PaperModels.pl

Pełna wersja: [Porada] Fotki z Photobucketa na forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
REJESTROWANIE KONTA

Po pierwsze należy wejść na stronę www.photobucket.com , gdzie w prawym, górnym narożniku znajdujemy czerwony przycisk „Join Now”. Po jego naciśnięciu wchodzimy na stronę rejestrowania konta.

[Obrazek: th_PhotoBucket_01.jpg] [Obrazek: th_PhotoBucket_02.jpg]

W okienku „Username” wpisujemy wybraną przez nas Nazwę Użytkownika. Natomiast w obu okienkach „Password” podajemy wybrane przez nas hasło. Hasło powinno składa się z przynajmniej 8 znaków, zarówno liter jak i cyfr. Kolejnym krokiem jest naciśnięcie przycisku „Next Step”.

[Obrazek: th_PhotoBucket_03.jpg]

W oknie tym wypełniamy kolejne okienka: First Name (imię), Last Name (nazwisko), E-mail, Gender (płeć), Birthday (data urodzenia), Country (kraj) oraz ZIP/Postal Code (to pozostawiamy puste). Następnie w okienku na dole odczytujemy 6-cio znakowy kod, który wpisujemy w okienko poniżej. Dzięki temu portal sprawdzi, że nie jesteśmy e-robotem. Kolejnym krokiem będzie kliknięcie przycisku „I accept. Sign me in”. I już jesteśmy zarejestrowani. Na podany przez nas mail zostanie wysłany list ze wszystkimi danymi konta. Warto go przechować w bezpiecznym miejscu.

ŁADOWANIE ZDJĘĆ.

Po wejściu na portal widzimy następujące okno.

[Obrazek: th_PhotoBucket_04.jpg]

A – W tym miejscu możemy odczytać, w jakim katalogu obecnie się znajdujemy, ponieważ zdjęcia układane są w katalogach, dokładnie tak jak na dysku w komputerze.
B – Tu możemy tworzyć nowe katalogi.
C – W tym miejscu dodajemy fotografie. Klikamy na przycisk „ Przeglądaj”, wybieramy zdjęcie na dysku i klikamy OK. Następnie wciskamy przycisk „Upload” i ładujemy zdjęcia na portal. Klikając na niebieski napis „+ add more” otworzy nam się 20 takich okienek. Funkcja wygodna przy ładowaniu większej ilości zdjęć.

WKLEJANIE ZDJĘĆ NA FORUM.

Po załadowaniu zdjęć i wejściu w wybrany katalog ze zdjęciami, zaznaczamy krokiewką zdjęcie, które chcemy dodać na forum i klikamy na przycisk „Generate HTML and IMG code”. Następnie przechodzimy do okna, w którym z trzeciego od góry okna kopiujemy kod html naszego zdjęcia. Ten właśnie kod wklejamy do pisanej wiadomości na forum. Po takim zabiegu w napisanej wiadomości pojawi się miniaturka, która po kliknięciu pokaże nam duże zdjęcie w nowym oknie.

[Obrazek: th_PhotoBucket_05.jpg] [Obrazek: th_PhotoBucket_06.jpg]
Witam,

Dopiszę się do tego wątku, może trochę dokłądniej niż zrobił to Astra28, bo widzę że sporo ludzi pyta o wklejanie zdjęć do postów. Są podobne info na innych forach, może być i tutaj  ;D.

1. Po pierwsze: zrób zdjęcia – technologia może zostanie opisana przez innych, na razie zakładamy, że zdjęcia są na karcie.

2. Zgraj je do katalogu na dysku, przygotuj do publikacji: np. w MS Office Picture Manager
[Obrazek: th_Nowyobraz1.jpg].
Przechodzisz do widoku miniatur
[Obrazek: th_Nowyobraz2.jpg],
zaznaczasz wszystkie pliki Edytuj Zmień rozmiar i z listy u góry wybierasz żądany rozmiar (ja stosuję 1024 x 768,
[Obrazek: th_Nowyobraz3.jpg]
ale to już kwestia wyboru.  Możesz też dać wszystkim zdjęciom po kolei opcję Autokorekty, zobaczysz co się dzieje z balansem bieli i doświetleniem zdjęcia. Potem tak zmienione zdjęcia zapisujesz (po prostu Alt+F4 i program się pyta czy zapisać zmiany we wszystkich plikach).
Tu są przykłady zdjęć Natur i po Autokorekcie.

[Obrazek: th_DSC_4467.jpg]  [Obrazek: th_DSC_4468.jpg]  [Obrazek: th_DSC_4469.jpg]  [Obrazek: th_DSC_4470.jpg]
[Obrazek: th__DSC_4467.jpg]  [Obrazek: th__DSC_4468.jpg]  [Obrazek: th__DSC_4469.jpg]  [Obrazek: th__DSC_4470.jpg]

3. Logujesz się do Photobucketa: klikasz na skrót Account Setting (ostatni link w menu dolnym)
[Obrazek: th_Nowyobraz4.jpg].
Przechodzisz w dół do części ALBUM SETTINGS i odhaczasz kwadracik przy pytaniu „Images link back to Album?”
[Obrazek: th_Nowyobraz5.jpg]
a następnie klikasz w link poniżej „Link options”.

4. Otwiera się menu,
[Obrazek: th_Nowyobraz6.jpg]
w którym masz kilka opcji. W podanym na ekranie ustawieniu po załadowaniu i zapisaniu plików w Albumie dostaniesz linki TYLKO do ikonek powiększanych po kliknięciu.

5. Teraz ładujemy zdjęcia do Albumu: przechodzisz do menu głównego i tam masz link do funkcji „Use our bulk uploader”
[Obrazek: th_Nowyobraz7.jpg]
(do tego musisz mieć zainstalowaną obsługę Javy). Jak w normalnym menedżerze z boku wybierasz folder z którego chcesz załadować pliki i wybierasz funkcję „Select All” lub klikasz każdy po kolei
[Obrazek: th_Nowyobraz8.jpg].
Po załadowaniu możesz przypisać tagi do każdego zdjęcia po kolei lub do wszystkich razem, oznaczyć je i opisać dodatkowym tekstem, następnie zaznaczasz do którego albumu mają być przeniesione i klikasz w „Save and Return to Album”.
[Obrazek: th_Nowyobraz9a.jpg]

6. W tym momencie jak najedziesz mychą na zdjęcie, poniżej pojawi się mini menu, gdzie będzie link do Twojego zdjęcia (IMG Tumb - miniatura do wklejenia na Forum).
[Obrazek: th_Nowyobraz10.jpg]
Kopiujesz i włączasz do tekstu. W tym wątku wklejałem zgodnie z tekstem, jednak dla zachowania mniejszej wielkości postów, warto linki do zdjęć wklejać jeden obok drugiego oddzielone np. dwoma spacjami, aby zdjęcia były w jednej linii a nie jak popadło, ułatwia to orientację i czytanie. Przykład aranżacji zdjęć w linii widzisz powyżej.

Powodzenia!
Pewnie niektórzy zauważyli, że hosting Photobucket zmienił wystrój i przy okazji namieszał w innych opcjach.

Oto mały poradnik jak spreparować link z miniaturką by po kliknięciu otwierało docelowe zdjęcie...

Oryginalny link "thumb"
URL=http://s289.beta.photobucket.com/user/gn...1.jpg.html]
IMG]http://i289.photobucket.com/albums/ll204...bb3361.jpg[/IMG][/URL

Zaznaczony na czerwono fragment usuwamy i na jego miejsce wklejamy kopię fragmentu zaznaczonego na zielono przy czym usuwamy th_.

UWAGA  W kodach usunąłem niektóre nawiasy kwadratowe!

