PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Westland Whirlwind MM 5/93
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

W końcu udało mi się dotrzeć do końca budowy samolotu.

Relacja z budowy znajduje się tu:

http://www.papermodels.pl/index.php?topic=4335.0

Poniżej zdjęcia gotowego modelu

[Obrazek: WW_G01_SMALL.jpg]  [Obrazek: WW_G02_SMALL.jpg]  [Obrazek: WW_G03_SMALL.jpg]  [Obrazek: WW_G04_SMALL.jpg]  [Obrazek: WW_G05_SMALL.jpg]  [Obrazek: WW_G06_SMALL.jpg]  [Obrazek: WW_G07_SMALL.jpg]  [Obrazek: WW_G08_SMALL.jpg]  [Obrazek: WW_G09_SMALL.jpg]  [Obrazek: WW_G10_SMALL.jpg]

Jeśli mogę coś powiedzieć o modelu to powiem, że sklejało się go bardzo przyjemnie. Błędy które się pojawiły są moimi błędami spowodowanymi brakiem doświadczenia :-( Jedyny błąd jaki na 99% jest błędem w wycinance to zbyt małe wręgi skrzydeł a dokładniej końcówek sam centropłat jest OK i jeszcze wycięcie w kadłubie na wręgę skrzydeł jest trochę nie w tym miejscu.

Coś co najbardziej mi nie wyszło to kabina, strasznie się z nią męczyłem i kołpaki śmigieł. Na końcu jeszcze zauważyłem (już na zrobionych zdjęciach) że koła są trochę krzywo osadzone. Próbowałem je trochę wyprostować ale są już przyklejone i musiałbym je "rozmontować" i wkleić na nowo co by pewnie nie obyło by się bez uszczerbku dla modelu. Model uświadomił mi ile jeszcze pracy przede mną żeby się chociaż odrobinę zbliżyć do poziomu jaki można zobaczyć w niektórych relacjach.

Zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania
  ... - nie jest tak źle... - jak to mówią: gorzej było, a chwalili... Błędy wyłapałeś sam, a reszta jest w porządku.
  Gratulacje się należą; - więc gratuluję!
  - ZbiG -