PaperModels.pl

Pełna wersja: R-2 rakieta, 1:33, YG-Model
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie jest to co prawda mój pierwszy model, ale YG-Model zakwalifikowało go jako bardzo łatwy, więc wrzucam tutaj.

[Obrazek: -produkty-289950-r-2-8ze8-jpg-213-223.jpg]

Model od tego samego producenta jak wspomniany przeze mnie wcześniej M-50 https://papermodels.pl/thread-11028.html , ale R-2 jest znacznie prostszy natomiast samo opracowanie jest zdecydowanie bardziej dopracowane - w porównaniu z R-2, wycinanka M-50 wygląda jak niedoróbka. Nawet paski do oklejania wręg mają nałożony pasek odpowiedniego koloru w miejscu łączenia poszycia. Zamówiłem też części laserowe (po raz pierwszy) i już chyba nie będę już zamawiał modeli bez laserów - lasery bardzo przyśpieszają tak proces wykonania jak i precyzję (oczywiście - przynajmniej na amatorskim poziomie). Na zdjęciu czubek rakiety i oklejamy do dołu. Laserowe wręgi pasowały idealnie.

[Obrazek: IMG_2755_zpsbqzqsgml.jpg]

Główna rura obyła się bez żadnych niespodzianek.

[Obrazek: IMG_2762_zpsf57vbobu.jpg]

Wszystko wyszło równo, problemów brak.

[Obrazek: IMG_2796_zpsieqapdi2.jpg]

Część dolna była ciekawsza i pomyślałem, że ma potencjał, aby wrzucić do środka symboliczne oświetlenie.
Tak wyszło od dołu:

[Obrazek: IMG_2781_zpsxcoerlxa.jpg]

A od góry trochę więcej wariacji - wrzuciłem 3 LEDy po 3V + bateria na 9V.

[Obrazek: IMG_2780_zps3wkjkzas.jpg]

A tu już kompletny element z baterią w włącznikiem.

[Obrazek: IMG_2792_zpsizeytbbl.jpg]

Złożenie kadłuba w całość:

[Obrazek: IMG_2782_zpshdp3bv6z.jpg]

On the launchpad... Tongue

[Obrazek: IMG_2864_zpsdt8rydyt.jpg]

Start! Co prawda stabilizatorów jeszcze brak! Zdjęcie zrobione z wykorzystaniem nawilżacza powietrza (para)

[Obrazek: IMG_2862_zpsvxdng3ta.jpg]


[Obrazek: IMG_2863_zpsvslndzt3.jpg]

Na razie tak. Mam jeszcze do zrobienia stabilizatory i powierzchnie sterowe. Ogólnie proste, dobre jakościowo opracowanie moim zdaniem.
Jak dobrze polakierujesz to i latarkę będziesz miał Smile
Hmmm - pomysł fajny tyle tylko, że musiałbyś jeszcze wytwornicę dymu z wentylatorkiem do środka wcisnąć żeby to miało sens. Ale wtedy byłoby to już odjazdowe Big Grin
Masz rację, tak byłoby kozacko.

Kontynuacja "latarki" - jest gotowa.

[Obrazek: IMG_2887_zpspbvsosdk.jpg]

[Obrazek: IMG_2888_zpsct1rbaxw.jpg]

[Obrazek: IMG_2889_zpsqtropg9c.jpg]

[Obrazek: IMG_2890_zpspyi1sito.jpg]

Najwięcej roboty było na dole w związku z systemem regulacji wektora ciągu.

[Obrazek: IMG_2892_zpsjcjcgrqi.jpg]

[Obrazek: IMG_2891_zpswv68yldc.jpg]

I... poleciała! Tongue

[Obrazek: IMG_2897_zps8mxgsgn0.jpg]
Chyba najładniej wykonana rakieta jaką do tej pory widziałem... Big Grin 

Czekam więc na resztę niecierpliwie... Bo mam nadzieję, że jeszcze będzie jakaś wyrzutnia?

Pozdrawiam