PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] MAN LE180C - Modelik 12/06
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Zakończyłem budowę pierwszego modelu na rok 2013.
Jest to wymieniony w temacie MAN LE180C z modelika,
w trochę innych barwach niż zakładał autor opracowania.
Sam projekt jest dobry, części pasują nie ma problemu
z ogarnięciem instrukcji i rysunków a budowa zajęła mi niecały miesiąc.
Jedynym minusem tego modelu jest papier na którym został
wydrukowany, kreda ani się dobrze nie klei ani nie daje obrabiać...
Zrezygnowałem z możliwości otwierania drzwi paki, podnoszenia
kabiny a także z ruchomych kół które przewidziano w wycinance.

[Obrazek: obraz007qu.jpg]

[Obrazek: obraz001xd.th.jpg]  [Obrazek: obraz002aj.th.jpg]  [Obrazek: obraz003uf.th.jpg] 

[Obrazek: obraz004wa.th.jpg]  [Obrazek: obraz005lw.th.jpg]    [Obrazek: obraz006ty.th.jpg]

To tyle do następnego  :!:
Fajny, zastanawiam sie kto projektował system zamkowy zamykający drzwi , bo na chłopski rozum nie da sie ich otworzyć !
Zdjęcie ostatnie to ukazuje.
seb545 też się nad tym zastanawiałem,
w rezultacie wszystko jest zamknięte "na stałe" i już.
Hej,
Świetnie wygląda Twój Man - trzeba się przyjrzeć żeby dostrzec że jest z kartonu a nie plastiku.
Super!
Bardzo fajny model. Mało się takowych widuje na forum.
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
Prosta, ale fajna podstawka. Stan asfaltu polskie drogi sugeruje, aczkolwiek zapewne nie tylko u nas takowe bywają. Samochód ten niestety na drogę wyjechać by nie mógł. Dlaczego...? Czegoś mu brakuje.... I TO trzeba dorobić...  :wink:
(20-01-2013, 10:21)seb545 link napisał(a): [ -> ]Fajny, zastanawiam sie kto projektował system zamkowy zamykający drzwi , bo na chłopski rozum nie da sie ich otworzyć !
Zdjęcie ostatnie to ukazuje.
Seb zerknij na oryginał i załapiesz że się je da otworzyć  Wink
iron_84 moje gratulacje, fajny modelik. Opisz proszę technologię malowania, szczególnie napisów.
Piotreq ten asfalt to droga wewnętrzna na bazie i dlatego jeszcze nie ma tego czegoś. Big Grin Big Grin
Bardzo ładny model, gratuluje ukończenia, kategoria raczej nie spotykana za często na forum, tylko gdzie są tablice rejestracyjne  PDT_Armataz_01_18 bez nich to daleko nie ujedzie.
(22-01-2013, 10:23)yukikaze link napisał(a): [ -> ][quote author=seb545 link=topic=11631.msg131378#msg131378 date=1358713269]
Fajny, zastanawiam sie kto projektował system zamkowy zamykający drzwi , bo na chłopski rozum nie da sie ich otworzyć !
Zdjęcie ostatnie to ukazuje.
Seb zerknij na oryginał i załapiesz że się je da otworzyć  Wink
[/quote]

Ja patrze na model...


O kurde. Fajnie ten model wygląda!
Ze trzy razy się do niego przymierzałem Smile

:milbravo: Bardzo ładnie sklejony.
Odpowiadam prawie po kolei:

- nie ma tablic bo w opracowaniu były niemieckie i muszę dokończyć przerejestrowanie na polskie,
- sam mechanizm otwierania drzwi może w oryginale się sprawdza, ale w tym modelu jakoś tak dziwnie to wygląda
  z początku myślałem nawet żeby z tyłu miał windę ale jakoś nie wyszło;
- model malowałem farbami w "szpraju" (takimi z puszki);
  literki wyciąłem z cienkiego białego papieru (paragony i wydruki z bankomatu na takim dają),
  kolorowe logo wyciąłem z pudełka i rozwarstwiłem żeby było możliwie najcieńsze, wszystko klejone BCG
  o dziwo jeszcze trzyma...
- ja do samego zakupu podchodziłem z 5 razy ... i jak już pokonałem złośliwy kredowy papier to model jest.
Bardzo ładny, na serio wygląda jak model plastikowy Smile
jakbyś się nim pochwalił na forum plastikowym, to zapewne by się nie zorientowali, że to karton ;-)
Może by sie zorientowali bo model jest w macie...