PaperModels.pl

Pełna wersja: XXII Osowskie Spotkania Modelarzy 11-13.11.2022??? - ZAPROSZENIE!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam Kolegów

Szał dwójek - 22 drugie spotkanie w 22 roku 21 stulecia n.e.
Czy się odbędzie? Bardzo bym chciał podobnie jak wielu Kolegów, z którymi mam bezpośredni kontakt.

Otwarty wątek na prośbę Organizatorów Modelarnia Osowa ma na celu zbadanie zainteresowania wśród nas / Was.
Nie mam wątpliwości, że wielu jest chętnych na przyjazd, na modelarskie pogaduchy.
Zaproponowany termin daje możliwość przyjazdu nawet na 3 dni!

Bardzo Was proszę o sygnał zainteresowania aby ok. 12 września ruszyć temat u Pani Dyrektor w tradycyjnym miejscu.

__
Szczegóły w kolejnych postach (po 12 października).
Chętnie pomogę w organizacji i mam nadzieję, że do zobaczenia!
Bardzo lubię klimat Osowskich Spotkań.
Niestety nie mogę przyjechać do Szczecina, bo młody akurat ma urodziny, więc czekam na info o tej imprezce Big Grin

Będę na 90%, wezmę ze sobą jednego jegomościa z Ostródy, a jak się da namówić, to też z Iławy.

PZDR
StolYca będzie. Liczę na mini wystawę prac sp.Tadeusza.
Zgłaszam swoją obecność. Może przywiozę "jakiegoś szkieleta"  Big Grin
Witam Kolegów

Bardzo dziękuję za odzew.

Spotkanie niewątpliwie się odbędzie.

Oprócz tradycyjnej formuły spotkania chcemy wprowadzić dodatkowo mini wystawę-memoriał ku pamięci zmarłego po ostatnim spotkaniu ś.p. Tadeusza Hankiewicza.
(02-09-2022, 01:58)Japończyk napisał(a): [ -> ]Zgłaszam swoją obecność. Może przywiozę "jakiegoś szkieleta"  Big Grin

Szykuje się modelarska uczta  Big Grin  i coś mi zdaje, że wielbiciele okrętów nie będą zawiedzeni  Smile
(06-09-2022, 08:03)radzias napisał(a): [ -> ]
(02-09-2022, 01:58)Japończyk napisał(a): [ -> ]Zgłaszam swoją obecność. Może przywiozę "jakiegoś szkieleta"  Big Grin

Szykuje się modelarska uczta  Big Grin  i coś mi zdaje, że wielbiciele okrętów nie będą zawiedzeni  Smile

Ooo, Mątwa miała bliźniaka? ;-)
Ooo. A jeśli tak no to mus być.
Witam Szanowne grono modelarzy

Dzisiaj napłynęła radosna wiadomość - mamy zgodę na organizację XXII Osowskich Spotkań Modelarzy.

W najbliższym czasie podamy szczegóły tegorocznego spotkania.
(12-10-2022, 07:40)Winek napisał(a): [ -> ]Dzisiaj napłynęła radosna wiadomość - mamy zgodę na organizację XXII Osowskich Spotkań Modelarzy.

I to jest wielce radosna nowina PDT_Armataz_01_34
PDT_Armataz_01_34 ale Wam fajnie.
Zbin - Zbyszku, nam wszystkim jest fajnie! I Tobie może być również.
Wystarczy przyjechać. Dzień/dni, czas pobytu, przywiezione rzeczy nie mają znaczenia.
Spotkanie jest całkowicie otwarte, dla modelarzy, dla odwiedzających, bez względu na wiek i zainteresowania.
To taki festiwal bez konkursu.
ZACHĘCAM!
no i super: ]
Witam Kolegów

