczkę do przodu ruszyłem nadbudowę pokładu. Tutaj niestety wszystko średnio pasuje do obrysów. Ale dramatu nie ma.

Pozdrawiam
Galo

[Obrazek: 4ogCYrpm.jpg][Obrazek: uX4dua0m.jpg]
Cześć
Z tego co widzę to całkiem nieźle wyszło. Mam tylko pytanie bo zauważyłem różne odcienie poszycia dennego... to światło czy rzeczywiście tak jest? A skoro jest czy będziesz malował czy tak zostawisz?
Rzeczywiście tak jest, nie będę małował. Robię czysty standard.
[Obrazek: IeRVPqtm.jpg]

Kolejna aktualizacja pod znakiem nadbudówki dowodzenia, dokleiłem trochę detali i użyłem relingu fototrawionego, tutaj raczej nie było większych problemów, po wyposażeniu budowli we wszystkie detale spróbuje zrobić maszt.

Pozdrawiam
Galo
Całkiem przyjemnie to wygląda, powodzenia w dalszej budowie.
Witam,

Nadszedł czas, aby troszkę zaktualizować wątek:

Kleje wszystkie małe elementy, na pokładzie przybywa skrzynek, polerów i innych małych elementów. Niestety większość elementów nie pasuje na swoje narysowane miejsca, przez co, zieje białymi polami, na część uda mi się wygospodarować jakiegoś koloru, ale wszystkie nie pozaklejam. Taki urok..

[Obrazek: VAs9BHQl.jpg]
Witajcie,

Kolejna aktualizacja, do końca zostało już nie wiele. Całkiem przyjemnie się to klei, projekt ma swoje wady, ale chyba większość starych modeli takie ma..

[Obrazek: aEa3V7Jm.jpg][Obrazek: csHEUMhm.jpg][Obrazek: o6oDOrrm.jpg]
[Obrazek: 5EkbzzCm.jpg]
Bardzo ładnie to wygląda, aczkolwiek gdzieniegdzie retusz czasami gdzieś wystaje . Ale i tak jest fajnie.
Generalnie wziąłem sobie do serca, słowa Karasia. Niestety z tego powodu musiałem zezłomować Oyodo, ale napewno kiedyś powróci Smile, bo już mam nową sztukę w domu.
W tym modelu stosuje kilka technik podpatrzonych w innych relacjach.
Wycinam rowki w zaginanych elementach, tak dla przykładu. Generalnie widzę poprawę. Aczkolwiek samo opracowanie, ma swoje wady. Elementy generalnie pasują. Ale np, obrysy na pokładzie są za duże, tu trzeba z mm dociąć, tak naprawdę dopiero 3 wieża wyszła jako tako.. Pierwsze 2 to porażka.
Działko z 2 lufami, to zagadka totalna.. jest tylko jeden rysunek, który nie mówi specjalnie nic.
Model bliski ukończenia, niewiele już pozostało:

[Obrazek: RYWK7CEm.jpg] [Obrazek: 0bMzPcxm.jpg] [Obrazek: ZfHAfiwm.jpg] [Obrazek: eC6qEdhm.jpg] [Obrazek: 4Ox50Pfm.jpg]