PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] PZL I-22 Iryda SP-PWD - Sklej Model - 1:33
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Poniżej przedstawiam zdjęcia gotowego modelu. Sama końcówka szła mi bardzo wolno, ale w końcu Iryda jest gotowa. 
Model z jednej strony bardzo dobrze spasowany, ale z drugiej widać, że był przygotowywany w pośpiechu, stąd duża ilość pomyłek w instrukcji i braki niektórych elementów. Dobrze by było, gdyby wydawnictwo przygotowało erratę - zarówno z brakującymi częściami, jak i z poprawioną instrukcją.
Na koniec dodam, że osłony przykleiłem (przy pomocy specjalnego szablonu) z kątem otwarcia 80 stopni - taką informację znalazłem w monografii Irydy. Ale samo oszklenie mi nie wyszło, do przeźroczystości mu daleko - z bezpiecznej odległości 1 metra model daje się jednak oglądać.
Relacja z budowy jest tutaj: https://papermodels.pl/thread-11634.html

[Obrazek: tn_iryda_g_1.jpg][Obrazek: tn_iryda_g_2.jpg][Obrazek: tn_iryda_g_3.jpg]
[Obrazek: tn_iryda_g_4.jpg][Obrazek: tn_iryda_g_5.jpg][Obrazek: tn_iryda_g_6.jpg]
[Obrazek: tn_iryda_g_7.jpg][Obrazek: tn_iryda_g_8.jpg][Obrazek: tn_iryda_g_9.jpg]
Eeee tam! Primaaprilisowy żart!
Przyznaj się, że byłeś przy samolocie i porobiłeś trochę zdjęć a teraz wciskasz kit, że to niby model... Pffff rozgryzłem Cię nie?

Big Grin Big Grin Big Grin 
PDT_Armataz_01_37
Model prezentuje się wyśmienicie ale galerię ciężko wypatrzeć przez te gidry czy hydry których ostatnio dużo na forum.
Prośba do administracji o szybsze reakcje na wpisy w nie naszym języku.
Jeśli się nie mylę to podziwiałem ten model ostatnio w Olsztynie, pięknie sklejony.