PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] A7V, Modelik 1:25
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,

poniżej przedstawiam galerię mojego pierwszego modelu po 8-9-letniej przerwie - model skończony w styczniu 2019.
Na macie wylądował niemiecki czołg z I wojny światowej A7V, ze stajni Modelika. Jak na taką przerwę z finalnego efektu jestem nawet zadowolony Wink

Ze względu na paskudny kolor układu jezdnego (bardzo jasny popielaty), zdecydowałem się na jego przemalowanie.

Etap klejenia była dla mnie dobrą szkołą dla przypomnienia sobie teorii i praktyki modelarskiej. Model zacząłem kleić samym wikolem oraz szewskim, a w połowie prac przerzuciłem się na BCG w celu zapoznania się z tym klejem – nie zawsze z zadowalającym efektem. Podszkoliłem również u siebie kwestie doboru retuszu oraz mieszania farbek, widać na modelu stopniowy progres. Umiejętności bigowani tez wzrosły Wink

Do zobaczenia przy kolejnych tematach.
[Obrazek: uc?export=view&id=1vy7R6-d4pjd9x6AEpORiAgUF0TuJTcHG] [Obrazek: uc?export=view&id=13QL_6yqVrDOWJP8q58CULJOwTHMXXxvo] [Obrazek: uc?export=view&id=1YChZdQfEQFUaLi-Jco8ehQU-tYEbQMVq] [Obrazek: uc?export=view&id=1RPabEvdNzio-cCGsoLWjlKtY9Yv5Mk8v] [Obrazek: uc?export=view&id=1YXabLdqF8Ver-1ngMOZDpl-YDcFUFXsK] [Obrazek: uc?export=view&id=1Qs8ZhEyiUA8u-iqBB4Js072O38XLJqIr] [Obrazek: uc?export=view&id=1KagZ14GjXV0rmHolxBErr-JKpnXvN8XH] [Obrazek: uc?export=view&id=1ShEpKQer-C20lEL_11iAINNvbXT3kzF6] [Obrazek: uc?export=view&id=10NmlNFgQDTM2RMrXHx8UpEAap8OMSa-U] [Obrazek: uc?export=view&id=16CLubZuKsjCAwxzjAHxtUVAA5Du_1-FG] [Obrazek: uc?export=view&id=1BetstCpgStdPHUd8BPA8X6TSBl2yTlmq] [Obrazek: uc?export=view&id=1dbyji113XOXlR8yaq9XJufd8bY9fu6G9] [Obrazek: uc?export=view&id=1ImK0HlSWH-djJ6WlVejxWWv1aBynkvxl] [Obrazek: uc?export=view&id=1QmOKW_EWmWXHc-aj2llmoymGLPSZ0Xwf] [Obrazek: uc?export=view&id=1qaZ8i4cp31EiGaIBLrcmO5YXxhq6nFtg]
Fajny zbiorniczek. Te 1 wojenne pokraki mają swój specyficzny urok.
Ostatnio jest jakiś wysyp tego typu konstrukcji.
Bardzo udany powrót: ]
Ogólnie mam słabość do tych specyficznych konstrukcji, jak i do okrętów liniowych z czasów przed pierwszo wojennych Smile
Moje gratulacje ! 
Ładnie i czysto sklejony - szacun za te nity PDT_Armataz_01_29 PDT_Armataz_01_34
Dzięki Tomku Smile
Naliczyłem ich około 2500 Tongue
Czy można wiedzieć, jak kolega uzyskał tak fajny efekt nitów ? Model piękny
Nity sprzedaje Model-Kom. Sam uzywam i jestem mega zadowolony.
Don Mateo, tutaj użyłem nitów laserowo wyciętych od Modelika. Takowy nit naklejałem na taśmę malarską, malowałem, odczepiałem i przyklejałam do modelu. Ale teraz patrząc jak poprawił się druk 3D to bym kupił nity żywiczne - tak jak pisze Andrzej.
ma w sobie to coś PDT_Armataz_01_01
szczególnie układ jezdny przyprawia o jakieś dreszcze
(31-07-2023, 06:17)Wojtas napisał(a): [ -> ]Don Mateo, tutaj użyłem nitów laserowo wyciętych od Modelika. Takowy nit naklejałem na taśmę malarską, malowałem, odczepiałem i przyklejałam do modelu. Ale teraz patrząc jak poprawił się druk 3D to bym kupił nity żywiczne - tak jak pisze Andrzej.

Bardzo dziękuję za odpowiedź, skorzystam przy kolejnym projekcie
Wygląda całkiem fajnie, nie widzę żadnych mankamentów.
Dzięki  Cool