PaperModels.pl

Pełna wersja: [R] "U-47" Günther Prien Model-Hobby 1:200
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, to znowu ja  Big Grin
Jak tylko ukazał się ten model, nie mogłem długo czekać z klejeniem, bo U-boot typ VII musiał znaleźć się w mojej kolekcji okrętów sklejonych  Smile
Chciałem go zmontować po cichu bez relacji, ale budowa siódemek pikowskiego, zmobilizowała mnie do pokazanie budowy tego okrętu, który jest malutki i niezbyt skomplikowany, a więc nie obciąży zbytnio mojej stoczni i da mi trochę oddechu od cięższych tematów  Wink

Po obejrzeniu okładki  Wink zbudowałem szkielecik, który wzmocniłem paskami tylko w części środkowej.

[Obrazek: 267_04_05_21_10_11_13_147831517.jpeg]  [Obrazek: 267_04_05_21_10_11_48_147842270.jpeg] 
Trzymając się instrukcji, szkielet okleiłem poszyciem dennym, ale nie doklejając jeszcze pokładu żeby lepiej uformować oklejki na szkielecie.

[Obrazek: 267_04_05_21_10_12_13_14785936.jpeg] 
Poszycie zbiorników balastowych skleiłem poza kadłubem na paski

[Obrazek: 267_04_05_21_10_12_15_147851769.jpeg] 
Po przyklejeniu pokładu, poszycie balastów samo się ułożyło  Smile

[Obrazek: 267_04_05_21_10_13_00_14787457.jpeg] 
Teraz najtrudniejsza część zabawy - burty, które są połączone z poszyciem dna dziobu i rufy, i zasada - trzy razy przymierz zanim przykleisz, jest tu bardzo polecana i dzięki temu rozwiązaniu mamy całe poszycie bez zbędnego podziału   Smile

[Obrazek: 267_04_05_21_10_13_04_14789509.jpeg] 
Trochę obawiając się zniszczenia burt, nie wyciąłem otworów przelewowych, ale nic straconego, bo jeszcze mam zamiar skleić parę siódemek i będzie czas, żeby ten temat opanować  Big Grin .

Pozdrawiam.
Bez wycinania otworów przelewowych to dla Ciebie praktycznie model weekendowy Wink

Piękna robota Smile
Ale brzdącSmile. I prawie koniec.
Gratki, Pięknie i czysto .
Zadałeś mi Radziu bobu.
Zastanawiając się czym wypełnić czas po Apraksinie, zainspirowany działaniem Mateusza, zacząłem zastanawiać się nad tym modelem.
A tu niespodzianka, Radzias ma już prawie sklejony!
Nawiasem mówiąc pięknie wychodzi.

I co teraz?
Trzeba będzie pomyśleć o czymś innym. Może w końcu o S...? Może jednak coś lżejszego?

Powodzenia aż do Scapa Flow.
Polecam S... Smile
No, nareszcie! Trafił Piotrek idealnie w Twój gust. Ten projekt i Twoje wykonanie to będzie perełka...
Szybka piłka.
Widzę Radku że bardzo płodny jesteś w ostatnim czasie  Tongue
I jak dobrze widzę to natrasowałeś linie podziału blach na dnie - bardzo fajny efekt  PDT_Armataz_01_34
Hej Radzias.
Też mam w planach ten model (mam pełny zestaw- żywice, drewno itp) ( szkoda że nie ma jego ofiary jako model - może Fantom Model zrobi). Czy należy na coś uważać?. Jakieś uwagi? Jak spasowanie.?
Radzias, widzę że lecisz hurtowo z modelami. Ale na szczęście, nie ma to żadnego negatywnego wpływu na jakość. Czyściutko i równo. Brawo.

Pozdrawiam.
Witam pasjonatów kartonowego szaleństwa  Big Grin
Fajnie, że to maleństwo się podoba, chociaż ja mam mały dylemat, jak ten okręcik zamontować na podstawce, żeby trzymał się mojego stylu.
Wiesiu, wszystko co potniesz będzie zaje...fajne, chociaż S... w sam raz dla emeryta Big Grin 
Jarod, bo w płodności jest przyszłość  Tongue 
Nautek, RO by się przydał, chociaż jest to okręt bez historii w walce, a odnośnie modelu to szkielet na dziobie i rufie trzeba dobrze przeszliwować - zukosować, bo mam wrażenie jakby był za długi.
Spychacz, klejenie hurtem przynosi mi więcej frajdy, chociaż budując jakiś pancernik, musiałbym się trochę ograniczyć  Big Grin

