PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Wspomnień czar - Polski zamolot szkolny RWD-17 - Mały Modelarz 08/1984 część 3
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie w mojej bajce....

Samolot, który mnie pokonał w 84 roku - ponieważ nie potrafiłem inaczej to płat przykleiłem bezpośrednio do kadłuba Smile
Wyszło z tego niezłe dziwactwo.

Model sklejony w 84 roku jak większość moich samolotów odleciał z okna na strychu w płomieniach w odmęty historii......

I nagle.......
po latach......
tak jak feniks odrodził się z popiołów Big Grin

[Obrazek: uc?export=view&id=1PUubZMATnBLJYF8KObgXWXLAT4xdXP40] [Obrazek: uc?export=view&id=109cYFTnv771NIEMl3mrtCKVNK0oCEcZx] [Obrazek: uc?export=view&id=1FaQFVEROnd3gCy6DkFf2X0lonTjqQ5Ti] [Obrazek: uc?export=view&id=1oVkP6UEnoiRvoU6zDpKqSWwqTqETX5uY] [Obrazek: uc?export=view&id=1fErLrBhPEGWRzPOEqglsW2QNhQ4Nrzcv]

Sklejanie tak wiekowego MM-a było jak wehikuł czasu - znów trzeba było uważać żeby nie połamać nożyczek na pancernym papierze, do łask wrócił młotek potrzebny przy wybijaniu otworów itp......  :-)))

A tak w ogóle to miałem niesamowitą radochę sklejając ten model - dobrze spasowany, w sam raz dla początkującego

Ech co to były za czasy............
Wspomnień czar... trudno to komuś, kto tego nie przeżywał, zrozumieć... Te wypasione, z wyciętymi laserem, czy fototrawionymi detalami modele... - idące w setki PLN ceny...
  Mały Modelarz: - od początku cena na jednym poziomie - 4,50 zł! Akurat na kieszeń WSZYSTKICH małych (młodych) modelarzy. Te polowania w kioskach na poszczególne numery MM-a... 
  A kleje? - to już osobny rozdział. Każden kombinował, jak mógł. A, jak nie mógł - to również kombinował!
  Dużo można byłoby pisać...
  Prawie każdy chłopak próbował swoich możliwości w kartonie; takie odnoszę wrażenie po rozmowach z wieloma osobami. 
  Pozdrowienia zasyłam -
                                    - ZbiG -