PaperModels.pl

Pełna wersja: Hydromil II - współczesny wóz bojowy Policji - Modelik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

ireksir

Witam wszystkich obcujących z kartonem. Budujących powyższy model ostrzegam przed:
1. błędnym zaznaczeniem mocowania do ramy tylnych resorow, należy przesunąć je do przodu o ok 35 mm; sprawdzić przy okazji czy tylne koła będą zakryte do połowy zbiornikiem;
2. zbyt małą kratą przednią - powinna zasłaniać cały przód szyby - jak widać na zdjęciach oryginalnych pojazdu;
3. nieścisłościami wynikającymi z numeracji części. Numery części szkieletu pojemnika z wodą, oraz agregatu wodnego są inne niż te podane w instrukcji. Wogóle instrukcja opisuje jakieś dziwne sposoby klejenia a później wycinania części. Bez sensu. Model wygląda ciekawie, ale zdecydowanie nie jest dla początkujących. Podczas składania natkniecie się z pewnością na jakieś błędy skutkiem których będzie złe spasowanie poskładanych juz elementów - np, mocowanie kabiny do ramy itp.
Zamiast kogutów papierowych zamontowałem niebieskie migające diody, zasilane baterią zegarkową 3V ukrytą w armatce wodnej. W ten sposób armatka się obraca a koguty migają.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

ireksir

W sumie prawie wszystkie części pasują do siebie. Problem pojawił mi się w przypadku wycięcia stopni w kabinie - wycięte fragmenty wkleja się w drzwi, okazuje się że wycina się za dużą dziurę - trzeba będzie dosztukować trochę. Na szczęście autor zamieścił w opracowaniu kilka "rezerw" więc nie powinno być większego problemu. Podczas wklejania osłony silnika w kabinie ustawia się ona pod dziwnym kątem, nie wiem jeszcze jak to się będzie miało dalej ze zgraniem tego ze ścianą kabiny. Inny kłopot - przy pokrywaniu poszyciem zbiornika wody. Ciutkę mi zabrakło, więc dorobiłem małe conieco i jutro może spróbuję to poskładac do kupy.
Inna sprawa na którą chciałem zwrócić uwagę to... zabudowywanie elementów pojazdu. Najpierw męczysz się nad szczegółami, aby później wszystko łądnie i dokładnie zakleić np. poszyciem czy jakąś półką. No ale co tam - w końcu Ty będziesz wiedział co gdzie było :-)
Ogólnie model fajny, tylko czasami krew mnie zalewa przez jakieś drobne babole, tracę wiele czasu na nadrabianie wspomnianych nieścisłości.
Jakby co - pisz, odpowiem jak najszybciej.
Pozdrawiam ze Szczecina
dopiero teraz zerknoąłem na ten temat i mam pytanko:
jaka jest długość modelu skoro mocowanie tylnych resorów
Cytat:należy przesunąć je do przodu o ok 35 mm;
.
czyżby chodziło CI o 3,5mm.

mam zamiar go pokleić i dlatego pytam bo 3,5cm to spory błąd wydania.

Pozdro SZAD

ireksir

Chodzi o 35 mm - widać to nawet na rysunku złożeniowym ramy - jak porównasz rysunek z miejscami zaznaczonymi na ramie - w których masz przykleić mocowanie resorów, sam zobaczysz. Model ma około 30 cm długości - nie powiem dokładnie ile bo nie mam go teraz pod ręką. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania - pisz.
Pozdrawiam

ireksir

W sumie model nawet z błędem - dla niewprawnego oka - może się podobać :-)

W obudowach "kogutów" wstawiłem niebieskie diody migające, zasilane bateriami schowanymi w obudowie każdego z działek - po włączeniu, koguty migają, niestety fotka tego nie pokaże :-(

[Obrazek: 4d163a19834bee36m.jpg]