Na sąsiednim Forum Piotr - Piterpanzer napisał:
Zmotywowany pytaniami Kolegów jestem jak już Winek wspomniał po rozmowie z Panią Dyrektor i oficjalnie zapraszam na XXII edycję Osowskich Spotkań Modelarzy.
Kalendarz sugeruje nam i daje możliwość rozpoczęcia już w czwartek 10.11.2022 oraz wystawy 11-12, a nawet 13.11 jeśli wyrazicie taką chęć.
Z tego też powodu pomyśleliśmy o zorganizowaniu równolegle trwających warsztatów, które mogą odbyć się jednego lub w ciągu dwóch dni.
Po wystawie zapraszam oczywiście na ognisko, po którym wzorem zeszłorocznego kierowców wraz pojazdami odstawią bezpiecznie moi Synowie.
Chodzi mi po głowie także zorganizowanie wycieczki do Muzeum Pancernego w Kłaninie jeśli będzie co najmniej chętnych na 2-3 samochody.

W uzupełnieniu powyższego wpisu Piotra, dodatkowe informacje na temat Spotkania.

Wzorem poprzednich lat (nie licząc okresu pandemii 2020) i zgodnie ze wstępnymi zapowiedziami pragniemy oficjalnie zaprosić Kolegów modelarzy oraz wszystkich miłośników modelarstwa różnych maści na XXII Osowskie Spotkanie Modelarzy, które planujemy w dniach 11-13.11.2022 r.
Spotkanie jest całkowicie otwarte, może tu być każdy kto tylko zechce przyjechać. Zapraszamy modelarzy z ich rodzinami i znajomymi.
Każdego dnia organizatorzy będą na miejscu w godzinach 09.00 - 15.00.
Poza tym czasem nieformalne spotkania integracyjne modelarzy, które można zacząć już w czwartek 10.11.2022 r.

Miejsce  - Szkoła Podstawowa nr 33 / XXIV Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku-Osowej, ulica Wodnika 57.

W ramach Spotkania odbędzie się Wystawa-Memoriał ku czci zmarłego po ubiegłorocznym spotkaniu Kolegi Tadeusza Hankiewicza, znakomitego modelarza kolejowego z Gdyni.
Dobrze pamiętamy Jego wspaniałe modele budowane od podstaw i chcemy tę pamięć podtrzymywać.

Zgodnie z tradycją Osowskich Spotkań proponujemy i planujemy:
- poczęstunek kawą, herbatą, przekąskami suchymi i własnymi wypiekami;
- spokojną atmosferę rozmów na wszelkie tematy hobbistyczne w tym głównie modelarskie;
- wystawę wykonanych modeli nawet jeśli już były tu lub gdziekolwiek pokazywane (bez ograniczeń z jakiego materiału powstały);
- pokazy i demonstracje aktualnie klejonych modeli (tzw. w trakcie budowy, niezależnie od materiału);
- giełdę wszelkich materiałów modelarskich (modele/plany/książki/dokumentacje/narzędzia/pomoce - prezentacje, wymiany, kupno-sprzedaż, dyskusje, itp.)
- warsztaty modelarskie dla wszystkich - pokazy technik modelarskich, pomoc, wspólne sklejanie;
- ewentualną wycieczkę (własnymi pojazdami) do Muzeum Pancernego w Kłaninie (ok. 50 km od Osowej).

Pobyt na Spotkaniu jak również prezentacja swoich modeli/materiałów nie są wymagane przez cały czas trwania imprezy. Można na niej być według swoich możliwości czasowych.

Niestety nie organizujemy noclegów. Baza noclegowa Gdańska i okolic jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Zbierajcie pomysły, rezerwujcie czas i noclegi, i w drogę - ZAPRASZAMY
Wiesiu,

Robimy warszaty czyli wspólne sklejanie Smile?
Witaj Krzysiu

Odpowiedziałem Ci już w mail'u bo tam przeczytałem najpierw Twoje pytanie.
Ewentualnie zrobimy spontan zależnie od zainteresowań.
To nasze (wspólne) spotkanie i każdy pomysł jest dobry. Trza tylko stworzyć taki warsztat i namówić chętnych.
Do zobaczenia.
Na chwilę obecną Warszawa i okolice planują przyjazd. Jestem po rozmowie z MichałemR i tenże wyraził ogromną ochotę i chęć zwiedzenia szkoły w Osowie  Big Grin .
Robert Poważnie rozważ jazdę Oplem. Masz najwiekszy bagażnik a trochę do zabrania. mamy min.2 lokomotywy sp.Tadeusza.
Bardzo mnie cieszy duża ilość wpisów z zapowiedziami, będę na Was czekał już od czwartku.

