PaperModels.pl

Pełna wersja: Technika postarzania farby na metalowej ramie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich serdecznie ,zwracam się do Was z dość nietypową prośbą ale kto jak nie Wy fachowcy od malowania ,postarzania itp mogą mi pomóc :-)Parę lat temu byłem na tym forum pod nickiem podajże Cruiser i widziałem co potraficie zrobić z farbą.Planuję budowę roweru elektrycznego na takiej ramie :

https://ebike.nexun.pl/wp-content/upload...G_9540.jpg

I zamarzył mi się kolor starego camaro z transformers :-)

https://i.pinimg.com/originals/6c/16/fb/...7e3412.jpg

Strasznie mi się podoba to połączenie ciemnego żółtego z rdzą :-) Oczywiście wiem że to nie karton i że prócz malowania nie ma tutaj nic wspólnego ale jak wymyśliłem ten projekt od razu mi się przypomniało to forum i spychy ,czołgi malowane tak jakby było prawdziwe i dopiero by skończyły pracę :-) Dlatego proszę o Was pomoc w tym temacie jaką farbą by to można było pomalować i jaką techniką wykonać postarzenia.


Pozdrawiam serdecznie :-)
Prędzej takową wiedzę uzyskasz na forum "plastikowym".... tym bardziej, że jeśli kartoniarze malują modele to robią to raczej akrylami.
Ale zasada myślę, że będzie uniwersalna:
Na podkład nakładasz farbę, która będzie Twoją rdzą a potem kryjesz farbą wierzchnią (w tym przypadku żółtą). I cały myk polega na usunięciu tej wierzchniej w sposób wskazujący na rdzewienie. Jak to zrobić? Np. skrobiąc delikatnie wierzchnią warstwę i odsłaniając rdzawy podkład... albo na świeżą farbę rdzawą nasypać soli, pomalować to warstwą wierzchnią i oskrobać sól.
Jeśli chodzi o sam rdzawy kolor to też chyba warto rzucić kilka odcieni.
Wielkie dzięki myślę żę ta 1 metoda będzie najlepsza.Ten rdzawy podkład normalnie je do dostania ?Mam w pobliżu znajomego co dorabia lakiery także myślę że nie będzie problemu :-)
Pisząc "rdzawy podkład" miałem na myśli farbę w kolorze rdzy. Skoro dorabia to dorobi.