PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Włoski krążownik "Quarto" 1:200 - Modelik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Po dłuższym czasie milczenia znów się ujawniam z moimi ulepami.

Tym razem do pocięcia trafił pierwszowojenny krążownik z Modelika - model bez pierdyliona detali - w miarę prosty, ale ładnie prezentujący się na półeczce. Miał to być poligon doświadczalny w uplastycznianiu kartoniaka - jako ćwiczenia przed pewnym obiektem pływającym, do którego się przymierzam w nieodległej przyszłości. Zamierzenia zamierzeniami a życie weryfikuje bezlitośnie plany. Z ambitnych założeń ostały się raptem tylko przeszklone bulaje i nic więcej. Nawet łańcuchy kotwiczne poskładane z ogniwek ostatecznie nie dostały poprzeczek - nie wykombinowałem sposobu ich wklejania bez zapaćkania połączeń pomiędzy ogniwami - na dwie poprawnie wklejone poprzeczki przypadały co najmniej trzy, przy których pozlepiałem sąsiednie ogniwa. Na usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że jedno ogniwo ma 1,5mm długości wewnątrz a średnica drutu, z którego robiłem go robiłem to 0,5mm. Pierwszy raz robiłem też takie kilometry relingów i to w dodatku trzyrzędowych - masakra. To co zauważyłem to poprostowałem, ale i tak wyglądają jak fale Dunaju.

Łooo rany ale się rozpisałem - dość tego pitolenia - czas na galerię.

Najpierw kawałek łańcuszka coby uwidocznić "ogrom" problemu:
[Obrazek: uc?export=view&id=1YoiMNAXiydR9ENttsxzznGQHvgGv-WPA]

A teraz clou programu w całej okazałości:
[Obrazek: uc?export=view&id=1r6MOJW3G6IEG6wLXt3FfqAbuw4s3dPWJ] [Obrazek: uc?export=view&id=16gawhRs6ON8AH7gdmZ3M-YQla8ldt_pO] [Obrazek: uc?export=view&id=19wlhNvMyKKyqUo9IyV_WLeD6-0jApbfR] [Obrazek: uc?export=view&id=1nqgLCnLrFWPwMCwcY3QMM34yaeoZCctw]

No dobra to z daleka jest już objawiony a teraz trza pokazać mizerię moich wypocin z bliska.

Zacznijmy od widoków na bulaje - pierwsza moja próba wycinania, malowania i szklenia - żeby było śmieszniej wszystkie bulaje i okienka szklone BCG. Im dłużej używam tego kleju tym bardziej doceniam jego właściwości. Nie tylko powstała ładna przeźroczysta błona, ale nawet największe okna udało się przeszklić tym klejem. Błona wyszła całkiem mocna - na tyle żeby bez problemu zamalować ją Humbrolem - a potem jeszcze poskładać to wszystko w całość.

[Obrazek: uc?export=view&id=1TUEO8D6WZhyLjzqakcd8HQ8CSZOgyjrL] [Obrazek: uc?export=view&id=1yn6H0HYNUDgzUoJWfQFgiOYUU_NifWIl] [Obrazek: uc?export=view&id=1XV8jDBCGXe_kW7emI60tUSXo79iTNQ96] [Obrazek: uc?export=view&id=1OdKeKbZDMuLucMFd40Cthw1o-wk3nVVs] [Obrazek: uc?export=view&id=1mywAdmIbU9eDXDHsCrGSyx4yjiOyJBq5] [Obrazek: uc?export=view&id=1ThCVYXiwb7iljn-yhj6m8ZQg8TNS6GCs]

A teraz nowa metoda na "malowanie" łańcuszka bez zababrania paprochami z farby - dla mnie nowa.
Niestety nie nadaje się do moich poprzeczek w ogniwach, które prefabrykowałem z papiru i wklejałem glutem  Big Grin
Tak więc po poskładaniu ogniwek w całość odpaliłem świeczkę i przeciągnąłem łańcuszek przez płomień (jakoś poprzeczki nie chciały współpracować na tym etapie) a następnie prysnąłem lakierem bezbarwnym w sprayu aby utrwalić efekt. Myślę, że wyszło całkiem całkiem.

[Obrazek: uc?export=view&id=1hucnBg9f0HMYi-oC4dI4i9a_KVpb0OKL]

Czym by tu Was jeszcze poprzynudzać - aaaa flagi - od białej strony nasączone BCG (znów ten cudo-klej) i wydrapane tak, że prawie tylko kolor został i sklejone. Po wyschnięciu wysmarowane (a jakże by mogło być inaczej) BCG i uformowane na różnych okrągłych "dziadach" - co tam tylko znalazłem w pudełku (pędzle, wykałaczki itp).

