PaperModels.pl

Pełna wersja: [Relacja/Galeria] Grumman F6F-3 Hellcat - Kartonowy Arsenał 3-4/2000
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Hej! No i zacząłem budowę kolejnego modelu. Tym razem padło na Hellcata z Kartonowego Arsenału - będzie to "mój pierwszy ah" ;-) Okładeczka wygląda następująco:

[Obrazek: okl.jpg]

Części przed wycięciem impregnuję caponem. Linie podziału i nity są lekko nagniecione ale grubość papieru powoduje że prawie tego nie widać, mnie się jednak nigdzie nie spieszy a może coś tam widać będzie więc będę je sobie podgniatał... Jak dotąd skleiłem dwa segmenty i połączyłem je ze sobą. Do segmentu nr 5 wkleiłem imitację wnęki rur wydechowych. Póki co kleję wszystko to BCG - ciekawe kiedy się zniechęcę ;-)

[Obrazek: th_PICT3708.jpg] [Obrazek: th_PICT3711.jpg] [Obrazek: th_PICT3710.jpg]
[Obrazek: th_PICT3709.jpg]  [Obrazek: th_PICT3707.jpg] [Obrazek: th_PICT3712.jpg]


Te paproszki przy łączeniu to właśnie BCG które odłazi od nasączonego caponem kartonu - jakoś przy okazji wytrę je paluchem albo czymś.


--
relacja jest również prowadzona na forum sklejmy w związku z konkursem samoloty tłokowe II Wojny Światowej do którego serdecznie zapraszam. Jednocześnie chciałem zaprosić do innego konkursu: Odrzutowce 2oo8 - dla każdego coś miłego ;-)
Kroolo, życzę powodzenia w klejeniu tej wiedźmy. Nie spartol roboty, bo model jest wspaniały! Trzymam kciuki i przyglądam się!
model sklejalny w 100%
bardzo dobrze spasowane części więc nie powinieneś sie do niego zniechęcić!
też go kiedyś skleiłem, a teraz czekam na fotki z Twojej relacji!
pozdrawiam
Siemka Kroolo
Wszystko ładnie pięknie ale ma on jednak okropnego babola w postaci przesuniętego nadruku okopcenia z wydechu..... ja nawet nie próbowałem tego poprawiać bo i tak poszedł na allegro :mrgreen: jednak przy Twoim doświadczeniu myślę że sobie z tym poradzisz :wink:
Pozdro i powodzenia
Jaroslav, doświadczenie to ja mam hoho! (Lecz mizerne...) A z okopceniami to były kombinacje: gumka do ścierania + ołówek ;-) Jak wyszło wkrótce pokażę jak dojdę do tego elementu.

przemo085, pisząc o zniechęcaniu miałem na myśli klejenie tylko BCG :-)

No mam nadzieję że go nie spartolę...

Pozdrawiam!
Ja byłem (jestem) wróg BCG, ale... Wyciśnij tubke BCG np. do kieliszka i przykryj go. Jak poczekasz z 3 do 5 dni to wtedy zobacz ten klej po odparowaniu - da się kleić i to nawet szybko. Po odparowaniu nie zniekształca kartonu i od razu lepiej się nim lepi.
No wreszcie się doczekałem :mrgreen: Jak na razie ładnie, liczę że tym razem okablujesz kabinę i zrobisz chociaż tą namiastkę silnika która jest w tym opracowani, nie tak jak w Ła7 :mrgreen:
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Hej Kroolo, zasiadam w pierwszym rzędzie i wiernie CI kibicuję;-) Póki co niewiele jest :-D ale już fajnie wygląda :-) Podobają mi się nagniecenia w poszyciu :-)

Co do BCG - od kiedy mój mi zgnił (!) jakoś nie kwapię się do kupna następnego :-D :-D
Cytat:Podobają mi się nagniecenia w poszyciu :-)

gdzież je dostrzegłeś? ;-)
Cytat:Linie podziału i nity są lekko nagniecione ale grubość papieru powoduje że prawie tego nie widać
Plus niewielka "ziarnistość" zdjęć wyostrzająca przede wszystkim nity :-) Głównie z racji nitów to napisałem, ale patrząc na linie podziału ewidentnie widać że tam "coś jest" :-)
Efekt delikatny i przez to właśnie fajny :-)
Cytat:Co do BCG - od kiedy mój mi zgnił (!) jakoś nie kwapię się do kupna następnego :-D :-D

Ja mogę to samo powiedzieć o Butaprenie ( chociaż powoli wraca do klejenia ramek kabin do "szkła" ) Wikolu i Hermolu. Już prawie zapomniałem jak się tym klei. :grin:
Fajny sprzęt wybrałeś, będę sobie tu zerkał, co do BCG to coraz częściej i więcej go używam.

