PaperModels.pl

Pełna wersja: [galeria] Pzspwg II Luchs
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czesc
Przedstawiam swoj kolejny ukonczony model. Z powodow mieszkaniowych stwierdzilem ze nie moge kleic okretow bo po prostu nie mam gdzie ich stawiac. Postanowilem wiec zobaczyc jak skleja sie cos na kolach. Jako swoj pierwszy czolg Wybralem czolg rozpoznawczy 'Luchs'. Model jest spasowany idelanie i nie mialem nigdzie zadnych problemow z docinaniem czy dosztukowaniem w instrukcji napisano zeby trz razy przymierzac a raz przykleic ale mysle ze mozna sie bez tego obyc i po prostu wycinac, formowac, retuszowac i sklejac jak leci. Obawialem sie tez ukladu jezdnego poniewaz autor napisal ze jest on trudny ale nie wydaje mi sie on trudny tylko raczej monotonny. W modelu nie stwierdzilem bledow poza tym ze chyba jedna czesc nie jest ujeta w instrukcji a takie czesci przy zawieszeniu (nie pamietam numierow) nie wiadomo jak uksztaltowac. Poza tym (ale jest to moja subiektywna ocena) model ma brzydkie malowanie. W trakcie budowy nie udalo mi sie wykonac rozciapirzonej antenki i z powodu braku cierpliwosci zrobilem normalna prosta. Mialem rowniez duzy problem z wykonaniem kratek wentylacyjnych, Chcialem zrobic je z siatki ze sklepu ogrodniczego ale byl to zly pomysl i wykonalem je z nici. Generalnie siatki to najmniej podobajaca mi sie czesc w modelu.
Budowa czolgu przekonala mnie do porzucenia statkow (moze jakis niszczyciel kiedys) i zajecia sie pojazdami.
Zapraszam do ogladania.
[Obrazek: dd01de3ca3db0bc0m.jpg][Obrazek: 362fa69d6459673dm.jpg][Obrazek: 466f8a6e6949a821m.jpg][Obrazek: 8d04bcdc47f5c1edm.jpg]
[Obrazek: 349856bcb06324a3m.jpg][Obrazek: 29ead0071d6fe043m.jpg]
Model bomba, bardzo mi się podoba też muszę go kiedyś popełnić :mrgreen:

mati0790

Bardzo ciekawy model :grin: świetnie go skleiłeś gratuluje :grin: