PaperModels.pl

Pełna wersja: [R] Radziecki czołg lekki T-60 1:25 (Modelik 21/2011)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć!

Kawał czasu mnie tu nie było. Nikt mnie zapewne nie kojarzy, bo ostatni wpis na forum jaki popełniłem jest z roku 2017 - niedokończona relacja szwedzkiego krążownika. Tak już niestety miałem, że ciężko mi było kończyć model który na jakimś etapie zaczął sprawiać mi trudności albo po prostu gubiłem 'bakcyla' do kartonówek i rzucałem niedokończony model w kąt (niestety prawie zawsze tak się to u mnie kończyło). Może rzucałem się na zbyt głęboką wodę?

Wczoraj jednak pierwszy raz w życiu udało mi się skończyć model, dla takiego lenia jak ja to spory sukces haha. Jestem z niego totalnie niezadowolony, wiele rzeczy mogłem zrobić dokładniej, ale też wisiał nade mną już od jakiegoś czasu i pod koniec nie miałem już do niego tyle cierpliwości - zależało mi jednak, żeby w końcu coś pociągnąć do samego końca. Myślę, że na dniach stworzę wątek z tym właśnie modelem w formie galerii, żeby móc pozbierać rady i krytykę od bardziej doświadczonych modelarzy. No, ale dla mnie najważniejsze jest to, że pocisnąłem dziada do końca instrukcji. Stąd też pomysł, że wrócę na forum i zrobię trzecie podejście do pisania relacji z budowy modelu (do trzech razy sztuka?).

Dobra, nie będę Was już więcej zanudzał historią mojej przygody z modelarstwem kartonowym. Czas przejść do relacji. Tak więc Wrzucam pierwsze zdjęcie - typowa fotka poglądowa, żeby mieć jako tako pojęcie o tym co się szykuje, do tego zdjęcie okładki i biorę się za wycinanie i klejenie szkieletu.


[Obrazek: RoIYxO9.jpg]

[Obrazek: 3GKGwo0.jpg]

AKTUALIZACJA 11/9/2020

Stwierdziłem, że nie będę pisał postu pod postem więc wrzucam szybką aktualizację w poście pierwotnym.

Szkielet kadłuba ukończony Wydaje mi się, że wyszedł nawet ok. Nie ukrywam też, że składanie szkieletu to była nie lada frajda, bo zawsze patrzę na ten etap jako układanie puzzli 3D Big Grin

[Obrazek: kMI5Mnc.jpg]

[Obrazek: NDM9HeB.jpg]

[Obrazek: fyFaYEP.jpg]

Do następnego Wink
Cześć!

Wtorek wieczór, jutro wolne, a teraz szybka aktualizacja.

Kadłub okleiłem 'głównymi' częściami. Trochę się nie styknęły więc musiałem popracować trochę pędzlem, żeby wyretuszować niedociągnięcia, ale ostatecznie wyszło chyba w porządku. Dodatkowo wyciąłem części potrzebne do złożenia szkieletu wieży i aktualnie pracuję nad podzespołem stanowiącym mechanizm ruchomego zamocowania uzbrojenia.

[Obrazek: DGaFTcM.jpg]

[Obrazek: rqKpIKv.jpg]
[Obrazek: 20L1cqP.jpg]