PaperModels.pl

Pełna wersja: Mały Modelarz 4-5/98
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jeśli pomyliłem działy to przepraszam, jestem tu pierwszy raz. Po kilku latach  zacząłem z powrotem swoją zabawę z modelami. Znalazłem ten model Małego Modelarza i po przejrzeniu brakuje mi elementu K12 jeśli ktoś miałby pdf czy ksero tego elementu prosił bym udostępnienie. Dziękuję bardzo
(30-12-2018, 12:54)btomko napisał(a): [ -> ]po przejrzeniu brakuje mi elementu K12
Mam, ale nie widzę tam elementu K12...
Z tego co widzę, zapomniano o narysowaniu tego elementu, ale nic straconego... K12 to po prostu pasek okalający elementy K11 i jest to element mechanizmu obrotu wieży. Dasz radę wykonać go samodzielnie, jest niewidoczny po zamontowaniu wieży.
(30-12-2018, 12:54)btomko napisał(a): [ -> ]Jeśli pomyliłem działy to przepraszam, jestem tu pierwszy raz. Po kilku latach  zacząłem z powrotem swoją zabawę z modelami. Znalazłem ten model Małego Modelarza i po przejrzeniu brakuje mi elementu K12 jeśli ktoś miałby pdf czy ksero tego elementu prosił bym udostępnienie. Dziękuję bardzo

Potwierdzam, K12 brakuje w modelu. Rozwiązanie: albo wycinasz więcej K11, sklejasz je ze sobą koncentrycznie do odpowiedniej grubości, albo docinasz. Musisz tylko dobrze wycyrklować, aby odległość wieży od kadłuba była ok (ja zostawiłem ok 1 mm). Jakby co to zawsze możesz lekko skorygować wysokość, masz dwa razy K11 po 1 mm grubości każdy, tak więc papier ścierny i korekta.