PaperModels.pl

Pełna wersja: Jaki BCG?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

mati0790

Witam sporo sie naczytałem o tym kleju BCG i chciałbym zacząć go używać ale jaki byście polecili, bo jak tu gdzieś było napisane nie każdy się nadaje. Więc jeśli możecie to zapodajcie fotki swoich "sprawdzonych" BCG.
POZDRO
Po sprawdzony BCG to do relacji Janka, przetestowałem i nie wymaga nawet "wietrzenia"
A jest jakas szansa zebys dal link do strony z relacja gdzie Janek tego kleju uzywa :?: Ewentulnie jakas krotka charakterystyke kleju lub jakas fotke :mrgreen:

pozdrawiam

mati0790

A mógłbyś wrzucic fotke tego kleju, bardzo bym prosił
Przy najbliższej okazji zrobię dla Was zdjęcia.

mati0790

Oki dzięki :grin:
Ja od paru lat używam takiego kleju:

[Obrazek: th_klej.jpg]


Kupowałem go w hurtowni za 60 groszy sztuka, lecz teraz ją zlikwidowali i będę musiał poszukać sobie innego źródła Sad.
to identyczny ja mam jest swietny

mati0790

Ok dzięki :mrgreen: to już bede wiedział co kupić. Jeśli jeszcze macie jakies sprawdzone kleje BCG to pokażcie
Wyprobuje ten klej bo wlasnie go sobie kupilem za 1,4 zł u nas normalnie w sklepie. Mam nadzieje że się go opłacało
Cytat:Wyprobuje ten klej bo wlasnie go sobie kupilem

Tylko zanim to zrobisz to otwórz pojemnik z klejem i pozostaw otwarty na jakieś trzy dni żeby nadmiar wody odparował. Będzie wtedy lepiej chwytał i w mniejszym stopniu deformował karton.
Wojtek a on wtedy będzie gęstszy czy zrobi się rzadki bo wczesniej miałem podobny klej i jak mi go chrześnica zabrała i potem oddała to już nie miał zatyczki i teraz jest rzadszy, ale go nie testowałem
Będzie gęściejszy Cool . I żeby taki stan utrzymać przy kolejnych otwieranych pojemnikach mam jeden pojemnik z klejem tzw. roboczy :razz: ( którego prawie nie zamykam podczas klejenia ) i dolewam z drugiego małe ilości świeżego kleju w miarę ubywania.
Wojtek wszystko zależy od tego jaki kupił. Ja swój "czeski" BCG też wietrzyłem, ale uwaga potrafią sie robić nierozpuszczalne kożuchy to raz a po drugie ten od Janka jest już tak gesty, że tylko by mi przeszkadzało gdyby jeszcze bardziej zgęstniał.
Miałem na myśli BCG taki jak pokazał Kopajt tyle że z niebieską nakrętką . Z żółtą zachowuje się podobnie. A najlepszy jest ten z czerwoną :razz: :mrgreen: :mrgreen: .
Chłopaki... przecież kolor zakrętki nie ma żadnego związku z zawartością Smile
Przy każdym kolorze jest ten sam klej Smile
Ja mam czerwony ale miałem do wyboru kilka innych kolorów więc może kiedyś je wypróbuje.
Dokładnie jak mówi Paweł, ja mam z niebieską, żółtą i czerwoną nakrętką, i też myślałem że sie różnią dlatego kupiłem te trzy, ale faktycznie zawartośc kleji w opakowaniach jest identyczna, i się nieróżnią niczym.
Można jedynie tak jak mówi Ceva odparowac klej, żeby był gęściejszy.
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_01
:mrgreen: Chyba nie wzięliście na poważ nie mojej "teorii" o kolorach nakrętek :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

mati0790

A ty Wojtek jakiego BCG używasz? jeśli możesz to zapodaj fotkę, chyba że takiego samego jak Paweł :grin:
Dokładnie taki sam ( za wyjątkiem nakrętki :mrgreen: ) jak na zdjęciu Pawła Cool .
Bo mój BCG jest najmojszy ;P
Ja ostatni nabyłem taki:
[Obrazek: 1bbdf950d2711751m.jpg]
I wszystko jest ok jeśli chodzi o kształtowanie części. Ale gdy przychodzi co do czego i trzeba wszystko skleić do kupy to puszcza jak stara babcia mocz. Dzisiaj kształtowałem nim części ale jak przyszło co do czego musiałem przyklejać poszycie SG...
Krzysztof to mi wygląda jednak na jakiś wynalazek. Może po weekendzie uda mi sie wstawić obiecane zdjęcia i kilka słów komentarza.
Kilkanaście dni temu kupiłem ten sam klej.Na razie uczę się jak go używać.Może pomożecie,
napiszecie jak używać tego kleju :?: :mrgreen:
Stron: 1 2