PaperModels.pl

Pełna wersja: Warsztaty modelarskie poszukiwane
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, czy orientuje się ktoś może czy opłaca się robić warsztaty modelarskie dla dzieci, młodzieży lub dorosłych? Podejrzewam, że część z forumowiczów zajmuje się tym dodatkowo, a i taki właśnie pomysł chodzi mi po głowie, tylko... no właśnie, czy to się opłaca? Czy można na tym sensownie zarobić? Jakie są koszty tego typu działalności, gdyby chcieć ją ogłosić przez jakiś dom kultury albo klub? Jakie są bieżące koszty ile to musi kosztować uczestników miesięcznie, żeby się opłacało? Bo same narzędzia to jeszcze miałbym skąd pożyczyć. No i czy są jeszcze w dzisiejszych czasach chętni na takie kluby modelarskie?
jestem z Lublina i zastanawiam sie czy się z tym nie poogłaszać po okolicach. Jak porównać, które miejscowości mogłyby coś takiego 'łyknąć', ile muszą mieć minimum mieszkańców?
Wdzięczny za każdą podpowiedź.
Ciśnie mi się na usta jedno określenie - oddal się nachalny trolu i idź gdzie indziej szerzyć swe biznesowe teorie.
Na prowadzeniu modelarni i warsztatów modelarskich się nie zarabia... ogólnie to odpuść sobie modelarstwo - to tylko strata pieniędzy. Musisz wiedzieć, że jeśli już mamy jakieś wolne pieniądze to kupujemy nowe modele Smile
Lesio73  PDT_Armataz_01_37
zarabiać? zrobić z tego biznes?
Kolego, forum ci się chyba pomyliło...
Najlepszy placek w mieście ;-) dla admina za zbanowanie "byznesmena". :-) Można zrozumieć pogoń za pieniądzem, ale żeby tak nachalnie, bez wyczucia i taktu?
Ale czemu się czepiacie, na wszystkim można zarabiać. A zarabianie na hobby? Samo szczęście.

Tylko najpierw to wróć do modelarstwa, a nie "planuj wracać". Pokaż że jesteś zaje...stym modelarzem, zdobądź wiele medali i nagród i wtedy zacznij sobie prowadzić warsztaty. Pokaż że masz czego nauczyć. Jak Twoi podopieczni zaczną seryjnie kosić medale i staniecie się sławni (nie tylko dlatego ze będziesz sędzią Wink ), wtedy MOŻE ktoś będzie chciał płacić za Twoje usługi.

BTW, widziałem w tv jak w piłe jakieś dwa zespoły grały. Planuję kupić sobie rzeczoną piłe w jakim sklepie ze sprzętem sportowym. Wie ktoś czy można zarobić na prowadzeniu szkółki piłkarskiej?
(03-03-2020, 11:03)łosiu napisał(a): [ -> ]Ale czemu się czepiacie, na wszystkim można zarabiać. A zarabianie na hobby? Samo szczęście.

Tylko najpierw to wróć do modelarstwa, a nie "planuj wracać". Pokaż że jesteś zaje...stym modelarzem, zdobądź wiele medali i nagród i wtedy zacznij sobie prowadzić warsztaty. Pokaż że masz czego nauczyć. Jak Twoi podopieczni zaczną seryjnie kosić medale i staniecie się sławni (nie tylko dlatego ze będziesz sędzią Wink ), wtedy MOŻE ktoś będzie chciał płacić za Twoje usługi.

BTW, widziałem w tv jak w piłe jakieś dwa zespoły grały. Planuję kupić sobie rzeczoną piłe w jakim sklepie ze sprzętem sportowym. Wie ktoś czy można zarobić na prowadzeniu szkółki piłkarskiej?

Oczywiście!

Tylko najpierw to pokop piłkę, a nie "planuj". Pokaż że jesteś zaje...stym piłkarzem, zdobądź wiele medali i nagród i wtedy zacznij sobie prowadzić warsztaty. Pokaż że masz czego nauczyć. Jak Twoi podopieczni zaczną seryjnie kosić medale i staniecie się sławni (nie tylko dlatego ze będziesz sędzią Wink ), wtedy MOŻE ktoś będzie chciał płacić za Twoje usługi.


Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin 

Oczywiście życzę sobie tylko 5% za doradztwo...