Pozdrawiam
Cieszę się, że mogłem cię zainspirować i czekam na dalszy ciąg Big Grin
Skrytoklejca! Dobrze, że puściłeś parę i wrzuciłeś relację.
A co to poszycie tak się świeci? Czy to tylko złudzenie optyczne?
No nie wierzę, ja się jeszcze z jednego projektu nie wygrzebałem, a ten już kończy kolejny Big Grin Co za człowiek Big Grin
Cholera! Radziu! - potrafisz zainspirować... Czuje ja, że mnie również kręci "siódemka"! To by byli jaja, gdybym jeszcze ja do tego tandemu dołączył? A?
(07-05-2021, 04:42)ZbiG napisał(a): [ -> ]Cholera! Radziu! - potrafisz zainspirować... Czuje ja, że mnie również kręci "siódemka"! To by byli jaja, gdybym jeszcze ja do tego tandemu dołączył? A?

Zbysiu, w końcu nadajesz na prawidłowych falach  Big Grin  , więc wyciągaj z szuflady to o czym nieraz debatowaliśmy i poczuj moc TPM-u  Big Grin
Bardzo fajny modelik skrytoklejco  Big Grin Bardzo podoba mi się Twoja praca. Planujesz może skleić jakieś Wilcze Stado?
Trudno nie odpowiedzieć na takie zaproszenie; - więc - rozpoczynam! Szkielet na podstawce już osadzony. Aliści nie bardzo wiem, co dalej - zbyt nagle to na mnie spadło i nie zdążyłem opracować strategii ulepiania...
Kolejne wyzwanie?
OK! To niech będzie wilcze stado TPM!
Radzias.
Daj znać jak wychodzi z żywicami.
To ja też dołączę do watahy Smile
Witam.
Mamy weekend i pogodę do bani, jest więc okazja pokazać postępy prac, przy modelu weekendowym  Big Grin
"Uboocik" ma już zamocowany kil i leży już równo na baczność  Wink

[Obrazek: 267_16_05_21_4_58_57_148892499.jpeg] [Obrazek: 267_16_05_21_4_58_56_14889523.jpeg] 
Małym wyzwaniem jest kiosk, ze względu na swoje rozmiary i tu z pomocą przyszła robocza podstawka wykonana z kartonu.

[Obrazek: 267_16_05_21_4_58_58_148911284.jpeg] [Obrazek: 267_16_05_21_4_58_59_14892192.jpeg] [Obrazek: 267_16_05_21_4_59_01_1489449.jpeg] 
To makro mnie kiedyś wykończy albo wprowadzi w alkoholizm  Big Grin

[Obrazek: 267_16_05_21_4_59_03_14895511.jpeg] [Obrazek: 267_16_05_21_4_58_59_14891385.jpeg] 

To jeszcze parę elementów i będzie można schodzić pod wodę  Big Grin
Już wygląda pięknie.
Kiosk i jego wyposażenie super.
Znak na kiosku oznacza, że robisz wersję 1939 przed wyjściem do Scapa Flow?
To wobec tego ja zrobię z rozmytym znakiem po akcji.
Ja również mam sklejony kadłub i przyklejone zbiorniki boczne. Jako, że jest to wersja "C" - wygląda to nieco inaczej, chociaż w ogólnych zarysach sie zgadza. Aktualnie będę usiłował podoklejać wyposażenie "podwodne" - stery, śruby, i, co tam jeszcze...
  Modelik jest dwa razy większy od Waszych, zatem i robota idzie znacznie, znacznie dłużej... 
  Biorąc jeszcze pod uwagie podwodne kajaki Mateusza - nasze "wilcze stado" rośnie w siłe!
Wiesiu ,,byka" namalowano na kiosku po powrocie ze S.F i wkrótce stał się emblematem całej flotylli.
Andrzejku, masz rację. Byk został namalowany dopiero po akcji w SF.
W wycinance są dwa rodzaje poszycia kiosku 1939 - jeden wyraźny, drugi rozmyty.
Dlatego dla odróżnienia od U-47 Radka zastosuję ten drugi wariant.
Dzięki za uwagę.
Faktycznie, ta chatka jest super mała, mi osobiście meeeega podobają się drewniane wstawki. IMO robią bardzo dobrą robotę.
Stron: 1 2