PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] PzKpfw. II Luchs (WAK)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich

Chciałbym przedstawić model czołgu rozpoznawczego Pz.Sp.Wg. II LUCHS wydanego przez wydawnictwo WAK (nr 3-4/2007). Model został opracowany przez M. Kurzyńskiego w skali 1:25. Model zawiera 2723 części umieszczonych na 14 arkuszach. Pomocą są rysunki montażowe – w sumie 38.

Model kleiło się dość przyjemnie i bez większych problemów. Jedyną przeszkodą było to, że teraz siedzę na wsi i całymi dniami pracuję, więc nie mam zbyt wiele czasu na klejenie, co najwyżej godzinka rano i wieczorem :neutral: . Dlatego tez nie powstała relacja, a jedynie galeria. Ale to też dowód, że jak się chce, to nawet w niezbyt komfortowych warunkach i przy małej ilości czasu można coś stworzyć. Dla chcącego nic trudnego! :vvv:

Zapraszam do obejrzenia galerii

[Obrazek: 8124019de54acb2dm.jpg] [Obrazek: c236858543b3d1fbm.jpg] [Obrazek: f6e00f6ee71d3327m.jpg]

[Obrazek: c31cf2cada7858bcm.jpg] [Obrazek: be8bbf3f7b0179d4m.jpg] [Obrazek: 508bcf56bfd29b14m.jpg]

[Obrazek: a225357aa1a8a6e7m.jpg] [Obrazek: fae26ea9483cd5d3m.jpg] [Obrazek: 5d9b2e80d236723fm.jpg] [Obrazek: 6a7cadb3fe7e9636m.jpg]

I jeszcze kilka zdjęć archiwalnych z Denkschrift über die russische Feldzug :wink:

[Obrazek: c1c4f838555883edm.jpg] [Obrazek: 65c88406d3bea3afm.jpg] [Obrazek: b6fa3d194a8fc5ccm.jpg]

Pozdrawiam!
Sławek
Bardzo ładnie go zrobiłeś. Siateczki na silniczek to skąd?
Bardzo ładny model ja też go kiedyś popełnię, a gąski własnej roboty cz kupne :?:
Piękna robota Smile, wieś ma te zalety że ładnie można wyeksponować model w terenie a jak jeszcze w wersji czarno białej to już wogóle bajer (prawie jak dioramka :razz: )
Bardzo mi się podoba Twój Luchs, zwłaszcza zdjęcia z "epoki" :wink:

Gratuluję ukończenia modelu, fajnie że potrafisz znaleźć czas na klejenie mimo notorycznego jego braku... Ja mam z tym straszne problemy.

Pozdrowionka!
Gratki stary!
Miałem okazję widzieć model na żywo - prawdziwa bomba. Nasz Tygrys się rozkręcił!!! :twisted:

Batman

No niezła robota. Gratuluję wykonania Confusedmile:
No panie, to żeś pojechał z tym plenerem Confusedhock: Gratulacje!!!

Decyzja odnośnie następnego modelu już została podjęta? :mrgreen:
Ładnie ładnie :-) Podoba mi się ta pokraka. Musicie przyznać że ten czołg przypomina dziecięcą zabawkę :lol: A wykonanie modelu... bomba :-)

Pozdrawiam!!
To i ja wyrażę uznanie tym bardziej ,że ten model chodzi mi od jakiegoś czasu po głowie. Od razu też się zapytam bo mi brak pomysłów jak zrobić tą "rozwiniętą " antenę. Chodzi mi o te druciki na antenie. Jak ty to zrobiłeś?
A cały model dla mnie miodzio :wink:

Pozdrawiam
Korzystając z wolnej chwili może uda mi sie coś skrobnąć.
Dzięki wielkie wszystkim za pozytywne słowa...
A teraz tak po kolei, żeby nikogo nie pominąć.
Na samym początku wielkie dzięki dla Łukasza za pomoc, bez niego pewnie nie było by tej galeri, tak więc dzięki Aro...
Wiking siateczki z jakiejś starej firanki, udało mi sie znaleźć w końcu odpowiednią...
Piter gąski to lasery, niestety przy całym czasie jaki miałem na lepienie klejenie gąsek zajęło by mi kolejne 6 miesięcy, a tyle nie miałem ochoty sie bawić, model miał być odpoczynkowy więc wolałem wydać pare groszy i nie stresować się klejeniem gąsienic, co i tak przy laserach zajęło mi prawie tydzień jak nie więcej...
Tofik decyzja w końcu zapadła, rodziła się w bólach i mękach od kilku dni, zreszta sam wiesz jak intensywne były poszukiwania. Już niedługo może uda mi się pokazać zwycięzce, powiem tylko tyle, że wczoraj późnym wieczorem poszedł w końcu pod nóż...
Partyzant też się głowiłem nad tymi antenkami, po wielu próbach i kombinacjach zrobiłem je w końcu z ramek od plastików wyciaganych nad ogniem i jestem w pełni zadowolony...
I to chyba wszyscy, jeśli kogos pominąłem krzyczeć głośno
Slav bardzo mi sie podoba twoj Luchsik. Sam mam zamiar wykonac go w niedalekiej przyszlosci. Najbardziej podoba mi sie ostatnie zdjecie. Badzo dobrze wykadrowane i otoczenie w porownaniu do modelu odpowiednie ;-). Mial bym jeszcze prosbe o "zdjecia nie w terenie".
Szkoda tylko iz nie zastosowales gotowej lufy. Koszt stosunkowo bardzo niewielki.
Trochę sie zagapiłem i spóźniłem ale ja również GRATULUJE Ci świetnego modelu.

Pozdrawiam Janek
Sławek!!!!!!! co jakieś cudo i sklejałeś go w tajemnicy na dodatek ;000000000000 muszę go kiedyś zobaczyć!
Slav, pięknie wykonany modelik, naprawdę wielkie gratki się należą. Ta rozcapierzona antena naprawdę wyszła świetnie, a sama czystość wykonania modelu to miód na oczy. Mam nadzieję że uraczysz nas jeszcze jakimś modelem o podobnej tematyce, pozdrowionka.