PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Wspomnień czar - Radziecki duży okręt podwodny K-21- MM 04/1983 - część 4
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie w mojej bajce....

Okręt, który skleiłem trzeci raz w swoim życiu - zaraz po wydaniu, kilka latek później w całości malowany i obecnie (w formie jak za pierwszym razem). I po raz trzeci miałem niezłą frajdę z klajstrowania tegoż opracowania. Model kreślony ręcznie a spasowany lepiej niż niejeden kuńpóterowy gniot - co widać na zdjęciach.

To co skleiłem wcześniej jak większość moich modeli odpłynęło  w płomieniach w odmęty historii......

I nagle.......
po latach......
tak jak feniks (ponownie) odrodził się z popiołów ;-)

[Obrazek: uc?export=view&id=1BITYzUma-dc7txG_eVUdVbq1xzU3paF1] [Obrazek: uc?export=view&id=1H-9fqa7ztE9XASg40KXDE1EyctjN-dc5] [Obrazek: uc?export=view&id=1LIa1UOCbe-yJzGCaGgu8HuXbLzIlcJhi] [Obrazek: uc?export=view&id=1FXpAxcuWaPElVRqzx2rknCxifVuwAzfp] [Obrazek: uc?export=view&id=1iCsdHVzwqgue1MATBS9kZizZ3lPfIkrN] [Obrazek: uc?export=view&id=1nPc1dBRpfQ67NkpxCreDF0eZuBOJWZZj] [Obrazek: uc?export=view&id=1an-rrhNq-EzdqQCv0oHTCbJ5woGgigAZ] [Obrazek: uc?export=view&id=1ppB01izSRqbFz6OqCHbWuRho8S68sCRZ] [Obrazek: uc?export=view&id=1M9e9DOXVQ_8pFEUr2UXISRw0LUFd4Jaq] [Obrazek: uc?export=view&id=14JElS45wNWIBHDdM9VFg5c23PpY_09Ty] [Obrazek: uc?export=view&id=1_88TK0Zd-RV8K0FFiTOdQIlq1XaHXbpl] [Obrazek: uc?export=view&id=1HwhplauTr_VoEg31XPrMr4TOamkIcLbg] [Obrazek: uc?export=view&id=1W7JxX4sScVugOCgmP7FhUm-MJ-u7z8ZQ]

Sklejanie tak wiekowego MM-a było jak wehikuł czasu - znów trzeba było uważać żeby nie połamać nożyczek na pancernym papierze, do łask wrócił młotek potrzebny przy wybijaniu otworów itp...... :-)))

A tak w ogóle to miałem niesamowitą radochę sklejając ten model - dobrze spasowany, w sam raz dla początkującego.

Ech co to były za czasy............
Feniks... - uwielbiam takie klimaty! Aktualnie lepię kuterek torpedowy zMM-a nr 1/68. "Dwulufkę", jak mawiano dawniej w naszej Marynarce Wojennej, kiedy jeszcze istniała w rzeczywistości, a nie tylko na papierze.
  To również "feniks". Niestety, spasowanie - poniżej zera! Jeszczeć takowego bubla nie sklejałem! Aliści uparłem się okrutnie, coby do finału papierniaka doprowadzić i robię na razie co w mojej mocy, aby finał ten wypadł w miarę pozytywnie.
  Podoba sie mnie ten Twój sowiecki ubot. Ma cóś w sobie z ówczesnych klimatów...
Kleiło się w czasach licealnych. Również pozytywnie wspominam opracowanie.

Dobra robota.    PDT_Armataz_01_34
Swego czasu popełniłem ten model. Gdy się ukazał ,obiegłem wszystkie kioski RUCH i stałem się szczęśliwym posiadaczem 3 egzemplarzy. Spasowanie idealne jak wszystkiego co wyszło z pod ręki Pana Jakucia, a tych modeli to miał trochę opracowanych. Swój sklejony egzemplarz oddałem swemu wychowawcy z technikum. Patrząc na twój model to aż ciepło zrobiło się na sercu. Może i ja go kiedyś se ulepię.
No jeszcze parę takich "staroci" do odtworzenia mi zostało :-)
Większość już zdołałem pozyskać różnymi sposobami, więc co pewien czas będą się pojawiać galerie z serii "Wspomnień czar..."
Mam wrażenie, że kiedyś go popełniłem... ale z pewnością nie z tak dobrym skutkiem Smile
Dobra kontynuacja wspomnień ZbiG'a.
I wspominaj!