PaperModels.pl

Pełna wersja: Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru (Projekt własny)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

Zapraszam do galerii końcowej Kamikawy Maru.

Budowa z przerwami trwała 9 lat. Prace rozpoczęły się w listopadzie 2010 roku a zakończyły 23.03.2019 roku.
Przerwy były długie. Pierwsza trwała 2,5 roku. W 2012 roku model poważnie się uszkodził. Kadłub był oklejony samoprzylepną cienką pleksi i było pomalowane już dno kiedy pleksi zaczęła się deformować i powstały szpary. Ponieważ samo oklejenie zajęło mi dobre 1,5 miesiąca musiałem zrobić sobie przerwę od tego modelu w której został zrobiony Isuzu. Po przerwie jak już zapomniałem ile pracy było włożone w to oklejenie zerwałem pleksi i zrobiłem poszycie ponownie tym razem z samoprzylepnego papieru. Po pomalowaniu kadłuba model miał kolejną roczną przerwę w której powstał desantowiec SBT. Jak go skończyłem wróciłem na chwilę do Kamikawy powstała nadbudówka. Kolejne przerwy były na lotniskowiec Zuiho (nadal nieskończony) i łódź podwodną I-58. Po ukończeniu łodzi na dobre wróciłem do Kamikawy i efekt końcowy widać na zdjęciach.

Do budowy modelu wykorzystałem:
- Cześć elementów wycinanych laserowo z krążownika Sendai (GPM)
- Wycinane laserowo wózki do wodnosamolotów z tendra Nisshin (Angraf) - dziękuję Jorzikowi i Tomkowi za odstąpienie niewykorzystanych wózków z ich modeli.
- Odlewanych w żywicy kotwic - dziękuję IJN Łukaszowi. wyszły super!
- Odlewanych w żywicy nawiewników z firmy RBmodel
- Odlewanej z żywicy czterołopatowej kotwicy (GPM)
- Kołpaków do wodnosamolotów z Model Hobby
- Do zrobienia niektórych standardowych elementów wyposażenia korzystałem z innych modeli.
- Super cienkiej linki do olinowania (JSC)
- Tłoczonych luf z Model Hobby

Model w większości był rysowany w Photoshopie. Nigdy nie był robiony z myślą o wydaniu. Wyrysowane części służyły mi jako baza do przycinania która później nie była już poprawiana w komputerze. Dlatego nie planuje wydania tego modelu.

Model został pomalowany farbami Humbrol 100 (dno), Humbrol 27 (burty). Do wykonania śladów rdzy użyłem starej wyschniętej na proszek farby Humbrol 113. Efekt nierównego odcienia na burtach zrobiłem zbierając część farby miękkim pędzlem ruchami góra/dół.

Relację z budowy znajdziecie pod poniższym linkiem:
https://papermodels.pl/showthread.php?tid=4554


[Obrazek: 1.jpg][Obrazek: 2.jpg][Obrazek: 3.jpg][Obrazek: 4.jpg][Obrazek: 5.jpg][Obrazek: 6.jpg][Obrazek: 7.jpg][Obrazek: 8.jpg][Obrazek: 9.jpg][Obrazek: 10.jpg][Obrazek: 11.jpg][Obrazek: 13.jpg][Obrazek: DSCN0921.jpg][Obrazek: DSCN0925.jpg][Obrazek: DSCN0926.jpg][Obrazek: DSCN0927.jpg][Obrazek: DSCN0928.jpg][Obrazek: DSCN0929.jpg][Obrazek: DSCN0931.jpg][Obrazek: DSCN0934.jpg]

Teraz zabieram się za kończenie lotniskowca Zuiho. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i dobre słowo. Do zobaczenia na konkursach i w kolejnych relacjachSmile

Pozdrawiam,
Kuba
Rewelacja!!!
Nawet ten matowy lakier Ci wybaczam Wink
Wart było czekać te 9 lat, bo jednostka nietuzinkowa a wykonanie profesjonalne   PDT_Armataz_01_37
Nie daj tyle czekać z Zuiho  Wink
Tak jak Lesio... Dalej uważam, że model wygląda jak przysypany piaskiem... Widać to zwłaszcza na przedostatnim zdjęciu.












Ale w sumie pieprz.ć to ...
Model niesamowity PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_37

Pozdrawiam
Świetny model! Moje gratulacje i szacun za budowę od podstaw.
Masz jedyny w swoim rodzaju, unikatowy model floty japońskiej. Brawo!
Gratuluję!
Rewelacyjny model!