Link po zmianach
URL=http://i289.photobucket.com/albums/ll204/gnam_photo/wozidlo/26_zpsa1bb3361.jpg]
IMG]http://i289.photobucket.com/albums/ll204/gnam_photo/wozidlo/th_26_zpsa1bb3361.jpg[/IMG][/URL

Działająca miniaturka spreparowana ww sposób
[Obrazek: th_24_zpsa1bb3361.jpg]

Jeśli ktoś wie gdzie w hostingu to można ustawić na automat proszę o opisanie co gdzie kliknąć.
Problem jest miniaturka nie przenosi bezpośrednio do danego zdjęcia tylko do albumu z konkretną fotka.
Drugi problem polega na tym, że różnie to bywa trzy razy przeniesie mnie do albumu, a raz bezpośrednio do zdjęcia?
Mariusz z twoją miniaturką też tak miałem, dwa razy otworzyła mi się w albumie a raz bezpośrednio.

Niech ktoś powie o co chodzi i co zrobić z tym Photobucket-em?
Mi fotkę mariusza kilkanaścier razy otworzyło bezpośrednio, ani razu w albumie
4:1 dla albumu... dziwne rzeczy...
To wyczyśćcie historię przeglądania, pierwsze otwarcie zawsze w albumie.
Ale jaja, chyba wielkanoc.
U mnie dalej bezpośrednio, mam operę
(01-03-2013, 11:59)Piter link napisał(a):Niech ktoś powie o co chodzi i co zrobić z tym Photobucket-em?
Przeprosić Fotosika i będzie ok.  Cool
(01-03-2013, 12:46)ceva link napisał(a):[quote author=Piter link=topic=1349.msg133655#msg133655 date=1362131947]
Niech ktoś powie o co chodzi i co zrobić z tym Photobucket-em?
Przeprosić Fotosika i będzie ok.  Cool
[/quote]

Wojtek, jak ja cię lubię  :mil11:
Post pisałem na Chrome (historia nie czyszczona) - otwiera zdjęcie
FF  pierwsza próba -> album, druga i kolejne -> zdjęcie
Opera -> zdjęcie
IE -> zdjęcie

Sam nie wiem w czym jest problem... wynika z tego, że trzeba poczekać aż się wszystko ustabilizuje.

U mnie pierwsza próba w albumie, kolejne pełny rozmiar zdięcia - IE9
(01-03-2013, 02:34)Tuco link napisał(a):U mnie pierwsza próba w albumie, kolejne pełny rozmiar zdięcia - IE9
U mnie to samo . IE9
Mariusz - jesteś wielki!
Co prawda w pierwszej próbie u mnie również otworzyło się z całą otoczką photobucketa, ale potem już działało bezbłędnie. Zmodyfikowałem sobie zdjęcia w relacji z 7TP i wszystko gra. Metoda wprawdzie upierdliwa, ale jeszcze bardziej upierdliwe i irytujace było to, co było dotychczas.
Dzieki.  :milbravo:

P. S. Ciekawostka. Poprawnie działa to google chrome i explorerze, natomiast na Mozilli otwiera z całym tym bałaganem photobucketa. Innych nie mam, to nie sprawdzę. Generalnie jednak chrome jest obecnie najszybszą z moich przeglądarek i powoli staje się ulubioną.
No to teraz ja mam ciekawostkę. Jak większość już pewnie zauważyła, Model-kom zapowiedział nowy model. Mocno podekscytowany chciałem obejrzeć rendery zamieszczone w zapowiedzi przez autora i ... nic PDT_Armataz_01_29 Pierwsza próba nieudana, na wszystkich wyskoczył jakiś błąd. No to drugie podejście - otworzyły się wszystkie, ale tylko 2 pierwsze były czyste, ostatnie pokazało się z całym photobucket'owym "syfem". Otwierałem w google chrome, na mozilli się otwierają wszystkie z całą otoczką strony.
Ot dziwna zagadka  PDT_Armataz_01_23