PaperModels.pl

Pełna wersja: [N] Wellington z GPM i Jak-12A
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/sa...gton-mk-ic

Bardzo interesująca nowość, ale jeśli z różnicami kolorów i odcieni jest podobnie jak przy Pe-2, to ja niestety podziękuję.
Cóż... dla mnie jednak rozmiar ma znaczenie Wink
Chociaż jak się nie ma w planach sklejenia to w sumie dużo miejsca nie zajmie Big Grin
(16-04-2020, 08:47)kajym napisał(a): [ -> ]https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/sa...gton-mk-ic

Bardzo interesująca nowość, ale jeśli z różnicami kolorów i odcieni jest podobnie jak przy Pe-2, to ja niestety podziękuję.

Mam ten model, graficznie bez zarzutu żadnych widzialnych dla mnie różnic w kolorach nie zaobserwowałem, od strony technicznej to znasz projekty Pana Sałapy, B-17 między innymi jest jego ale to nie jest ten poziom szczegółowości, pewnie go wezmę na mate po Łosiu czyli za jakiś m-c tu masz zdjęcia http://www.kartonowki.pl/forum/temat/394...2020#76907, gdyby nie korona to pewnie bym podjechał żebyś ocenił na żywca Wink
Oj, naczytałem się ja na sąsiednim forum o tym najnowszym wydaniu "Wellingtona". Gdyby nie to, iż mam ten model, na pewno chciałbym ja jego zakupać...
  Model ten był już przez GPM wydany. Okładka żółta. Skala - 1:33. Autor? - nie ujawnił się. Cena - 65 000 zł (tak, tak - sześćdziesiąt pięć tysięcy!), co w przełożeniu "na nasze" wynosi - uwaga! - 6 ZŁOTYCH i 50 GROSZY! Podejrzewam, iż wysoka cena współczesnego modelu wynika również w jakimś stopniu z dewaluacji naszego złotego.
  Oczywiście, ów stary model nie jest tak "wypasiony", jak ten dzisiejszy, niemniej jednak jest komora bombowa zes bombamy i symboliczne wyposażenie kokpitu pilotów, zaś na burtach kadłuba były okienka w kształcie trapezu szerszą podstawą skierowaną ku górze. Kształt okienek wynika z charakterystycznej kratownicy, z której zbudowany był w rzeczywistości kadłub. Oszklone wieżyczki kulomiotów klejone z kliszy rentgenowskiej. Segmenty kadłuba łączone były na dwie wręgi, spasowanie ogólnie rzecz biorąc -  bardzo dobre, więc sklejało się toto całkiem przyjemnie. Litery na kadłubie - G  SM, pierwotnie czerwone, teraz mocno wyblakłe,  na dzióbku szachownica...
  Model wydany został najprawdopodobniej w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych ub wieku. Kreślony ręcznie całkiem przyzwoicie cienką linią.
  Gdybym do wyboru miał zakup jednej z dwóch wersji wycinanki - wybrałbym... - no, którą?

[Obrazek: 438_16_04_20_4_31_50_114402402.jpeg]
kajym nie zauważyłem róznicy kolorów na arkuszach.
Szkoda że pan Sałapa nie dał tego modelu do M.M. jak B-17 bo już bym go miał. Wink
Sztukmistrz i Seweryn dzięki. Po Waszych spostrzeżeniach mój apetyt na ten model wzrasta,  wbrew mojej deklaracji co do zakupu modeli GPMu wyrażone po sklejeniu Pe-2 o którym już na dzień dobry było wiadomo jakie bolączki ma.
ZbiG,  Twój model fajny i aż dziw, że ten znany samolot tak długo czekał na nowe opracowanie.
Lesio73, Wellington pod sufit i wtedy na półce w ogóle miejsca Ci nie zajmie. Smile
GPM wydając Wellingtona pokazał też wycinankę Jak-12. 
Może ktoś podzieli się spostrzeżeniami albo i zdjęciami Jaka, bo model (czy surówka) na stronie wydawnictwa nie za ciekawie się prezentuje.
W galerii Pe-2 odżegnywałem się od zakupów w GPM. Niestety, znowu się skusiłem i kupiłem Wellingtona. I co? ... znowu kicha z malowaniem. Pierwsze odkrył to kolega sztukmistrz który na innym forum ujawnił jak dużo już skleił ten model. Jest błąd w malowaniu na prawym silniku - kolory kamuflażu są odwrotnie. Wydawca nie przewiduje erraty jedynie zwrot modelu. Mam Ił-4 nr.110 (wielkość porównywalna) z YG-model,  razem z laserami kosztuje 45 zł. i wydaje się być w porządku. Tu Wellington z laserami droższy przeszło 3 razy, bo małe nakłady. Słowo fuszerka jest jak najbardziej na miejscu, przykład - instrukcja montażu w Turbolecie. Gdyby to był Mały Modelarz to można darować. Tylko tak dalej a nakłady dalej pójdą w dół.

Stałem się posiadaczem modelu Jak-12A, który wyszedł równocześnie z Wellingtonem a że nikt nie pokazał zdjęć wycinanki,
więc ja kilka wstawiam.


[Obrazek: 598_20_07_20_7_23_39.jpeg]


[Obrazek: 598_20_07_20_7_24_35.jpeg]


[Obrazek: 598_20_07_20_7_25_16.jpeg]


[Obrazek: 598_20_07_20_7_25_52.jpeg]


[Obrazek: 598_20_07_20_7_26_29.jpeg]


[Obrazek: 598_20_07_20_7_27_08.jpeg]