PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] TS-11 Iskra bis DF MS Models (Answer)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć
W tym nienormalnym okresie znalazłem trochę czasu i postanowiłem nadrobić galerie kilku modeli, które przez ostatni czas zrobiłem.

Rozpoczynam od Iskry. Model autorstwa kolegi Marcina S. Jak i pozostałe modele tego autora sklejał się bez problemowo, chociaż w tm akurat modelu moim zdaniem wkradł się błąd w szkielecie skrzydeł. Mianowicie: przy zlicowaniu wręgi zamykającej wycięcie w skrzydle na klapę - wręga zamykająca wycięcie na lotkę wychodzi około 1-1,5 [mm] za głęboko (nie licuje się z krawędzią tego wycięcia). Trzeba ciąć bo ta wręga za głęboko wchodzi w końcówkę skrzydła i nie dało by się jej odpowiednio wyprofilować. To pierwszy taki przypadek z modelami tego autora, a skleiłem ich już 4 (pozostałe w kolejnych galeriach).

Kółka od Orlika (na stronie podają, ze to żywica ale tak naprawdę to wydruk 3D) kabinka z Answeru. Tu muszę pochwalić Answer bo kabinka bardzo dobrze pasuje do ramek i jest też bardzo przejrzysta.
Podpórkę kabiny dorobiłem bo jednak grawitacja jest nieubłagana pomimo grubej warstwy kleju w miejscu połączenia kabiny z kadłubem.

I teraz łyżka dziegciu do beczki miodu. Model jest zaprojektowany bardzo subtelną kreską. Tak są narysowane wszystkie linie podziału blach i różnego rodzaju klapy rewizyjne. I nagle pojawiają się takie grube czarne krechy na końcówkach skrzydeł i stateczników. Domyślam się, że są to zaznaczone miejsca nacięcia do uformowania końcówek, ale przy takim płaskim profilu, końcówki można ukształtować nawet ich zbytnio nie wytłaczając nie mówiąc już o nacinaniu poszycia. Takie grube kreski gdzie się dało to usunąłem, a gdzie się nie dało niestety musiały pozostać przy wszelkiego rodzaju elementach kroplowych na kadłubie (np. zbiornik na łuski).

Takim grubym krechom mówimy stanowcze NIE.

A teraz zapraszam do galerii.


[Obrazek: thumb_181_13_06_20_2_47_44_11821894.jpeg] [Obrazek: thumb_181_13_06_20_2_47_43_118202204.jpeg] [Obrazek: thumb_181_13_06_20_2_47_42_1181975.jpeg] [Obrazek: thumb_181_13_06_20_2_47_41_118181182.jpeg] [Obrazek: thumb_181_13_06_20_2_47_40_118172177.jpeg] [Obrazek: thumb_181_13_06_20_2_47_39_11816296.jpeg] [Obrazek: thumb_181_13_06_20_2_47_38_11815915.jpeg] [Obrazek: thumb_181_13_06_20_2_47_37_118142036.jpeg] [Obrazek: thumb_181_13_06_20_2_47_36_118131646.jpeg]
Marku modele w Twoim wykonaniu to istne cuda. Wielokrotnie miałem okazje je oglądać na różnych konkursach i naprawdę jestem pełen podziwu dla Twojego warsztatu. Brawo !
Cześć Jurku.
Już normalnie brakuje mi spotkań ze znajomymi na zlotach modelarskich. Kiedy to się skończy?
Pięknie i czysto sklejony model niezmiennie cieszy oczy.
PDT_Armataz_01_37

P. S. Do Iskry mam spory sentyment, ponieważ pamiętam te samoloty z dzieciństwa - bardzo często latały mi nad głową dęblińskie orlęta, odbywając szkolenia w pilotażu.
Fajny Model, Wykonanie, bez zarzutu!. Gratki
Szczerze mówiąc to zlokalizowałem ten zbiornik ale grubych kresek to już nie widzę - piękna robota!
Gratuluję Smile
(15-06-2020, 07:29)Lesio73 napisał(a): [ -> ]Szczerze mówiąc to zlokalizowałem ten zbiornik ale grubych kresek to już nie widzę - piękna robota!
Gratuluję Smile

Na zbiorniku udało się je częściowo ściąć. Głównie miałem na myśli te krechy na końcówkach skrzydeł (zdjęcie 7) i stateczników (zdjęcie 6)
Śliczny modelik!
Bardzo ładnie sklejony - gratuluję.
To już ostatnia z Twoich najnowszych, czerwcowych galerii.
Jak wisienka na torcie, bo z jednym z moich ulubionych tematów.
Kadłub korsarza widziałem w Rudzie ale reszta to zupełne zaskoczenie. Piękna robota Marku! Dziękuję za motywację Smile
Bardzo zacne te Twoje dioramki.
Szalenie staranna robota.
Dzięki Panowie. Cóż nam pozostało w tych ciężkich czasach jak nie pielęgnowanie naszego hobby.