PaperModels.pl

Pełna wersja: pytanie o Stug 40 Ausf. G z fly model
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam pytanko ja wygląda z wiernością tego modelu w porównaniu z orginałem .
To jest podobno dokładnie ten sam projekt co w Modeliku a z tego co słyszałem ten modelikowy jest całkiem sensowny ;-)

Pozdrawiam!!
Czegoś tu nie rozumiem, przecież Modelik nie ma w ofercie Stuga 40, albo ja o tym nie wiem i z tego co wiem to niema innego wydania tego pojazdu poza Fly modelem :???:
Ja posiadam tego Stuga ale go nie robiłem, ma trochę dziwne malowanie i jest dość prosty ale ogólnie robi dobre wrażenie :grin:
Autorem obu jest pan Waldemar Rychard. StuG z Modelika w porównaniu z tym z Fly'a ma jedynie zmienione zawieszenie (StuG IV miał z PzIV, StuG 40 z PzIII), przesunięte stanowisko kierowcy przed główną nadbudowę kadłuba i zmienione jarzmo działa (na "świński ryj"). Sama bryła jest taka sama :-) Poza tym z tego co pamiętam zmiany były raczej kosmetyczne.
Dobrze Piter mówisz, modelik nie wydał StuGa 40, jest jeszcze oprócz FLYowskiego wydany przez GPM.
A czym się różni Stug 40 od Stug III? Czy to była nazwa używana zamiennie?
No własnie nie do końca - Stug 40 jest wersją rozwojową Stuga III.
Pojazd ten powstał na podwoziu Pzkw III F, ale w pierwszych wersjach (jako StuG III A - F) z armatą krótkolufową 75 mm.
Natomiast oznaczenie StuG 40 pojazdy otrzymały od wersji rozwojowej G, która już miała "na pokładzie" armatę długolufową (długość lufy 48 kalibrów - wczesniejsza wersja F otrzymała lufę o długości 42 kalibry). Poza tym budowane były na podwoziu nowocześniejszej wersji PZ III, tj. wersji M.
A poza tym StuGa 40 kalsyfikowano juz jako niszczyciela czołgów, a nie działo samobieżne.
To tak najbardziej w skrócie o tych dwóch modelach.
Przepraszam za moja że tak powiem dociekliwość :oops: troszke nie sprecyzowałem. Jest jeszcze StugIII Ausf. G z armata dlugolufową - a czym on się różni od Stug40? Jeśli dobrze rozumiem StugIII Ausf. G nazywano działem samobieżnym a Stug40 już niszczycielem czołgów?
StuG III ausf. G to jest już właśnie StuG40.
Zmieniono nazewnictwo prawdopodobnie ze względu na zmianę armaty oraz podwozia pojazdu.
Jest jeszcze drobna różnica pomiędzy Stugiem III łącznie z wersją F, a Stugiem III ausf. G i 40 ta ostatnia wersja miała podwyższony tył przedziału bojowego, po prostu górne płyty pancerza zostały ułożone poziomo, a nie jak we wcześniejszych modelach opadały ku tyłowi.