[Obrazek: uc?export=view&id=1eIud5pYj-eCr40qxDNrVD0Jm5vdd1QPM] [Obrazek: uc?export=view&id=1Lkwv39uX2w8LsuX7l52insBokDJN5CIN]

Zachciało mi się jeszcze do kompletu zrobić reflektory z szybką - a co jak kombinować to kombinować Rolleyes

[Obrazek: uc?export=view&id=1q0fQgpIueh0HoWduUVsPlM6gSL48ocAm] [Obrazek: uc?export=view&id=1V8_M5HJ9hl8hhQqvNc8eLXHuEfuHZ0eF]

Taaaak przegapiłem jeszcze cóś takiego:

[Obrazek: uc?export=view&id=1COsBbZeapcKlOsRp5IRpkHmpdecYYH4N] [Obrazek: uc?export=view&id=1glFLE3SRiydGGi-1b-xyo5Pz4qAxbP5k] [Obrazek: uc?export=view&id=1aDV34ylnL0_gDwkvNEKrzrDWX6j573-o]

Oczywiście szybki z ...... BCG  Smile Średnica otworów to jakieś 2mm.

Na koniec ględzenia - lufy dział - wytoczone z wykałaczki na dremelku z Biedry za pomocą nożyka, papieru ściernego i igły do strzykawki w łapskach - kto tam by się przejmował jakimś statywem he he he.

[Obrazek: uc?export=view&id=1QCsbg-u28Wkkcmr3f-hhDnoBWKcOgrjy] [Obrazek: uc?export=view&id=1LegPdblkh2KSgdwqa9_OSVAL774kvQjs] [Obrazek: uc?export=view&id=1DoWLC-05cOWzNAhcUx42zaSX3J2DJsFZ] [Obrazek: uc?export=view&id=1L_YkAbXg8uKOHycS357yEen4XrwK4SJf]

A teraz reszta dupereli:

[Obrazek: uc?export=view&id=1lS6PA4jNomVs8377gnyjunPmGDwtV9Nn] [Obrazek: uc?export=view&id=1bp1hPneF5qN2I8L-wDeubTR1Nnnrz9z4] [Obrazek: uc?export=view&id=1ENxEbLxti_-5ZX_SCLzcVaNSUC3yK0xP] [Obrazek: uc?export=view&id=133X1uH0l-IV8k1I-jqBoqxTuaAurl24l] [Obrazek: uc?export=view&id=1dgFuUV2HuGHYnaOFPxIrZCquY6lvCV7-] [Obrazek: uc?export=view&id=1C_DbbYm8eTKKKD-Nay75lJNER3Qm4gix]

I na koniec widok z przymiarem i porównanie z innym moim ulepem Big Grin

[Obrazek: uc?export=view&id=1Czy4eXkiMeUHk4BviK4UA9qr1ZMYZDXJ] [Obrazek: uc?export=view&id=17K0hvuz_K69taIt9HnGxC_e-7bSRlecs]

I to by było na tyle.
Mam nadzieję, że Was drodzy Modelarze nie zanudziłem tymi swoimi wywodami.

Hmmm Mam teraz drobnego zgryza - kleić tak jak do tej pory czysty standard czy jednak nagiąć zasady i robić tak jak tutaj.
Kto co lubi, ale ja bym jeszcze bardziej poleciał w detal: ]
Jeśli masz z tego fun, to przerabiaj we własnym zakresie wszystko na co masz tylko ochotę. Co prawda decyzje nie zawsze będą słuszne, ale jak się nie sparzysz, to się nie nauczysz: ]
powodzenia
Co do pływaka, spoko. Wyszło bardzo starannie i czysto.
Bardzo lubię takie proste, nie "przejaskrawione", bez pierdyliona detali modele! Wykonane starannie i czysto wyglądają na prawdę ładnie - - co nie do pogardzenia, dają satysfakcję i zadowolenie wykonawcy. W sumie - dobra zabawa.
  I - o to chodzi.
  Moje uznanie - to naprawdę kawałek dobrego, bez manii wielkości modelarstwa kartonowego:
  GRATULACJE!
Bardzo fajnie Ci wyszedł ten model
Ja robiłem do niego dwa podejścia
i nie udalo mi się go ukończyć. Zawsz coś
zepsułem przy kadlubie. Ale może jeszcze
raz spróbuje. W końcu do trzech razy sztuka.
Tym czasem gratuluję ładnego modelu.
Spoko modelik! Łańcuch i reflektory mi się podobają. Brawo!
Fajny modelik z Modelika  Smile
Bardzo udany model, gratulacje!
Gratulacje, bardzo ładny i zgrabny model.
Zainteresowałeś mnie tym "drive.google".
Ciekawa prezentacja zdjęć z możliwością szybkiego powiększania rolką oraz innymi opcjami.
Mam konto ale z niego nie korzystam. Czas spróbować.