Pozdrawiam Janek
Dłubię trochę w kabinie...

[Obrazek: th_PICT3716.jpg] [Obrazek: th_PICT3714.jpg] [Obrazek: th_PICT3713.jpg]

Zadowolony jestem że trafiłem z kolorem do retuszu - Interior Green Model Master akryl.
Co by nie mówić to fakt jest faktem że kolorek dobrałeś idelanie. Moje umiejetności mieszania kolorów są bardzo liche więc też zawsze się posiłkuję gotowymi farbkami Smile.
A tak apro po robiłeś oszklenie na zegarach ?? bo na tych ujeciach nie widać tego.
Cytat:A tak apro po robiłeś oszklenie na zegarach ?? bo na tych ujeciach nie widać tego.

nie widać bo nie robiłem :-) wszystko jest prosto z wycinanki.
Zrobiłem kilka segmentów tyłu kadłuba.
[Obrazek: th_PICT3731.jpg] [Obrazek: th_PICT3730.jpg] [Obrazek: th_PICT3729.jpg]

I połączyłem segment 10 z 11. Teraz trzeba w to jakoś wkleić wnękę tylnego kółka.

[Obrazek: th_PICT3719.jpg] [Obrazek: th_PICT3718.jpg] [Obrazek: th_PICT3722.jpg] [Obrazek: th_PICT3725.jpg]
Witam muszę przyznać, modelik na razie wygląda super, i sądzę że będzie wyglądał jeszcze lepiej. Będę obserwował :wink:
No widzę że błąd w wycinance jest nie tylko z okopceniami ale i z plamą kamuflażu.
Mam pytanie co do linii nitów. Czy to Ci się trochę przesunęło czy tak mam być?
Mnie się przesunęło gdy wyrównywałem połączenie - niby 0,5mm a jak denerwuje. Zwłaszcza w makro ;-) Dopiero na zdjęciu zobaczyłem że coś nie tak no i tak musi zostać...

Plamy nie zawsze się zgrywają, linie podziału też nie wszystkie, a i oznaczenie miejsca przyklejenia skrzydeł też chyba będzie schodkowe. Warto o tym pamiętać żeby się tymi liniami nie sugerować.
Przy połączeniu segmentu 10 z 9 wyszło mi że 10 jest za duży o jakiś prawie mm. rozciąłem po szwie i skróciłem obwód. Tak to wyszło:
[Obrazek: th_DSCF2539.jpg]

Jako że Hellcat ma płaski kadłub po bokach, wkleiłem do środka kawałki tekturki aby tą płaskość jakoś zachować.

[Obrazek: th_DSCF2543.jpg]

A żeby kadłub zbyt płaski nie był to porobiłem takie coś:
[Obrazek: th_DSCF2541.jpg]

prawie w ogóle tego nie widać i pewnie całkiem zniknie po lakierowaniu, ale co tam ;-) Szkoda też że linie się ze sobą nie zgrywają.

Ramm

Czym robiłeś te otwory pod nity?
Cytat:Czym robiłeś te otwory pod nity?

a coś takiego wystrugałem :oops: :
[Obrazek: th_PICT3733.jpg]

Samolocik nabiera kształtów:

[Obrazek: th_PICT3735.jpg] [Obrazek: th_PICT3732.jpg] [Obrazek: th_PICT3734.jpg]
Silnik ulepiony:

[Obrazek: th_PICT3781.jpg]
Silnik jest to trzeba go w czymś schować. Oto wersja beta osłony (jeszcze lakierowanie i dopieszczanie):

[Obrazek: th_osl.jpg]

A tak wyglądała wersja alfa ;-) :

[Obrazek: th_PICT3887.jpg]

Ten glut co teraz mam ma wyjątkową tendencję do zabielania ;-) Pozdrawiam!
No wiesz co? Zdjęcia osłony z lampa błyskową :razz: ?
Osłona wyszła fajnie tylko ten refleks świetlny... wygląda jak z fotoszopa :mrgreen: .
Ona tak się błyszczy Confusedhock: ?
Stron: 1 2 3