Na 12-tego umówiona jest wizyta w Muzeum, więc zostaje nam się tylko zorganizować.
Jest i plakat na nasze spotkanie, za który tradycyjnie dziękuję bardzo Dariuszowi Furtakowi.
Plakat będzie gratisowo drukowany w drukarni Ksero Serwis u naszego Kolegi Marka Kierzkowskiego w Gdyni.
Również w imieniu naszej społeczności modelarskiej bardzo dziękuję za każdorazowe wsparcie.
Z każdą chwilą bardziej cieszę się na Wasze przybycie.

[Obrazek: 29530375e5ef19bc.jpg]
Witam.
Ja już jestem gotowy.

[Obrazek: 2404482cd8d697b4m.jpg] [Obrazek: d4639288e4b20da6m.jpg] [Obrazek: 54d2e507d61add02m.jpg] [Obrazek: 3e8c2eb33d12e03fm.jpg] [Obrazek: e7ea5fee0d2b9d1fm.jpg]

Pozdrawiam Michał.
My także otworzyliśmy XXII OSM z Michałem ;-) .
Jak Michał stwierdził, jak nam dowiozą to otworzymy kolejne ;-) .
Póki co nastrój mamy wspominkowy , oglądnęliśmy, wszystkie, dokładnie wszystkie, łącznie z ocenzurowanymi zdjęciami ze wszystkich OSM sięgając pierwszej edycji z roku 2005. Jest moc, uwierzcie ;-)
Aleście sobie termin wymyślili..... Big Grin

Marcin .....  Dodgy z drugiego końca Polski.
Witam Kolegów

XXII Osowskie Spotkania Modelarzy za nami.
Tegoroczna impreza przeszła nasze oczekiwania dzięki bardzo dużej ilości uczestników-modelarzy, osób odwiedzających i samych modeli (eksponatów).
Ogólnie doliczyliśmy się 245 modeli przez 3 dni!
Oczywiście część osób odwiedziła nas tylko przez kilka godzin ale i tak mieli coś do pokazania. Rozumiemy to i dziękujemy chociaż za te chwile.
Radością jest wizyta wielu osób, które były tu pierwszy raz, "na rozpoznanie", i które zapowiedziały przyjazd w przyszłym roku już z modelami.
Będzie się działo!
Bardzo cieszy również obecność wielu osób przyjezdnych z różnych stron kraju.
To wszystko świadczy o potrzebie takich spotkań, gdzie można w przyjemnej atmosferze porozmawiać o naszym hobby.
Będziemy się starali utrzymać formułę tych spotkań, gdzie każdy, niezależnie od tego jakie i z czego robi modele (nawet teoretyczne na komputerach czy wydrukowane w technologii 3D) może wymienić się informacjami z innymi.

Ogromne podziękowania dla Pani Dyrektor szkoły za udostepnienie nam przestrzeni do Spotkania.

Największe podziękowania dla Was drodzy Koledzy Modelarze, Projektanci, Wydawcy za obecność i zaangażowanie. Miło było patrzeć na prowadzone w różnych grupkach dyskusje, a nawet wspólne sklejanie. Kilka modeli-egzemplarzy powstało podczas Spotkania. Nie tylko wśród seniorów, również młodzież kleiła.
Zobaczymy, na ile zaszczepiliśmy wspólnie modelarskiego bakcyla w dzieciach, młodzieży, a nawet dorosłych.

Wiele zdjęć ze Spotkania zostało już umieszczonych na FB - Trójmiejski Piknik Modelarski.
Chciałem umieścić swoje poprzez OneDrive ale jeszcze nie umiem.

Ogólnie - jeszcze raz wszystkim dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

PS. Przepraszam jeśli o czymś zapomniałem.
Stron: 1 2